Plazdant Ukrainos vėliavoms „Žalgiris“ A lygoje startavo pergale

Antrąją Lietuvos futbolo A lygos dieną ant žaliosios vejos išbėgo ir čempionas Vilniaus „Žalgiris“. LFF stadione „Pietų IV“ tribūnoje plazdant Ukrainos vėliavoms, stipriausias šalies klubas įsirašė pirmąją pergalę. Sekmadienį A lygoje taip pat pateikta pirmoji sensacija.

Mar 9, 2014, 1:54 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 2:10 PM

Čempioniškas puolimas

„Žalgirio“ futbolininkai savo sirgalius nudžiugino pergale prieš „Šiaulius“ 3:1 (2:1).

Tiesa, pradžia nebuvo tokia paprasta. Nors pirmieji įvartį po tikslaus A.Žulpos smūgio 16-ąją minutę pasiekė žalgiriečiai, „Šiauliai“ jau 26-ąją minutę atstatė pusiausvyrą (N.Tokičius).

Tačiau viskas dar sykį apsivertė aukštyn kojomis, kai po puikaus D.Šembero perdavimo įvartį „į rūbinę“ paskutinę pirmojo kėlinio minutę pasiuntė „Žalgirio“ legionierius S.Nyuiadzi.

Panašu, kad prancūzas sutrikdė „Šiaulius“, nes po pertraukos „Žalgiris“ dominavo aikštėje. 56-ąją minutę skirtumą padidino L.Pilibaitis, bet vilniečiai turėjo dar daugybę progų. Tiesa, tiksliai pasižymėti „Šiaulių“ vartus apgulusiam „Žalgiriui“ nebepavyko.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 3:1 (2:1)

A.Žulpa (16), S.Nyuiadzi (45), L.Pilibaitis (56)/N.Tokičius (26).

Marijampolėje – antausis

Gargždų „Banga“ išsivežė netikėtą pergalę iš Marijampolės, kur 1:0 (0:0) patiesė vietos „Sūduvą“.

„Bangos“ pergalę Marijampolėje lėmė vienintelis gargždiškių puolėjo Aurelijaus Staponkos įvartis 68-ąją minutę.

Vienais pirmenybių favoritų laikomiems „Sūduvos“ futbolininkams savo sirgalių įvarčių nudžiuginti nepavyko.

Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 0:1 (0:0)

A.Staponka (68).

„Ekranas“ krito 94-ąją minutę

Gerokai susilpnėjęs Lietuvos futbolo A lygos bronzos medalininkas Panevėžio „Ekranas“ sezoną pradėjo pralaimėjimu. Panevėžiečius jų pačių aikštėje nuskriaudė mačo pabaigoje pergalingą įvartį įmušusi Pakruojo „Kruoja“ – 2:1 (1:0).

„Ekranui“ teko ilgai laukti pirmojo įvarčio. Po 26-ąją minutę „Kruoją“ į priekį išvedusio Tomo Birškio įvarčio, šeimininkai turėjo vytis svečius.

Pralaužti „Kruojos“ gynybą pavyko tik 81-ąją minutę, kai „Ekrano“ naujokas Lukas Kochanauskas pasiuntė kamuolį į vartus.

„Ekranas“ užspaudė „Kruoją“, bet paskutinę pridėto laiko minutę (94) pakruojiškiai pasiuntė šeimininkus į nokdauną. Ričardas Beniušis žudančiu smūgiu nuginklavo „Ekrano“ vartininką, o po minutės aidėjo mačo pabaigą skelbiantis teisėjo švilpukas.

„Ekrano“ futbolininkų amžiaus vidurkis – 20 metų. Patys klubo vadovai neslepia, kad šį sezoną išsaugoti medalius bus labai sudėtinga.

Panevėžio „Ekranas“ – Pakruojo „Kruoja“ 1:2 (0:1)

L.Kochanauskas (81)/ T.Birškys (26), R.Beniušis (90).