Penktasis iš eilės „Ekrano“ čempionų titulas - šventė visam Panevėžiui (komentarai)

Panevėžiečiai šėlo Pakruojyje, kai išgirdo finalinį rungtynių arbitro švilpuką. Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai paskutinėse sezono rungtynėse 2:0 (0:0) nugalėjo Pakruojo „Kruojos“ komandą ir apgynė Lietuvos futbolo A lygos čempionų titulą. VMFD  „Žalgiris“ antrus metus iš eilės tenkinsis sidabro medaliais.

"Ekrano" futbolininkai čempionų titulą iškovojo Pakruojyje.<br>E. Černiauskas

Nov 11, 2012, 10:09 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 1:23 PM

Įpusėjus pirmajam kėliniui  „Ekrano“ futbolininkai užgulė  „Kruojos“ vartus, tačiau įvarčio pelnyti nesugebėjo. Per pertrauką į drabužinę panevėžiečiai patraukė turėdami ne vieną galvos skausmą. Rezultatas netenkino ne tik Pakruojyje, bet ir Alytuje.  „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio prieš  „Dainavą“ pirmavo 2:1.

„Ekrano“ pergalės kalviu tapo Vitalijus Kavaliauskas, 58 minutę išvedęs panevėžiečius į priekį ir 86 minutę realizavęs 11 metrų baudinį.

Rungtynių pabaigą  „Kruoja“ žaidė mažumoje. 86 minutę raudona kortele buvo nubaustas ir iš aikštės išvarytas aikštės šeimininkų vartininkas Maris Eltermanis.

Po rungtynių abu įvarčius pelnęs V. Kavaliauskas lrytas.lt sakė, kad po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio komanda nepanikavo.

„Be abejo, nelengva buvo išplėšti pergalę, žaidėme iš visų jėgų, kad laimėtume šias rungtynes, tą mes pasiekėme. Niekada nebuvo minties, kad „Žalgiris“ gali mus pavyti. Buvome tvirtai pasiruošę psichologiškai, žinojome, kad tapsime čempionais, mes tuo tikėjome ir tą įvykdėme.

Po pirmojo kėlinio treneris sakė susikaupti, išnaudoti progas ir toliau žaisti savo žaidimą bei siekti įvarčio, o jis anksčiau ar vėliau turėjo būti. Panikos nebuvo, jei būtume pradėję panikuoti, būtume nelaimėję rungtynių. „Kruoja“ kovojo, stengėsi, bet šiuo momentu mes buvome stipresni.

Sezonas buvo labai sunkus, jei paskutinės rungtynės lėmė aukso medalius. Bet dabar švęs visas Panevėžys“, - kalbėjo A. Kavaliauskas.

„Atrodo, neseniai pradėjau darbą „Ekrane“, o jau prabėgo penki metai. Gražios akimirkos lieka praeityje. Noriu visus „Ekrano“ sirgalius, gerbėjus, visus panevėžiečius, klubo administraciją pasveikinti su šia pergale. Žinoma, taip pat sveikinu ir žaidėjus, nes jie yra pagrindiniai pergalės kalviai, šios Panevėžio bendruomenės šventės. Kiekvieni metai būna sunkūs, tačiau šie ypatingai, visomis prasmėmis. Ne paslaptis, jog turėjome sunkumų, tad ta pergalė dvigubai reikšmingesnė ir saldesnė. Išsaugojome kantrybę, pasiekėme didelę, galutinę pergalę. Nežiūrint į pokyčius, džiugu, jog neturėjome didelių duobių“, - kalbėjo „Ekrano“ treneris Valdas Urbonas.

Kovoje dėl aukso buvo svarbus ir kitas rezultatas. Turnyro lentelėje nuo „Ekrano“ vienu tašku atsilikę „Žalgirio“ futbolininkai ne tik tikėjosi „Kruojos“ pergalės, bet ir patys privalėjo išsivežti 3 taškus iš Alytaus.

Žalgiriečiai padarė viską, kas buvo jų valioje. Jie 2:1 (2:1) nugalėjo  „Dainavą“.

12 minutę svečius į priekį išvedė gynėjas Andrius Skerla, tačiau įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino Darius Cibulskas. Paskutinę pirmojo kėlinio minutę pergalingą įvartį įmušė legionierius iš Rusijos Pavelas Komolovas.

Čempionės titulą „Ekrano“ komanda iškovojo aštuntą kartą klubo istorijoje ir penktus metus iš eilės. Kaip ir pernai sidabro medaliais pasidabins  „Žalgirio“ futbolininkai, o bronza atiteko Marijampolės  „Sūduvos“ ekipai. Kovą dėl bronzos pralaimėję  „Kruojos“ futbolininkai liko ketvirti.

„Kruoja“ - „Ekranas“ 0:2

58 min. (0:1) Vitalijus Kavaliauskas

86 min. (0:2) Vitalijus Kavaliauskas (11 m. baudinys)

86 min. Raudona kortele nubaustas  ir iš aikštės išvarytas  „Kruojos“ vartininkas Maris Eltermanis.

„Dainava“ - „Žalgiris“ 1:2

12 min. (0:1) Andrius Skerla

30 min. (1:1) Darius Cibulskas

45  min. (1:2) Pavelas Komolovas

Gargždų „Banga“ - „Šiauliai“ 2:1

37 min. (0:1) Tomas Snapkauskas 50 min. (1:1) Žilvinas Banys 87 min. (2:1) Georgas Alaverdašvilis

BNS: A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Panevėžio „Ekranas“      36 27  7  2  83:25  88

2. Vilniaus MFD „Žalgiris“ 36 27 6 3 80:22 87

3. Marijampolės „Sūduva“ 36 21 7 8 77:37 70

4. Pakruojo „Kruoja“ 36 20 5 11 56:31 65

5. Šiaulių „Šiauliai“ 36 17 4 15 79:57 55

6. Gargždų „Banga“ 36 13 8 15 43:41 47

7. Alytaus „Dainava“ 36 9 5 22 42:71 32

8. Klaipėdos „Atlantas“ 35 6 6 23 27:85 24