Teisėjo klaida nesutrukdė Meksikai švęsti pergalės

Jun 13, 2014, 7:00 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 9:26 PM

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį teisėjai neįskaitė dviejų meksikiečių įvarčių, tačiau Kamerūnas buvo nuginkluotas po pertraukos. Meksikos futbolininkai pasaulio čempionato A grupės rungtynėse 1:0 (0:0) palaužė kamerūniečius ir išplėšė svarbius taškus kovoje dėl vietos planetos pirmenybių aštuntfinalyje.

A grupėje tris taškus taip pat turi brazilai, kurie turnyro atidarymo mače 3:1 nukovė kroatus.

3. Tiek įvarčių į vartus krito per pirmąjį pusvalandį, tačiau rezultatas nekito. Visais atvejais į viršų kilo šoninio teisėjo vėliavėlė.

Du kartus neįskaityti meksikiečio G.dos Santoso įvarčiai, sykį – kamerūniečio Ch.Motingo.

Beje, neįskaitytas G.dos Santoso įvartis 29-ąją minutę sukėlė klaustukų. Arbitras priėmė pakankamai abejotiną sprendimą, tuo gerokai piktinosi ir pats Meksikos rinktinės puolėjas.

Vaizdo pakartojimas parodė, kad nuošalėje buvo ne G.dos Santosas, o kitas Meksikos žaidėjas.

Pirmosiose dviejose situacijose teisėjai neklydo.

Trečias kartas nemelavo. Kamuolys Kamerūno vartuose atsidūrė trečiąjį kartą 61-ąją minutę ir šį sykį teisėjai meksikiečių šventės nebenutraukė. O.Peralta taisė netikslų G.dos Santoso bandymą ir pirmas suskubęs prie vartininko atmušto kamuolio siuntė kamuolį į Kamerūno vartų tinklą.

Kamuolio kontrolė: 58 proc. – 42 proc.

Lietus. Antroji pasaulio čempionato diena komandas pasitiko pliaupiant lietui. Dar prieš rungtynes stadioną drėkino nedidelis lietutis, bet mačui įsibėgėjus orai kėlė vis daugiau sunkumų tiek futbolininkams, tiek žiūrovams. Liūtis Natalio stadioną plovė visą mačą.

Sudėtys. Meksika – G.Ochoa, F.Rodriguezas, R.Marquezas, H.Herrera (C.Salcido 90), M.Layunas, G.dos Santosas, H.Moreno, A.Guardado (M.Fabianas 59), O.Peralta (J.Hernandezas 73), P.Aguilaras, J.Vazquezas.

Kamerūnas – Itanjde, A.Ekotto, N.Koulou, D.Jeugoue (D.Nounkeu 46), A.Songas (P.Webo 79), Moukandjo, S.Eto‘o, Ch.Motingas, Chejdou, Mbia, Enoh.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys

7 min. Rungtynių pradžioje daugiau darbuotis turėjo Kamerūno rinktinės vartininkas. Meksikiečiai dažniau kontroliavo kamuolį ir keletą kartų išbandė varžovų vartų sargą pavojingais išpuoliais. Tačiau pirmojo įvarčio dar reikėjo palaukti.

11 min. Kamerūno vartininkas nuginkluotas, G.dos Santosas klykia iš laimės, bet šoninis teisėjas kelia vėliavėlę į viršų – nuošalė.

16 min. Po ilgesnės pertraukos gaisras kilo ir prie meksikiečių vartų. Įvartį pasiekė Kamerūnas, bėl vėl fiksuojama nuošalė. Kamerūniečiai nepriekaištavo teisėjams – 0:0.

21 min. Kamerūnas įsibėgėjo. Iš aikštės krašto A.Ekotto atliko puikų perdavimą S.Eto‘o, kuris buvo šalia 11 metrų baudinio taško. Tačiau kamerūniečių lyderis smūgiavo stipriai, bet netiksliai – 0:0.

29 min. G.dos Santosas po kampinio antrą kartą nukreipė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas įvarčio dar sykį neįskaitė. Šį kartą meksikietis jau buvo kaip reikiant piktas.

45 min. Nuaidėjus pirmojo kėlinio pabaigą skelbiančiam teisėjo švilpukui, Meksikos rinktinės žaidėjai skubėjo ne į rūbinę, o prie mačo arbitro. Futbolininkai priekaištavo dėl neįskaitytų įvarčių.

Antrasis kėlinys

48 min. Šį kartą teisėjas nuošalės nefiksavo, o puikų G.dos Santoso perdavimą gavęs O.Peralta gavo puikią progą pasižymėti. Vis dėlto vienas prieš vartininką iš dešiniojo krašto iššokęs puolėjas smūgiavo kamuolį tiesiai į vartų sargą.

61 min. O.Peralta taiso netikslų G.dos Santoso bandymą įmušti ir pirmas suskubęs prie kamuolio pasiekė pirmąjį mačo įvartį. Teisėjai Meksikos džiaugsmo nebenutraukė.

86 min. Kamerūnas vangiai judėjo link Meksikos vartų ir nesusikūrė daug progų išlyginti rezultatą. Tačiau 86-ąją minutę prie meksikiečių baudos aikštelėje kilo didelis gaisras. Tiesa, paskutinę akimirką R.Marquezas išmušė aštrų perdavimą šalia vartų ir nutraukė labai pavojingą kamerūniečių išpuolį.

91 min. Paskutinę galimybę pasižymėti turėjo kamerūnietis B.Moukandjo, tačiau F.Rodriguezas puikiu šuoliu abiem rankomis sugriebė jo galva smūgiuotą kamuolį ir apsaugojo vartus tuščius.

92 min. Kamerūnui metus visas pajėgas prie Meksikos vartų, pastariesiems atsivėrė galimybės kontratakuoti. Idealaus šanso neišnaudojo J.Harnandezas. Vieno prieš vartus iššokusio puolėjo smūgiuotas kamuolys „nusipjovė“ nuo kojos.

Rungtynių pabaiga

******

Antroji vieta. Ekspertai sutaria – neabejotini A grupės favoritai yra brazilai, o visos likusios komandos – Kroatija, Meksika ir Kamerūnas, kovoja dėl vienintelio laisvo bilieto į aštuntfinalį. Kiekvienas tarpusavio mačas šio trejeto komandoms – lyg finalas. Specialistų teigimu, favoritai sekti iš paskos brazilams – kroatai.

Blogiausi. Meksika pasaulio čempionatų istorijoje patyrė daugiausiai pralaimėjimų iš visų komandų (24).

Badas. Kamerūno nacionalinė komanda per 14 pastarųjų pasaulio čempionato mačų laimėjo tik vieną. 2002 metais kamerūniečiai 1:0 palaužė Saudo Arabiją, kurią 8:0 pervažiavo vokiečiai. Likusiuose mačuose Kamerūnas 4 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 8 pralaimėjimus.