Čilės rinktinė nugalėjo australus

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Jun 14, 2014, 1:15 AM, atnaujinta Feb 12, 2018, 9:12 PM

Australijos rinktinė pirmosiose pasaulio futbolo čempionato B grupės rungtynės staigmenos nepateikė. Mačo favoritais laikyti Čilės futbolininkai iškovojo pergalę 3:1 (2:1).

Įvarčiai. Vos per dvi minutes pirmojo kėlinio pradžioje Čilės rinktinė išsiveržė į priekį 2:0. įvarčius pelnė Alexis Sanchezas ir Jorde Valvida. Įpusėjus kėliniui vienintelį australų įvartį pelnė Timas Cahillas. Tiksint paskutinėms antrojo kėlinio akimirkoms tašką padėjo Jeanas Beausejour.

Lyderis. Čilės rinktinę į pergalę vedė A.Sanchezas. Jis ne tik pelnė pirmąjį įvartį, bet ir atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio pasižymėjo J.Valdivia.

Grupė. B grupėje po pergalę yra iškovojusios Čilės ir Brazilijos rinktinės. Pastaroji 3:1 įveikė kroatus.

Istorija. Pirmąjį tašką pasaulio čempionatuose australai 1974 m. iškovojo būtent susitikime su Čile. Rungtynės baigėsi 0:0. Tai buvo vienintelės Australijos rinktinės rungtynės, kuriose nepraleido nė vieno įvarčio.

Retas reiškinys. Australai planetos pirmenybėse laimi retai. Iš 10 mačų jie laimėjo tik prieš japonus ir serbus.

Prasta gynyba. Čilė per kiekvienas pasaulio čempionato atrankos rungtynes praleisdavo vidutiniškai 1,5 įvarčio. Tai – prasčiausias rezultatas tarp visų 32 pasaulio čempionato dalyvių.

Neįveikiami. Australai per penkerius tarpusavio mačus dar nė karto nebuvo nugalėję Čilės komandos. Australija vieną sykį išplėšė lygiąsias.