Europos lygos finale susitiks „Chelsea” ir „Benfica” (video)

Ketvirtadienį vakare paaiškėjo Europos lygos finalo dalyviai. Londono „Chelsea“ pirmąjį kėlinį pralaimėjo „Basel“ futbolininkams, tačiau antrojo pradžioje per 15 minučių pelnyti trys įvarčiai nekėlė abejonių Londono klubo pranašumu. Lisabonoje „Benfica“ 3:1 nugalėjo Stambulo „Fenerbahce“ ir šis rezultatas taip pat atvėrė kelią Portugalijos klubui į finalą.

Londono „Chelsea“ - „Basel“ rungtynių akimirkos.<br>AP

May 3, 2013, 1:45 AM, atnaujinta Mar 7, 2018, 8:55 AM

Finalas - gegužės 15 dieną, Amsterdame.

Londono „Chelsea“ - „Basel“ 3:1 (0:1)

45 min. - M. Salah (0:1)

50 min. - F. Torresas (1:1)

52 min. - V. Mosesas (2:1)

59 min. - D. Luizas (3:1)

„Chelsea“ futbolininkai, pernai tapę Čempionų lygos nugalėtojais, Europos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse svečiuose Šveicarijos čempioną „Basel“ klubą įveikė 2:1. Pergalingą įvartį per pridėto laiko 4-ąją min. pelnė Davidas Luizas.    „Chelsea“ antrą pagal pajėgumą Europos turnyrą yra laimėjęs 1971 ir 1998 metais. Kitos pusfinalio dalyvės šiame etape tokio rango varžybose žaidžia pirmą kartą.

***

Lisabonos „Benfica“ - Stambulo „Fenerbahce“ 3:1 (2:1)

9 min. - N. Gaitanas (1:0).

29 min. - D. Kuytas (11 metrų baudinys, 1:1).

35 min. - O. Cardozo (2:1)

66 min. - O. Cardozo (3:1)

***

„Fenerbahce“ pirmojoje pusfinalio akistatoje namie „Benfica“ komandą nugalėjo 1:0. Turkijos klubas galėjo laimėti didesne persvara, bet pirmojo kėlinio pabaigoje brazilas Cristianas neįmušė 11 m baudinio.

Beje, 1975-aisiais šios komandos santykius aiškinosi pajėgiausiame žemyno turnyre. Tada „Fenerbahce“ pirmojoje dvikovoje savo aikštėje priešininkus irgi palaužė rezultatu 1:0, bet išvykoje jiems nusileido net 0:7.   „Benfica“ per tris pastaruosius sezonus Europos lygoje savo žiūrovų akivaizdoje nepralaimėjo nė vieno mačo, šventė 12 pergalių. „Fenerbahce“ futbolininkai solidžiai rungtyniauja varžovų tvirtovėse. Jie šio sezono Europos lygoje svečiuose ketverias rungtynes laimėjo, o dvejas baigė taikiai.