Antrąjį ratą „Ekranas“ pradėjo pergale prieš „Dainavą“

Panevėžio „Ekranas" A lygos dešimtojo turo rungtynėse susitiko su svečiais iš Alytaus - „Dainavos" ekipa. Šios rungtynės jau vyko ant vejos „Aukštaitijos" stadione. Komandų susitikimas baigėsi panevėžiečių pergale rezultatu 2:1 (1:1).

Panevėžio „Ekranas“ 2:1 (1:1) namuose „Aukštaitijos” stadione palaužė Alytaus „Dainavą“.<br>T. Stasevičius (tst-foto.lt)

May 5, 2013, 10:43 PM, atnaujinta Mar 7, 2018, 5:36 AM

Rungtynes aktyviau pradėjo „Ekranas", kuris nuo pat kėlinio pradžios svečiams pasiūlė greitą tempą. Panevėžiečiai jau per pirmąsias 15-a minučių sukūrė keletą atakų, kėlė du kampinius, tačiau visi bandymai buvo netikslūs, arba juos atremdavo „Dainavos" vartų sargas.

Tuo metu alytiškiai atakavo pavieniais išpuoliais, bet pavojaus šeimininkų vartams nesukėlė. Tačiau įvarčių ilgai laukti nereikėjo. Jau 23-ą minutę po kampinio pasižymėjo "Ekrano" senbuvis Giedrius Tomkevičius, išvesdamas „Ekraną" į priekį - 1:0.

Po įmušto įvarčio „Ekranas" ir toliau kūrė atakas. Dar vieną progą pasižymėti turėjo pirmąjį įvartį įmušęs G. Tomkevičius. Gynėją grubiai sustabdė „Dainavos" vartininkas, tačiau teisėjas pražangos situacijoje neįžvelgė. Tuo metu „Dainavos" aktyvumas išblėso ir panevėžiečių vartų sargas Tadas Kauneckas darbo turėjo vis mažiau.

Nors „Dainavos" atakų vis mažėjo, tačiau vienas iš alytiškių bandymų virto įvarčiu. 42-ą minutę smūgiu iš toli Artūras Juchno pasiuntė kamuolį į „Ekrano" vartų tinklą išlygindamas rezultatą - 1:1.

Per likusias pirmo kėlinio minutes rezultatas nebepakito, o iniciatyva ir toliau priklausė „Ekranui". Vos prasidėjus antrajam kėliniui „Ekranas" padvigubino rezultatą - 2:1. Antrąjį savo ir komandos įvartį pelnė Giedrius Tomkevičius.

Panevėžiečių spaudimas tęsėsi toliau. Vėliau šimtaprocentinės progos neišnaudojo A. Rimkevičius, kai išbėgęs vienas prieš „Dainavos" vartininką nesugebėjo pelnyti įvarčio.

Antrajame kėlinyje sužaidus daugiau nei 20 minučių panevėžiečiai varžovus užspaudė galutinai. Ekraniečiai vieną po kito kėlė kampinius, varpė priešininkų vartininką smūgiais, tačiau tikslumo vis pritrūkdavo. "Dainavai" teliko tenkintis kontraatakomis, kurios didesnės grėsmės T. Kaunecko saugomiems vartams nesukėlė.

Besibaigiant rungtynėms panevėžiečiai turėjo dar ne vieną galimybę pelnyti ir trečią įvartį, tačiau galutinėse atakų fazėse panevėžiečiams pritrūko tikslumo. Ypač daug progų neišnaudojo A. Rimkevičius. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė ir ekraniečiai iškovojo pergalę rezultatu 2:1 bei trimis taškais papildė savo taškų bagažą. Panevėžio „Ekranas" - Alytaus „Dainava" 2:1 (1:1). „Ekranas“: T.Kauneckas, V.Slavickas, O.Reyes, E.Girdvainis, R.Pilotas, G.Tomkevičius, D.Petrauskas, I.Kozlovs (A. Buinickij 77 min.), A.Vertelis (A. Ribokas 90+1 min), V.Kavaliauskas (T. Markevičius 61 min.), A.Rimkevičius.  „Dainava“: A. Dubickas, M. Atmanavičius, L. Baranauskas, A. Mikaitis, A. Juchno, D. Gunevič, N. Bartkevičius, D. Padaigis, D. Cibulskas, E. Kum Maka (M. Biržinis 73 min.), K. Soumaila.

Įvarčiai: G. Tomkevičius (23, 48)/ A. Juchno (42).

Rungtynių teisėjai: Teisėjas D. Patraška, asistentai D. Bisigirskas, A. Jagintavičius, rezervinis teisėjas J. Butkus, inspektorius G. Žakas.