„Ekranas“ tik paskutinėmis minutėmis laimėjo prieš „Šiaulius“ (video)

Dovydo Norvilo įvartis paskutinę rungtynių minute išplėšė Panevėžio „Ekranui“ pergalę A lygos XVII ture. Atsilikdami po pirmosios dvikovos pusės, Lietuvos čempionai savo aikštėje tik antrajame kėlinyje sugebėjo palaužti nukraujavusią „Šiaulių“ ekipą, ją įveikdami rezultatu 2:1 (0:1).

Panevėžio „Ekranas“ A lygoje paskutinėmis mačo minutėmis 2:1 (0:1) išplėšė pergalę prieš „Šiaulius“ (geltona apranga).<br>fkekranas.lt

Jun 15, 2013, 5:01 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 12:10 PM

Nuo rungtynių pradžios iniciatyvą į savo rankas perėmęs „Ekranas“ pirmą pavojingą epizodą prie svečių vartų sukūrė tik 15-ąją minutę, kai pavojingai virš vartų smūgiavo Igoris Kozlovas. Panevėžiečiai daugumą savo atakų rengė dešiniuoju kraštu, kur labai aktyviai žaidė Tadas Markevičius. 27-ąją minute „Ekranas“ privalėjo išsiveržti į priekį, tačiau Aurimas Vertelis po idealiai tikslaus Ryčio Piloto perdavimo stipriu smūgiu sudrebino šiauliečių vartų skersinį. Pakartotinį Arsenijaus Buinickio smūgi blokavo Vytas Gašpuitis. Dar po minutės aikštės šeimininkai surengė kontrataką, kurios metu net tryse iššoko prieš vieną šiauliečių gynėją.

T.Markevičius vietoje smūgio į vartus pasirinko perdavimą A.Buinickiui, šis suklaidino vieną gynėją, tačiau pasiųsti kamuolį į tuščią vartų kampą sutrukdė į gynybą spėjęs sugrįžti Andrius Kazakevičius.

Atlaikę „Ekrano“ atakų laviną, svečiai 34-ąją minutę uždirbo teisę pirmą kartą rungtynėse kelti kampinį. Pasinaudoję varžovų gynėjų pasyvumu, „Šiaulių“ futbolininkai greitai grąžino kamuolį į žaidimą ir pelnė labai netikėtą įvartį, kai kamuolys po Armino Vaskelos smūgio atsitrenkė į gynėjo koją ir aukšta trajektorija nusileido tolimame vartų kampe. Įsiveržę į priekį svečiai po dviejų minučių turėjo dar vieną progą padvigubinti rezultatą, tačiau Tomo Birškio smūgis iš 17 metrų praskriejo šalia Tado Kaunecko ginamų vartų. 39-ąją minutę T.Markevičius atliko eilinį aštrų reidą į „Šiaulių“ baudos aikštelę, bet perdavimo sulaukęs A.Vertelis tiksliai pataikyti į kamuolį nesugebėjo. Per pertrauką „Ekrano“ treneriai pakoregavo komandos žaidimą, į aikštę mesdami du naujus žaidėjus: D. Norvilą ir Arną Riboką. D.Norvilas 50-ąją minutę baudos smūgiu buvo labai arti įvarčio, bet kamuolys, palietęs į skersinį, paliko aikštę. Po trijų minučių pasižymėti galėjo ir A.Ribokas, tačiau, įkirtęs į baudos aikštelę ir sulaukęs gero A.Buinicko perdavimo, į tolimą vartų kampą nepataikė. Egidijui Varnui pelnyti įvartį ir išlyginti rezultatą prireikė tik 9 minučių. Po keitimo aikštėje pasirodęs „Ekrano“ senbuvis pasinaudojo tiksliu A. Buinickio perdavimu ir, nestabdydamas kamuolio, labai stipriu smūgiu nepaliko „Šiaulių“ sudėtyje debiutavusiam vartininkui Edgarui Jonaičiui jokių šansų. Kėlinio viduryje „Ekranas“ visiškai perėmė iniciatyvą, uždarymas šiauliečius jų vartų pusėje. A.Buinickis susikūrė dvi geras progas įvarčiams, tačiau kartą pataikė į tiesiai į vartininką, vėliau po jo labai pavojingo smūgio kamuolys prariedėjo visai šalia virpsto. Per paskutines 10 minučių „Ekranas“ prie svečių vartų vieną po kito kėlė penkis kampinius, tačiau „Šiaulių“ gynėjai neklydo. Po vieno iš kampinių A.Vaskėla gavo kamuolį prie savo baudos aikštelės ribų, atliko puikų reidą per visa aikštę ir stipriu smūgiu patikrino T.Kaunecko budrumą. Paskutinę pagrindinio laiko minutę Lietuvos čempionai išsigelbėjo. E.Varnas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, tačiau sudelsė. Gynėjų išmuštą kamuolį antruoju bandymu į vartus pasiųsti nepavyko ir A.Buinickiui. Jo smūgiuotas kamuolys taip pat užstrigo šiauliečių gynyboje, bet atšoko tiesiai D.Norvilui po kojomis, kuris krisdamas sugebėjo nukreipti kamuolį į tinklą. Panevėžio „Ekranas“ Šiaulių „Šiauliai“ 2:1 (0:1). „Ekranas“: T.Kauneckas, O.Reyes, R.Pilotas, G.Tomkevičius (46 min. A.Ribokas), V.Slavickas, E.Girdvainis, A.Vertelis, I.Kozlovs (46 min. D.Norvilas), A.Buinickis, E.Baranauskas, T.Markevičius (55 min. E.Varnas). „Šiauliai“: E.Jonaitis, F.Zderičius, M.Fridrikas, V.Gašpuitis, T.Birškys (46 min. M.Vorobjovas), T. Eliošius, A.Vaskela, R.Lėščius, K.Gusočenko, A.Kazakevičius (82 min. T.Rapalavičius), D.Medžiaušis.

Įvarčiai: E.Varnas (63), D.Norvilas (90); A.Vaskela (34). Geltonos kortelės: E.Baranauskas (45), A.Ribokas (84); A.Kazakevičius (55).

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: K.Bilinskis („Žalgiris“) – 13 įvarčių, E.Razulis („Atlantas“) – 11, N.Valskis („Sūduva“) – 10, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) – 9, M.Kuklys („Žalgiris“) – 7.

Šeštadienį nuo 18 val. susitiks „Kruoja" ir „Atlantas". Sekmadienį turą užbaigs „Dainavos" ir „Tauro" dvikova.