Prancūzai be vargo 3:0 sutriuškino Hondūrą

Jun 15, 2014, 10:30 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 8:14 PM

Prancūzijos rinktinė galingai pradėjo 2014-ųjų pasaulio čempionatą. Puolėjo Karimo Benzema vedami prancūzai pirmosiose E grupės rungtynėse Porto Alegrės „Estadio Beira-Rio“ arenoje 3:0 (1:0) sutriuškino Hondūro futbolininkus.

Įvarčiai. Prie visų „Les Bleus“ įvarčių prisidėjo K.Benzema.

45-ąją minutę Madrido „Real“ puolėjas taikliai smūgiavo nuo 11 m žymos, kai Sandro Ricci skyrė baudinį į Hondūro vartus.  Teisėjas iš Brazilijos prieš tai išvijo iš aikštės W.Palaciosą, kuris gavo antrąjį įspėjimą, į nugarą stumtelėjęs P.Pogba.

48 min. po K.Benzema smūgio kamuolys antrąsyk atsidūrė Hondūro rinktinės vartuose. Tiesa,  pirmąsyk čempionate prireikė moderniosios technologijos nustatyti, ar kamuolys kirto vartų liniją.

Po prancūzo smūgio kamuolys pirmiausiai atsitrenkė į virpstą ir nekirto vartų linijos, tačiau po to jį ranka lietęs N.Valladaresas nukreipė į savo vartus. Oficialiame mačo protokole įvarčio autoriumi tapo nelaimingas Hondūro rinktinės vartininkas.

72 min. K.Benzema dar vienu taikliu smūgiu įmušė trečiąjį „Les Bleus“ įvartį 3:0!

Kortelės. Grubiose rungtynėse S.Ricci parodė 6 geltonas (po 3 kiekvienai komandai) ir 1 raudoną kortelę.

Grupė. Pirmosiose E grupės rungtynėse sekmadienį Šveicarija 2:1 įveikė Ekvadoro rinktinę.

Sudėtys

Prancūzija: H.Lloris - M.Debuchy, R.Varane'as, M.Sakho, P.Evra -  P.Pogba, Y.Cabaye, B.Matuidi - M.Valbuena,  K.Benzema, A.Griezmannas.

Hondūras: N.Valladaresas - E.Izaguirre, M.Figueroa, V.Bernardezas, B.Beckeles - R.Espinoza, L.Garrido, W.Palacios, A.Najaras - J.Bengtsonas, C.Costly.

Mačo eiga

Pirmasis kėlinys

0 min. Rungtynės prasidėjo nesusipratimu. Dėl techninių problemų nebuvo atlikti nacionaliniai himnai.

1 min. Mačui vadovauja brazilas Sandro Ricci.

2 min. Prancūzai nėra laimėję pirmųjų rungtynių pasaulio pirmenybėse nuo 1998 metų, kai 3:0 įveikė Pietų Afriką.

8 min. P.Evra baudžiamas geltona kortele.

10 min. Prancūzai vis labiau spaudžia Hondūro futbolininkus prie jų vartų.

15 min. Po B.Matuidi smūgio kamuolys atsitrenkė į skersinį. Kamuolį lietė vartininkas, todėl "Les Bleus" gavo teisę pakelti kampinį.

18 min. V.Bernardezas atsidūrė ant žemės po susidūrimo su K.Benzema. Hondūriečiui prireikė medikų pagalbos.

22 min. Prancūzai dar kartą pataiko į skersinį. Šį kartą kamuolys atsitrenkė po A.Griezmanno smūgio galva.

23 min. "Les Bleus" sukuria dar vieną progą, bet jos vėl neišnaudoja. Įvartis, regis, bręsta.

27 min. Aikštėje kyla aistros. Po P.Pogba ir W.Palacioso susidūrimo dviejų komandų futbolininkai kibo vieni kitiems į atlapus. Bet teisėjas nuramino konfliktą. W.Palaciosas baudžiamas geltona kortele.

28 min. P.Pogba taip pat rodoma geltona kortelė.

33 min. "Les Bleus" kontroliuoja kamuolį  69% laiko.

43 min. Teisėjas skiria 11 m baudinį į Hondūro vartus. Raudona kortelė rodoma W.Palaciosui. Jis į nugarą stumtelėjo P.Pogba.

45 min. K.Benzema taikliai smūgiuoja nuo 11 m žymos - 1:0!

45 min. Teisėjas prideda 3 papildomas minutes.

45+3 min. N.Valladaresas atremia M.Valbuena baudos smūgį.

Antrasis kėlinys

46 min.

Prancūzai turi kiekybinę persvarą, nes pirmajame kėlinyje buvo išvytas Hondūro rinktinės žaidėjas W.Palaciosas.

48 min. Po K.Benzema smūgio kamuolys antrąsyk atsidūrė Hondūro rinktinės vartuose - 2:0! Pirmąsyk čempionate prireikė moderniosios technologijos nustatyti, ar kamuolys kirto vartų liniją. Po prancūzo smūgio kamuolys pirmiausiai atsitrenkė į virpstą ir nekirto vartų linijos, tačiau po to jį ranka lietęs  N.Valladaresas nukreipė į savo vartus. Oficialiame mačo protokole įvarčio autoriumi tapo nelaimingas Hondūro rinktinės vartininkas.

53 min. Geltona kortelė rodoma hondūriečiui Garciai.

57 min. "Les Bleus" atlieka keitimą. M.Sissoko keičia P.Pogba.

58 min. Clarosas keičia A.Najarą Hondūro komandoje.

63 min. dar vienos progos įmušti įvartį neišnaudojo B.Matuidi.

65 min. D.Deschamps'as atlieka dar vieną keitimą: vietoj Y.Cabaye aikštėje pasirodė Mavuba.

70 min. "Les Bleus" kontroliuoja kamuolį 64 % laiko.

72 min. K.Benzema muša trečiąjį "Les Bleus" įvartį - 3:0!

78 min. D.Deschamps'as atlieka dar vieną keitimą: vietoj M.Valbuena aikštėje pasirodė O.Giroud.

83 min. Hondūriečiui Garido rodoma dar viena geltona kortelė.

FIFA reitingas. Prancūzija užima 16-ąją, o Hondūras - 30-ąją vietą.

Istorija. Prancūzija pasaulio pirmenybėse dalyvauja 14-ąjį kartą. Žaidė 54 rungtynes (25 pergalės, 11 lygiųjų, 18 pralaimėjimų). Pirmą kartą dalyvavo 1930 m., praėjusį kartą – 2010 m. Geriausias rezultatas – 1-oji vieta (1998 m.).

Hondūro rinktinė pasaulio čempionate dalyvauja 3-ąjį kartą. Žaidė 6 rungtynes (3 lygiosios, 3 pralaimėjimai). Pirmą kartą dalyvavo 1982 m., praėjusį kartą – 2010 m. Geriausias rezultatas – iškrito pirmajame etape.