Sužaisti paskutiniai Ispanijos čempionato mačai

Madrido „Real“ sirgaliams paskutinės jų dievaičių sezono rungtynės gerokai patampė nervus. Šeštadienį „Real“ futbolininkai namuose žaidė su „Osasuna“ komanda ir pergalę šventė 4:2, tačiau prieš tai gerbėjai išgyveno tikrą pragarą.

„Barcelona“ sezoną baigė pergale.<br>AP

Jun 1, 2013, 8:43 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 12:22 AM

Pirmasis kėlinys Jose Mourinho auklėtiniams klostėsi labai palankiai. Jie po Gonzalo Higuaino (35 min.) ir Michaelio Essieno (38) išsiveržė į priekį 2:0. Tačiau antroji mačo pusė pateikė staigmeną.

52 minutę skirtumą sumažino Roberto Torresas, o 63-ąją galva kamuolį į Jesuso Fernandezo ginamus vartus nukreipė Alvaro Cejudo – 2:2.

Įtampą nuslopino ir pergalę „Real“ komandai iškovoti padėjo Karimas Benzema, kuris 69 minutę nukreipė kamuolį į varžovų vartus. 87 minutę jis atliko rezultatyvų perdavimą Jose Calejjonui.

„Real“ žvaigždė Cristiano Ronaldo šiose rungtynėse registruotas nebuvo.

Mačas su „Osasuna“ - paskutinis J. Mourinho pasirodymas su „Real“ klubu. Nors kol kas nėra oficialiai patvirtinta, žiniasklaida šiam strategui jau seniai paskyrė ateitį Londono „Chelsea“ komandoje. Nors 50 metų stratego kontraktas galioja dar trejus metus, jis su klubu sutarė, kad laikas išvykti.

Prieš paskutines sezono rungtynes J. Mourinho sirgaliams palinkėjo sėkmės. „Noriu padėkoti visiems sirgaliams už palaikymą. Taip pat noriu pasakyti, kad gerbiu išsakytą kritiką. Linkiu visiems laimės ir sveikatos“, - sakė jis.

Į Čempionų lygą keliauja trys pirmieji klubai - „Barcelona“, „Real“ ir Madrido „Atletico“. Čempionų lygos atrankoje žais Sociedado „Real“ futbolininkai, o į Europos lygą patekti mėgins „Valencia“ ir „Malaga“ ekipos. Tiesa, „Malaga“ komandai dėl nesumokėtų pinigų kreditoriams UEFA yra uždraudusi dalyvauti Europos taurės čempionatuose. Kol kas sprendimas nepakeistas.

Keturis įvarčius į varžovų vartus įmušė ir „Barcelona“ komanda. Iš anksto titulą užsitikrinę čempionai „Malaga“ komandą nugalėjo 4:1.

“Barcelona” šiame sezone pakartojo du lygos rekordus, kurie priklausė „Real“ komandai. Katalonai iškovojo 32 pergales ir surinko 100 taškų.

Su „Primera“ pirmenybėmis atsisveikina „Mallorca“, „Deportivo La Coruna“ ir Saragosos „Real“ ekipos.

Kiti mačai.

„Barcelona“ - „Malaga“ 4:1. D. Villa (4), C. Fabregasas (14), M. Montoya (16), A. Iniesta (52)/ P. A. Moralesas (56)

Vigo „Celta“ - „Espanyol“ 1:0. N. Insa (16).

„Deportivo La Coruna“ - Sociedado „Real“ 0:1. A. Griezmannas (22).

84 min. svečių žaidėjas M. Bergara gavo antrąją geltoną kortelę.

„Granada“ - „Getafe“ 2:0. Nolito (29), Y. El Arabi (63).

„Levante“ - „Real Betis“ 1:1. P. riosas (51)/ J. Molina (67).

„Mallorca“ - Valjadolido „Real“ 4:2. A. Alfaro (17), G. Dos Santosas (58), J. Marquezas (68)/ Bueno (30), Omaras (72).

„Rayo Vallecano“ - Bilbao „Athletic“ 2:2. F. Vazquezas (19), Piti (55)/ M. Susaeta (31), J. Aurtenetxe (48).

10 min. svečių žaidėjas A. Adurizas gavo antrą geltoną kortelę.

„Sevilla“ - „Valencia“ 4:3. A. Negredo (40, 44 – 11 m baudinys, 57, 61)/ E. Banega (12), R. Soldado (56, 88).

45 min. svečių komandos žaidėjas Jonas gavo raudoną kortelę.

Saragosos „Real“ - Madrido „Atletico“ 1:3. H. Postiga (89)/ A. Turanas (84), D. Costa (90, 90+1).