Pasaulio jaunimo futbolo čempionate Irakas tik per plauką nepateko į finalą

Paaiškėjo abu Turkijoje vykstančio pasaulio jaunimo (iki 20 m.) futbolo čempionato finalo dalyviai. Dėl čempionų vardo susikaus Prancūzijos ir Urugvajaus rinktinės.

Jul 11, 2013, 9:45 AM, atnaujinta Mar 3, 2018, 3:51 AM

Arti sensacijos buvo Irako futbolininkai. Jie pusfinalyje tik po 11 metrų baudinių serijos 1:1 (baudinių serija – 6:7) turėjo pripažinti Urugvajaus pranašumą.

Irako rinktinė buvo per žingsnį nuo sensacijos, kai 34-ąją minutę įvartį įmušė Ali Adnanas, o Urugvajaus puolėjai iki 80 min. neįveikė irakiečių gynybos. Tačiau psichologiškai skaudų smūgį Irakui sudavė urugvajietis Gonzalo Bueno, 87-ąją minutę galiausiai nuginklavęs priešininkų vartų sargą.

Pratęsime komandos nepasižymėjo, o 11 m baudinių loterijoje laimingą bilietą ištraukė Urugvajus.

Dvidešimtmečių sėkmė pasaulio čempionate buvo it šventė Irake.

„Gerokai pagerinome mūsų šalies įvaizdį. Neabejoju, kad tai, ką nuveikėme Turkijoje, ateityje įvairiais būdais kažkur atvers mums duris“, - apie džiaugsmingą atmosferą Irake pasakojo rinktinės vartininkas Mohammedas Hameedas.

Kitame pusfinalyje Prancūzija 2:1 (1:0) nugalėjo Ganą.

Prancūzų gretose abu kartus pasižymėjo Florianas Thauvinas (43 ir 74 min.), o Ganos rinktinėje įvartį įmušė Ebenezeras Assifuah (47 min.).