Tiesiai į pasaulio čempionatą keliauja 9 komandos: Belgija, Italija, Vokietija, Olandija, Šveicarija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Anglija, Ispanija.
Papildomame etape kovos: Kroatija, Švedija, Rumunija, Islandija, Portugalija, Graikija, Ukraina, Prancūzija.
Tiesioginį kelialapį į pasaulio čempionatą iškovojo Rusijos rinktinė. Tiesa, paskutinėse rungtynėse ji 1:1 svečiuose sužaidė su Azerbaidžanu.
Vis dėlto vietą Brazilijoje jiems garantavo ir vienas taškas. Antroje vietoje liko Portugalija, kuriai teks kautis papildomame atrankos etape.
Paskutinę akimirką kelialapis išsprūdo Turkijos rinktinei, kuri 0:2 namie nusileido olandams. Tiek pat taškų turėję tiesioginiai jų konkurentai rumunai 2:0 pranoko Estiją ir grupėje užėmė antrą vietą.
Vietą bent papildomame atrankos etape išsaugojo sensacingai pasirodę islandai. Jie 1:1 slystelėjo su Norvegija, bet slovėnai pralaimėjo grupės nugalėtojams šveicarams ir nepasinaudojo proga aplenkti islandų.
Didelį ryžtą užimti pirmąją H grupės vietą parodė Ukrainos rinktinė, kuri net 8:0 nušlavė San Mariną. Visgi anglai 2:0 išvengė nesklandumų su lenkais ir parodė ukrainiečiams papildomo etapo duris.
Daug apmaudo turėtų išlieti Danijos futbolininkai. Jie net 6:0 suvarpė Maltą, savo grupėje užėmė antrą vietą, bet su 16 taškų pasirodė prasčiausiai iš visų šią poziciją užėmusių ekipų ir į papildomą atrankos etapą nepateko.
Visi rezultatai:
A grupė:
Serbija – Makedonija 5:1. S.Ristovskis (16, į savus vartus), D.Basta (19), A.Kolarovas (38), D.Tadičius (54), S.Ščepovičius (73)/ A.Jahovičius (83).
Belgija – Velsas 1:1. K.de Bruyne‘as (64)/ A.Ramsey (88).
Škotija – Kroatija 2:0. R.Snodgrassas (21), S.Naismithas (73).
Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Belgija 10 8 2 0 18:4 26
----------
2. Kroatija 10 5 2 3 12:9 17
----------
3. Serbija 10 4 2 4 18:11 14
4. Škotija 10 3 2 5 8:12 11
5. Velsas 10 3 1 6 9:20 10
6. Makedonija 10 2 1 7 7:16 7
B grupė:
Bulgarija – Čekija 0:1. B.Dockalis (51).
Danija – Malta 6:0. M.Rasmussenas (8, 74), D.Aggeris (11, 39, 65), A.Bjellandas (28), N.Nielsenas (84).
Italija – Armėnija 2:2. A.Florenzi (25), M.Balotelli (76)/ Y.Movsysyanas (5), H.Mkhitaryanas (70).
Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Italija 10 6 4 0 19:9 22
----------
2. Danija 10 4 4 2 17:12 16
3. Čekija 10 4 3 3 13:9 15
4. Bulgarija 10 3 4 3 14:9 13
5. Armėnija 10 4 1 5 12:13 13
6. Malta 10 1 0 9 5:28 3
C grupė:
Farerų Salos – Austrija 0:3. A.Ivanschitzius (17), S.Prodlis (64), D.Alaba (67).
Airija – Kazachstanas 3:1. R.Keane‘as (17), J.O‘Shea (26), A.Finončenko (78)/ D.Šomko (13).
Švedija – Vokietija 3:5. T.Hysenas (6, 69), A.Kacanikličius (42)/ M.Ozilas (45), M.Gotze (53), A.Schurrle (57, 66, 76).
Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Vokietija 10 9 1 0 36:10 28
----------
2. Švedija 10 6 2 2 19:14 20
----------
3. Austrija 10 5 2 3 20:10 17
4. Airija 10 4 2 4 16:17 14
5. Kazachstanas 10 1 2 7 6:21 5
6. Farerų salos 10 0 1 9 4:29 1
D grupė:
Vengrija – Andora 2:0. N.Nikoličius (51, 76).
Rumunija – Estija 2:0. C.Marica (30, 81) .
Turkija – Olandija 0:2. A.Robbenas (8), W.Sneijderis (47).
Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Olandija 10 9 1 0 34:5 28
----------
2. Rumunija 10 6 1 3 19:12 19
----------
3. Vengrija 10 5 2 3 21:20 17
4. Turkija 10 5 1 4 16:9 16
5. Estija 10 2 1 7 6:20 7
6. Andora 10 0 0 10 0:30 0
E grupė:
Kipras – Albanija 0:0
Norvegija – Islandija 1:1. D.Braatenas (30), K.Sightorssonas (12).
Šveicarija – Slovėnija 1:0. G.Xhaka (74).
Galutinė E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Šveicarija 10 7 3 0 17:6 24
----------
2. Islandija 10 5 2 3 17:15 17
----------
3. Slovėnija 10 5 0 5 14:11 15
4. Norvegija 10 3 3 4 10:13 12
5. Albanija 10 3 2 5 9:11 11
6. Kipras 10 1 2 7 4:15 5
F grupė:
Azerbaidžanas – Rusija 1:1. Javadovas (90)/ R.Širokovas (16).
Izraelis – Šiaurės Airija 1:1. E.Basatas (43)/ S.Davisas (72).
Portugalija – Liuksemburgas 3:0. S.Varela (30), Nani (36), H.Poštiga (79).
Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Rusija 10 7 1 2 20:5 22
----------
2. Portugalija 10 6 3 1 20:9 21
----------
3. Izraelis 10 3 5 2 19:14 14
4. Azerbaidžanas 10 1 6 3 7:11 9
5. Šiaurės Airija 10 1 4 5 9:17 7
6. Liuksemburgas 10 1 3 6 7:26 6
G grupė:
Graikija – Lichtenšteinas 2:0. D.Salpingidis (7), G.Karagounis (81).
Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 0:1. V.Ibiševičius (68).
Latvija – Slovakija 2:2. V.Sabala (47), R.Rode (90)/ M.Jakubko (9), K.Salata (16).
Galutinė G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Bosnija ir Hercegovina 10 8 1 1 30:6 25
----------
2. Graikija 10 8 1 1 12:4 25
----------
3. Slovakija 10 3 4 3 11:10 13
4. Lietuva 10 3 2 5 9:11 11
5. Latvija 10 2 2 6 10:20 8
6. Lichtenšteinas 10 0 2 8 4:25 2
H grupė:
Anglija – Lenkija 2:0. W.Rooney (41), S.Gerrardas (88).
Juodkalnija – Moldova 2:5. M.Jovanovičius (55), S.Jovetičius (90)/ I.Armasas (62), E.Sidorenco (64), A.Ionita (73), A.Antoniucas (89).
San Marinas – Ukraina 0:8. Y.Selezniovas (13, 19), M.Devičius (15, 51, 58), A.Jermolenko (55), R.Bezusas (66), V.Mandžiukas (90).
Galutinė H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Anglija 10 6 4 0 31:4 22
----------
2. Ukraina 10 6 3 1 28:4 21
----------
3. Juodkalnija 10 4 3 3 18:17 15
4. Lenkija 10 3 4 3 18:12 13
5. Moldova 10 3 2 5 12:17 11
6. San Marinas 10 0 0 10 1:54 0
I grupė:
Prancūzija – Suomija 3:0. F.Ribery (8), J.Toivio (76, į savus vartus), K.Benzema (87).
Ispanija – Gruzija 2:0. A.Negredo (26), J.Mata (61).
Galutinė I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):
1. Ispanija 8 6 2 0 14:3 20
2. Prancūzija 8 5 2 1 15:6 17
3. Suomija 8 2 3 3 5:9 9
4. Gruzija 8 1 2 5 3:10 5
5. Baltarusija 8 1 1 6 7:16 4