Serbai po dramatiškos 11 m baudinių serijos prasibrovė į finalą

Pirmajame Europos jaunimo (iki 19 m.) čempionato pusfinalyje – intriga iki paskutinės akimirkos. Serbijos futbolininkai po 11 m baudinių serijos 2:2 (3:2 – 11 m baudiniai) palaužė Portugalijos rinktinę.

Po 120 min. kovos ir 11 m baudinių serijos šypsojosi tik serbai.<br>LFF archyvo nuotr.

Jul 29, 2013, 5:23 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 12:59 PM

Iniciatyva 11 m baudinių serijos pradžioje priklausė portugalams, tačiau prašovę du sykius iš eilės, jie užleido iš pradžių atsilikusius, bet psichologinį spaudimą atlaikiusius serbus į finalą.

Finale serbai susitiks su Prancūzija.

Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 6-ą minutę pasižymėjo serbas Urošas Djurdjevičius. Šis įvartis ramybės Serbijos rinktinei negarantavo. 55-ą minutę Bernardo Silva smūgiu išlygino rezultatą (1:1).

Psichologinį pranašumą įgavę portugalai jį pavertė įvarčiu. 79-ą min. į euforiją komandą pasiuntė Alexandre‘as Guedesas, išvedęs Portugalijos komandą į priekį – 2:1.

Tačiau šis įvartis netapo pergalingu. Puolimo pajėgas sustiprinę serbai išsigelbėjo 85-ą minutę išlygindami rezultatą. Pasižymėjo Mijatas Gačinovičius.

Per likusią pagrindinio laiko dalį įvarčiais nebelijo ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Taikiai baigėsi ir pratęsimas (2:2), todėl komandos turėjo traukti 11 m baudinių loterijos bilietą. Fortūna nusišypsojo serbams.