Pritrūko sėkmės: Lietuva minimaliu rezultatu nusileido Graikijos rinktinei (video)

Lietuvos nacionalinė futbolo komanda beveik prarado viltis kovoti dėl patekimo į pasaulio futbolo čempionatą, vyksiantį 2014 metais Brazilijoje. Sostinėje vykusiame atrankos turnyro į pasaulio čempionatą G grupės mače lietuviai po Graikijos rinktinės įvarčio 20 min. turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Graikijos rinktinė blankokose rungtynėse iškovojo minimalią pergalę 1:0 (1:0).

Lietuvos ir Graikijos rinktinių susitikimo akimirkos.<br>M. Kulbis

Linas Jocius

Jun 7, 2013, 10:34 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 6:48 PM

Abejoms komandoms tai buvo šeštosios pasaulio futbolo čempionato atrankos G grupės rungtynės. Lietuva šešių komandų grupėje su penkiais taškais lieka 4 vietoje, Graikijos rinktinė žengia antroje vietoje.

Atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą G grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, taškai)

Sūpuoklės

Pirmomis minutėmis drąsiau mačą pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri ne tik dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau ir pirma sukėlė pirmą pavojingą situaciją prie graikų vartų. Po M. Stankevičiaus perdavimo iš dešinės baudos aikštelėje kamuolį gavo D. Matulevičius, tačiau jo bandymą smūgiuoti blokavo graikų gynėjas.

Po kelių minučių prie aikštės prisitaikė graikai, kurie stengėsi dažniau kontroliuoti kamuolį. Lietuviai rėmėsi staigiomis atakomis ir dažnai kamuolį siuntė kraštuose aktyviai žaidusiems M. Stankevičiui bei E. Česnauskiui.

Dažnai lietuvių atakoms pritrūkdavo tikslumo perduodant kamuolį.

Graikija neskubėjo, laukė savo šansų ir rezgė pozicines atakas. Varžovai taip pat iš kraštų siuntė kamuolį į lietuvių baudos aikštelę ir tikėjosi sėkmės.

20 minutę lietuviai sužaidė neužtikrintai savo baudos aikštelėje ir buvo skaudžiai nubausti.

Kamuolį iš kairiojo krašto siekė Lazaros Christodoulopoulosas ir galva pelnė įvartį iš arti. Prie graiko nesuspėjo nei T. Kijanskas, nei S. Mikoliūnas. Vartininkas E. Zubas sudvejojo palikti vartus bei bandyti išmušti kamuolį arba bent blokuoti smūgį, liko stovėti vartuose ir akimis palydėjo į vartus skriejantį kamuolį.

Po įvarčio lietuviai bandė primesti savo žaidimą graikams, tačiau šie patikimai gynėsi. Pirmame kėlinyje įsiminė tik tolimas M. Pankos smūgis, kai kamuolys prašvilpė visai šalia vartų.

Antrajame kėlinyje kamuolį dažniau kontroliavo lietuviai, tačiau pavojingiau atakavo svečiai iš pietų.

Antrąjį įvartį komandai pelnyti galėjo T. Gekas, vartininkas E. Zubas sulaikė kamuolį. Kėlinio pabaigoje Lietuvą nuo antrojo įvarčio išgelbėjo skersinis.

K. Ivaškevičius antrojo kėlinio viduryje po smūgio iš vidutinio nuotolio galėjo išlyginti rezultatą, graikų vartininkas O. Karnezis kamuolį palydėjo tik akimis, tačiau šis skriejo ne į vartų plotą, o visai šalia.

Anot buvusio Lietuvos rinktinės žaidėjo Ričardo Zdančiaus, kuris komentavo rungtynes, komandai trūko aštrumo,kovingumo, tikslumo.

Nors Lietuva dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau nuo pavojingų situacijų Graikija apsigynė ir iškovojo minimalią, bet pelnytą pergalę.

Komandų sudėtys

Lietuva: Emilis Zubas, Tadas Kijanskas, Tomas Mikuckis, Valdemaras Borovskis, Marius Stankevicius, Deivydas Matulevicius, Mindaugas Kalonas, Saulius Mikoliūnas, Kęstutis Ivaškevičius, Mindaugas Panka, Edgaras Česnauskis.

Graikija: Orestis Karnezis, Vasilios Torosidis, Konstantinos Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Jose Holebas, Ioannis Maniatis, Konstantinos Katsouranis, Georgios Karagounis, Lazaros Christodoulopoulos, Theofanis Gekas, Georgios Samaras.

Lietuva - Graikija 0:1 (antrasis kėlinys)

20 min. - L. Christodoulopoulos (0:1).

Antrasis kėlinys

93 min. - teisėjas skelbia rungtynių pabaigą.

90 min. - teisėjas pridėjo 3 minutes.

89 min. - Lietuvą nuo antrojo įvarčio išgelbėjo skersinis.

86 min. - lietuviai stiprina puolimą: vietoj D. Matulevičiaus - Deividas Česnauskis, vietoj K. Ivaškevičiaus - Tadas Eliošius.

85 min. - vietoj K. Katsouranio - A. Tziolis.

79 min. -

du kampiniai iš eilės prie graikų vartų, kamuolį iš baudos aikštelės išmušė varžovų gynėjas.

73 min. - kampinis prie graikų vartų, varžovai sėkmingai apsigynė.

73 min. - vietoj S. Mikoliūno - aikštėje pasirodė Artūras Žulpa.

66 min. - kiek dažniau kamuolį kontroliavo lietuviai, tačiau graikai sėkmingai apsigynė.

65 min. -

vietoj T. Geko - D. Salpingidis.

59 min. dar vienas pavojingas lietuvių išpuolis, K. Ivaškevičiaus smūgis, kamuolys skriejo visai šalia vartų.

58 min. -

už kalbas su teisėju geltona kortele baudžiamas E. Česnauskis.

55 min. - geltona kortele baudžiamas G. Samaras.

54 min. - pavojingas tolimas K. Ivaškevičiaus smūgis į vartų plotą, kamuolį gaudo vartininkas.

50 min. - kampinis prie Lietuvos rinktinės vartų, lietuviai sėkmingai apsigynė.

49 min. - nuo įvarčio gelbti vartininkas E. Zubas, laisvas iš kelių metrų galva smūgiavo Theofanis Gekas.

45 min. - antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo be keitimų, Graikijos gretose vietoj Jose Holebaso aikštėje pasirodė Georgios Tzavelas.

Pirmasis kėlinys

45 min. -

teisėjas paskelbė pirmojo kėlinio pabaigą.

43 min. - pavojinga situacija prie graikų vartų, kamuolį iš dešinės į baudos aikštelę perdavė M. Stankevičius, prie jo nesuspėjo D. Matulevičius.

35 min. - baudos smūgis maždaug iš 30 metrų, kamuolys pataikė į graikų gynėją.

34 min. - už pražangą prieš E. Česnauskį geltona kortele baudžiamas komandos kapitonas G. Karagounis.

29 min. - baudos smūgis į Graikijos vartus, atstumas iki vartų maždaug 25 metrai.  Po M. Stankevičiaus smūgio, kamuolys prašvilpė virš vartų.

27 min. - po praleisto įvarčio kiek dažniau kamuolį kontroliuoja Lietuvos rinktinė.

20 min. - Graikijos rinktinė po L. Christodoulopoulos smūgio galva iš arti išsiveržė į priekį.

Prie šio žaidėjo nesuspėjo nei Saulius Mikoliūnas, nei Tadas Kijanskas. Šioje situacijoje užtikrinčiau galėjo sužaisti ir Lietuvos komandos vartų sargas E. Zubas, kuris iš pradžių norėjo išbėgti iš vartų link skriejančio kamuolio, tačiau grįžo į vartus.

11 min. -

po T. Kijansko pražangos prieš graikų žaidėją, varžovai gavo progą baudos smūgiui. Nuo standartinės situacijos lietuviai sėkmingai apsigynė.

8 min. - M. Stankevičiaus perdavimas į baudos aikštelę, kamuolį gaudo vartininkas.

5 min. - vyrauja lygus futbolas

2 min. - pirma pavojinga lietuvių ataka, baudos aikštelėje kamuolį gavo D. Matulevičius, tačiau jo smūgį blokavo gynėjas, vėliau kamuolį sugavo graikų vartininkas.

***

Pirmasis mačas. Graikijoje, Pirėjuje rugsėjo 11 dieną vykusį mačą 2:0 laimėjo aikštės šeimininkai.