Lrytas.lt spec. korespondentė, Poznanė

Lenkai iškėlė lietuvius įžeidžiantį plakatą.<br>L.Motužytės nuotr.

Lina Motužytė

Aug 8, 2013, 9:58 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 1:34 AM

Besibaigiant atsakomųjų Europos lygos atrankos rungtynių tarp Poznanės „Lech“ ir Vilniaus „Žalgirio“ pirmajam kėliniui, vietos  sirgaliai turėjo dėl ko pykti.

Įpusėjus pirmajam kėliniui Rytis Leliūga pasiuntė kamuolį į aikštės šeimininkų vartus ir išvedė Vilniaus „Žalgirio“ komandą į priekį 1:0.

Sudėjus dviejų rungtynių rezultatus vilniečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0, nes pirmąjį mačą namie laimėjo 1:0.

„Lech“ sirgaliai savo pyktį išreiškė ne tik švilpimu. Besibaigiant pirmajam kėliniui jie tribūnoje iškėlė milžinišką plakatą, kuriuo įžeidė lietuvių sirgalius.

„Lietuviškas chame, klaupkis prieš lenkišką poną (Litewski chame, kleknij przed polskim panem. - lenk.)“ - tokį užrašą buvo pasiruošę lenkai.

Stadione dirbęs fotografas, pamatęs sirgalių gestą, ėmė atsiprašinėti lietuvių už tokį sirgalių elgesį.

Antrajame kėlinyje svečiai laikėsi, bet pabaigoje praleido du įvarčius. Vis dėlto ir pralaimėjimas 1:2 leido Vilniaus „Žalgiriui“ pirmą kartą prasimušti į kitą etapą.