Apie pergalę kalbėjo ne be pagrindo – „Žalgiris“ parklupdė „Lech“ klubą

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ne be reikalo prieš trečiojo Europos lygos atrankos etapo rungtynes tvirtai tikėjo savo šansais. Mareko Zubo auklėtiniai ketvirtadienį LFF stadione 1:0 (1:0) palaužė Poznanės „Lech“ futbolininkus.

Žalgiriečiai aikštę paliko triumfuodami.<br>M. Kulbis

Aug 1, 2013, 8:00 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 10:57 AM

Tribūnose „Lech“ aistruoliai savo dainomis kūrė tikrą pirtį, tačiau komandos žaidėjų tai pernelyg neįkvėpė. Svečiai nesukūrė daug pavojingų progų, o savo šansą išnaudojęs Mantas Kuklys 44-ą minutę padovanojo vilniečiams pergalę.

Atsakomosios rungtynės kitą ketvirtadienį vyks Poznanėje.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

Pačioje rungtynių pradžioje prie lenkų vartų kilo sumaištis. Vis dėlto pasinaudoti proga ir įmušti įvartį nepavyko.

Abi komandos pavojingomis progomis nelepino. Tiesa, daugiau aštresnių epizodų sukūrė „Žalgirio“ futbolininkai.

36-ą min. „Žalgiris“ pasiekė įvartį ir pakėlė sirgalius iš sėdimų vietų. Tačiau arbitrai įžvelgė nuošalį ir vilniečiai buvo priversti smarkiai nusivilti.

38-ą min. pasižymėti galėjo ir lenkai. Gynėją suklaidinęs K. Hamalainenas atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartų sargą.

Antrą kartą „Lech“ neišgelbėjo net ir teisėjai. 44-ą min. M. Kuklys apgaulingu smūgiu nuginklavo „Lech“ vartininką.

Pirmasis kėlinys baigėsi žalgiriečiams pirmaujant 1:0.

Antrasis kėlinys

Po pertraukos žalgiriečiai ir toliau rungtyniavo aktyviai – kūrė progas bei kėlė nemažą grėsmę „Lech“ vartams. Nesnaudė ir lenkai, tačiau iniciatyva priklausė Vilniaus klubui.

Likus paskutiniam mačo ketvirčiui, „Žalgiris“ vis dar išsaugojo minimalią persvarą. „Lech“ karts nuo karto išbandydavo šeimininkų vartininko A. Vitkausko budrumą, bet lietuvis žaisdavo patikimai.

„Žalgiris“ neprisispaudė prie savų vartų, todėl padirbėti turėdavo ir „Lech“ vartų sargas K. Kotorowskis.

Vis dėlto baigiantis susitikimui „Lech“ komanda jau pernelyg ilgai užsibūdavo prie „Žalgirio“ vartų. Deglus tribūnose uždegę Lenkijos ekipos sirgaliai savo numylėtinių neužvedė – rezultatas nekito.

Tiesa, nesunkiai galėjo pakisti 89-ą minutę, kai B. Slusarskis atsidūrė puikioje padėtyje. Vis dėlto smūgiuotas kamuolys jau ne pirmą kartą skriejo tiesiai į A. Vitkauską.

Iki finalinio teisėjo švilpuko Vilniaus komanda sugebėjo išsaugoti savo vartus tuščius.