11 metrų baudinių loteriją laimėję ispanai – Konfederacijų taurės finale

Europos ir pasaulio čempionė Ispanijos futbolo rinktinė sekmadienį sieks dar vieno trofėjaus. Rio de Žaneiro „Marakana“ stadione ji Konfederacijų taurės finale stos į kovą su aikštės šeimininkais brazilais. Kelias iki finalo ispanams nebuvo lengvas. Pusfinalyje Italijos rinktinė įrodė, kad be reikalo buvo nuvertinta. Italai varžovams kando bei per pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą neleido pelnyti nė vieno įvarčio. Ispanus išgelbėjo netaiklus Leonardo Bonucci smūgis 11 metrų baudinių serijoje. Po ilgų ir varginančių rungtynių Ispanijos rinktinė šventė pergalę 7:6.

Italija - Ispanija.<br>„Reuters“

Jun 27, 2013, 10:05 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 3:26 AM

Rungtynės. Pirmajame kėlinyje Italijos rinktinės futbolininkai varžovus išmaudė šaltame duše. Įpusėjus kėliniui italai apgulė Ispanijos ekipos vartus, tačiau pelnyti įvarčio jiems taip ir nepavyko. Antrajame kėlinyje Europos ir pasaulio čempionai atrodė atsigavę ir kūrė pavojingas progas prie Italijos rinktinės vartų. Antrojo kėlinio pabaigoje žaidimas tapo atsargus, Futbolininkai žinojo, klaidos kaina – pernelyg didelė. Todėl rungtynėse prireikė pratęsimo, tačiau ir per papildomą laiką komandoms nepavyko pelnyti įvarčių. Viską išsprendė 11 metrų baudinių loterija, kurioje labiau pasisekė ispanams. Dvylikos prie 11 metrų žymos stojusių futbolininkų smūgiai buvo taiklūs, tačiau Leonardo Bonucci smūgis skriejo virš vartų. Po taiklaus septintojo Ispanijos rinktinės įvarčio, kurį įmušė Jesusas Navas, ispanų žaidėjai ir gerbėjai paskendo euforijoje. Ispanai – finale.

Antrasis pratęsimo kėlinys

120 min.

Pratęsimo pabaigoje ispanai apgulė Italijos rinktinės baudos aikštelę, tačiau šiems pavyko apsiginti. Komandos stos mušti 11 metrų baudinių.

115 min. Italijos rinktinės vartininkas dar kartą gelbėjo vartus. Šį kartą smūgiavo J. Navas.

113 min. Xavi smūgiavo į vartus. G. Buffonas atmušė kamuolį.

108 min. Pavojingai smūgiavo J. Mata, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto.

Pirmasis pratęsimo kėlinys

103 min.

Baudos smūgį kėlęs Xavi pasiuntė kamuolį virš skersinio.

98 min. Po perdavimo į baudos aikštelę J. Alba perkėlė kamuolį per J. Buffoną, tačiau į vartus nepataikė.

93 min. Puikią progą išvesti Italijos rinktinę į priekį turėjo E. Giaccherini, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį.

Antrasis kėlinys

90+3 min.

Paskutinę progą išplėšti pergalę turėjo ispanai. Kelti baudos smūgio stojo Xavi. Jo perduotą į baudos aikštelę kamuolį italai išmušė į užribį. Teisėjas kelti kampinio nebeleido. Pratęsimas.

90 min. Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos komandos žaidė atsargiai. Klaidos kaina pernelyg didelė. Artėjo pratęsimas.

83 min. Po J. Navaso perdavimo į baudos aikštelę galimybę įvartį pelnyti turėjo G. Pique, tačiau jos neišnaudojo.

67 min. Po Ch. Maggio perdavimo vartus atakavo C. Marchisio. Smūgis tikslo nepasiekė.

64 min. A. Iniesta pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau Ispanijos rinktinės saugo smūgis buvo labai netikslus.

58 min. Aikštėje pasirodęs J. Navas sukūrė pavojingą progą prie italų vartų. G. Buffonas atmušė kamuolį.

Pirmasis kėlinys

37 min.

Pavojinga ataka prie Italijos rinktinės vartų. Proga pelnyti įvartį nepasinaudojo F. Torresas.

33 min. Puikią progą išsiveržti į priekį turėjo italai. Po tikslaus perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į vartus pasiuntė Ch. Maggio, tačiau I. Casillasas atmušė kamuolį.

21 min. Italijos rinktinė toliau bombardavo ispanų vartus. Šį kartą į vartus nepataikė C. Marchisio.

19 min. Baudos smūgį kelti stojo A. Pirlo. Futbolininkas atliko perdavimą į baudos aikštelę, kamuolį galva į vartus pasiuntė D. De Rossi, tačiau smūgis buvo per stiprus.

17min. Dar viena pavojinga situacija prie Ispanijos rinktinės vartų. Savo vartus gelbėjo I. Casillasas.

13 min. Gavęs puikų perdavimą progą pasižymėti turėjo A. Gilardino, tačiau į vartus nepataikė.

7 min. Rungtynės prasidėjo aktyviai, jau rungtynių pradžioje Pedro bandė sukurti pavojingą progą prie Italijos rinktinės vartų.

Starto sudėtys:

Ispanija: Ikeras Casillasas, Gerardas Pique, Andresas Iniesta, Xavi Hernandezas, Fernando Torresas, Pedro, Sergio Ramosas, Sergio Busquetsas, Alvara Arbeloa, Jordi Alba, Davidas Silva.

Italija: Gianluigi Buffonas, Christianas Maggio, Giorgio Chiellini, Antonio Candreva, Claudio Marchisio, Alberto Gilardino, Andrea Barzagli, Daniele De Rossi, Leonardo Bonucci, Andrea Pirlo, Emanuele Giaccherini.