Šiurkšti klaida kainavo Baltijos taurę: Latvija – Lietuva 1:0

Vienas neužtikrintas epizodas, viena klaida ir Lietuvos futbolo rinktinė už tai sumokėjo skausmingą sumą. Šeštadienį Igorio Pankratjevo auklėtiniai Baltijos taurės finale 0:1 pralaimėjo Latvijos futbolo rinktinei, kuri iškovojo vienuoliktąjį trofėjų turnyro istorijoje. Lietuviai turėjo progų ir sugebėjo įaudrinti sirgalius, kai antrajame kėlinyje apgulė varžovų vartus. Atrodė, kad niekas neužkirs kelio įvarčiui, tačiau latviai išsaugojo „sausus“ vartus.

May 31, 2014, 8:21 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 7:50 AM

Lietuviams mirtiną įvartį latviai įmušė dar šeštąją minutę, kai Giedrius Arlauskis išbėgo atmušti po kampinio pakelto kamuolio, bet neatliko savo darbo, krito ant žemės. Tuomet baudos aikštelėje kilo suirutė, po kurios Nauris Bulvitis įsirašė įvartį.

Bronza. Suomijos rinktinė 2:0 nugalėjo estus ir laimėjo bronzos medalius, kurie tapo paguodos prizu, po pralaimėjimo lietuviams.

Smūgis. Pusfinalyje lietuviai nugalėjo suomius. 41-ąją rungtynių su Suomija minutę A.Novikovas po varžovų pražangos stojo prie kamuolio. 23 metų Aujės „Erzgebirge“ ekipos futbolininkas smūgiavo užtikrintai – perkėlė sienelę ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

Skaičius. Suomijos futbolininkai turėjo gerokai aukštesnį reitingą nei lietuviai. Suomija FIFA reitinge 52-a, o Lietuvos rinktinė – 104-a. Latvijos futbolininkai – 109-i.

Kova. Latvijos futbolininkai į finalą pateko palaužę 94-ąją reitingo rinktinę iš Estijos. Latviai savo kaimynus 4:2 nugalėjo po 11 metrų baudinių serijos.

Rungtynės.

6 min. Latvijos futbolininkai po standartinės situacijos įmušė įvartį. Išbėgęs G.Arlauskis kamuolio atmušti nesugebėjo, nukrito ant žemės. Netrukus kilo sumaištis baudos aikštelėje ir latviai įmušė į tuščius vartus. Įvartį įmušė Nauris Bulvitis.

10 min. Buvo trumpam sustabdytas mačas, kai apsauginiai ramino Lietuvos rinktinės sirgalius.

20 min. F.Černychas turėjo neblogą progą. Jis smūgiavo, bet į vartų plotą nepataikė.

24 min. Latviai plojo savo vartininkui, kai lietuviai surengė vieną pavojingiausių savo progų pirmajame kėlinyje. Po standartinės situacijos nuo beveik kampinio gairelės lietuviai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur ten savo gebėjimus parodyti vartininkas.

29 min. Latvių žaidėjai supyko, nes Lietuvos rinktinė neišmušė kamuolio iš aikštės ribų, kai vienas jų krito ant žemės. A.Novikovas galiausiai nuspyrė kamuolį už ribų ir buvo pastumtas į nugarą. Netrukus jis latvių treneriui paaiškino, kodėl neišmušė kamuolio – juk patys latviai nestabdė savo atakos, nors jų ekipos žaidėjas gulėjo ant žmės.

36 min. Lietuviai sugebėjo nutraukti pavojingas latvių atakos užuomazgas. Tai padarė E.Vaitkunas, pargiorvęs varžovą ant žemės.

45+3 min. A.Novikovas galingai smūgiavo į varžovų vartus, bet įveikti vartininko nesugebėjo.

55 min. V.Borovskis atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur K.Chvedukas turėjo neblogą progą, bet latvių gynėjai užkirto kelią realiam pavojui, nesuteikę progos K.Chvedukui spirti.

60 min. A.Fertovas galingai smūgiavo nuo baudos aikštelės prieigų. G.Arlauskis nesugebėjo iš pradžių sugauti kamuolio – šis atšoko, bet lietuvis greitai jį griebė.

64 min. A.Žulpa gavo nuostabų perdavimą, kai įkirto į baudos aikštelę. Jis krašte iššoko vienas prieš vieną su vartininku, bet nesugebėjo tinkamai užbaigti atakos – kamuolys skriejo virš skersinio.

67 min. G.Arlauskis išbėgo kovoti su varžovu ir vos nepraleido įvarčio, kai latvis dvikovą laimėjo.

69 min. F.Černychas stipriai smūgiavo galva skersuotą kamuolį, bet latvių vartininkas su situacija susitvarkė.

88 min. Lietuviai apgulė latvių vartus, smūgiavo ir E.Novikovas, bet kamuolys į vartų tinklą neįkrito.

90+2 min. A.Vaninas atrėmė vieną po kito smūgius lietuvių, kurie beveik patikėjo įvarčiu. Tačiau smūgiai nebuvo pakankamai tikslūs, nors skriejo į vartų plotą.

Sudėtys.

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Egidijus Vaitkūnas (60 min. Ramūnas Radavičius), Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Valdemar Borovskij (82 min. Ričardas Beniušis), Fedor Černych, Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas, Vytautas Lukša (46 min. Saulius Mikoliūnas), Lukas Spalvis (75 min. Simonas Stankevičius).

Atsarginiai: Emilijus Zubas, Vytautas Černiauskas, Andrius Bartkus, Aurimas Vilkaitis, Aurimas Vertelis, Mindaugas Kalonas, Tadas Eliošius, Linas Pilibaitis.

Latvija: Andris Vaņins, Kaspars Gorkšs, Kaspars Dubra, Nauris Bulvītis, Artis Lazdiņš, Aleksandrs Fertovs (64 min. Ritvars Rugins), Andrejs Kovaļovs (85 min. Oļegs Timofejevs), Vitālijs Maksimenko (58 min. Antons Kurakins), Artūrs Zjuzins (79 min. Jurijs Žigajevs), Oļegs Laizāns, Edgars Gauračs (41 min. Valērijs Šabala).

Atsarginiai: Aleksandrs Koļinko, Pāvels Šteinborgs, Visvaldis Ignatāns, Gints Freimanis, Aleksejs Višņakovs.