„Atlanto“ sirgaliai parodė pavyzdį pagrindinei komandai

Gargžduose šeštadienį vakare skambėjo „Atlanto“ pergalės dainos, tačiau į viršų nugalėtojų taurę kėlė ne reprezentacinė Klaipėdos futbolo komanda.

Klaipėdos „Atlanto“ sirgaliai laimėjo futbolo sirgalių vasaros čempionatą.<br>K. Černiauskaitė

Linas Jocius

2013-06-10 18:14, atnaujinta 2018-03-05 16:54

Ištikimiausi uostamiesčio klubo sirgaliai šeštadienį pranoko visus savo varžovus tradiciniame 33-iajame tarptautiniame mažojo futbolo sirgalių turnyre.

Pirmą kartą žaidę finale klaipėdiečiai net 7:1 įveikė taip pat finalo debiutantus, aikštės šeimininkų Gargždų „Bangos“ sirgalių ekipą, nors po pirmojo kėlinio pasižymėti nepavyko nė vienai ekipai.

Per kelias minutes „Atlanto“ aistruoliai pelnė kelis greitus įvarčius, po jų gargždiškiai prarado motyvaciją kovoti, o mačo pabaigoje rezultatas visiems buvo akivaizdus.

Intriga iki paskutinių minučių laikėsi kovoje dėl trečiosios vietos, kur susitiko daugkartiniai tokių futbolo turnyrų nugalėtojai „Žalgirio“ aistruoliai ir dažnai vienais favoritų laikomi Panevėžio „Ekrano“ sirgaliai.

Vilniaus komanda pirmojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį, o antrojo kėlinio viduryje rezultatą įtvirtino antruoju įvarčiu.

Intriga grįžo po mėlynos ir raudonos spalvų ekipos įvarčio, tačiau „Žalgirio“ aistruoliai – „Pietų 4“ nariai – nebeklydo, išsaugojo pergalingą pranašumą ir iškovojo bronzos medalius.

Skirtingai nuo ankstesnių turnyrų, šiemet jis tradiciniu finalu – „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ komandų akistata – nesibaigė.

Šiauliečiai šiemet atvyko gerokai atjaunėjusia sudėtimi. Anot jų pačių, sirgalių grupuotė išgyvena kartų kaitą, tad buvusius lyderius pakeitė nauji nariai. Saulės miesto atstovai tenkinosi kuklia 12-ta vieta.

Žalgiriečiai gali guostis tuo, kad jie pusfinalyje po baudinių serijos 3:5 pralaimėjo tik turnyro čempionams klaipėdiečiams.

Dažnai sakoma – geriau baigti turnyrą pergale dėl bronzos medalių, nei pralaimėti kovoje dėl aukso, tačiau gargždiškiai neturėtų labai liūdėti pralaimėję finale. Šis turnyras jiems bene sėkmingiausias per visą jų dalyvavimo tokiuose turnyruose istoriją. Ekipa pasiekė dramatišką pergalę pusfinalyje, kur po pratęsimo ir vieno taiklaus smūgio įveikė „Pirmąją Armadą“ – „Ekrano“ aistruolius.

Viena turnyro staigmenų – sėkmingas Kaišiadorių „Baltų“ ekipos žygis. Nors pats klubas iširęs keleri metai, tačiau ištikimi klubo aistruoliai liko vieningi ir toliau aktyviai dalyvauja sirgalių čempionatuose. Ketvirtfinalyje jie atkakliai priešinosi Vilniaus „Žalgiriui“, o įvartis į „Baltų“ vartus krito tiksint paskutinėms pratęsimo sekundėms.

„Baltai“ užėmė 6-ąją vietą, kovoje dėl penktosios vietos į priekį po baudinių loterijos praleidę Tauragės „Tauro“ sirgalius.

Kasmetiniame turnyre šiemet dalyvavo 16 komandų, trys ekipos atvyko iš kaimyninės Latvijos. Tai – Liepojos „Metalurgs“, Rygos „Skonto“ ir bei „Metta“ klubų sirgaliai. Svečiai nežibėjo futbolo aikštėje, geriausiai sekėsi „Metalurgs“ aistruoliams, jie užėmė 10-ąją vietą.

Skirtingai nuo ankstesnių turnyrų, šiemet jame nesivaržė ekipos iš Ukrainos.

Pats turnyras vyko sklandžiai, be didesnių incidentų, tad Ariogalos nesėkmė žiemą nepasikartojo.