Argentinos spauda gyrė L. Messi, prancūzai kritikavo K. Benzema

Nors Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė pirmąsias savo istorijoje pasaulio pirmenybių rungtynes pralaimėjo, bosnių žiniasklaida žaidimu džiaugėsi labiau nei pergalę pasiekusios Argentinos žurnalistai. Po tris taškus įsirašiusių Šveicarijos bei Prancūzijos žiniasklaida taip pat mano, kad jų komandos gali žaisti daug geriau.

L.Messi sulaukė Argentinos žiniasklaidos pagyrų.

Rolandas V.Eidvilas

Jun 16, 2014, 4:47 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 7:41 PM

Tokie buvo sekmadienį pasaulio futbolo čempionate vykusių mačų atgarsiai. Visuose trijuose Brazilijos stadionuose futbolininkai įmušė po tris įvarčius: Argentina nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną 2:1, Šveicarija – Ekvadorą 2:1, Prancūzija – Hondūrą 3:0.

Įdomu, kad kai kuriems Argentinos leidiniams svarbesnis sekmadienio įvykis buvo ne futbolo rinktinės pergalė, o krepšininko Emanuelio Ginobili iškovotas dar vienas NBA čempiono žiedas. Kelių leidinių viršeliuose daugiausia vietos užėmė „San Antonio Spurs“ žvaigždės nuotrauka.

Argentina

„Ole“. „Užtaisėme Lio“.

„Šventė Marakanoje. Didelė, įsimintina. Epiniame šalia Rio de Žaneiro esančiame stadione ne kiekvieną dieną žaidžia mūsų rinktinė. Ir jame buvo daug triumfo, džiaugsmo, nors buvo ir šiek tiek nusivylimo. Pirmose pasaulio čempionato rungtynėse pranokome Bosniją ir Hercegoviną ir laimėjome 2:1, bet visi suprantame, kad buvo daug trūkumų ir daug ką reikia gerinti. Pergalės spindesys neturi užgožti būtinybės išnagrinėti visas detales.

Kodėl komandos draugai sunkiai rasdavo Leo Messi? Per pertrauką A.Sabella padarė išvadas. Išvadas padarė ir futbolininkai. Argentina laiku padarė išvadas. Pirmajame kėlinyje treneris padarė klaidų, bet antrasis suteikė vilčių.“

„A.Sabella buvo patenkintas rezultatu, bet ne žaidimu. Jis prisipažino suklydęs rungtynių pradžioje išdėstydamas žaidėjus, bet pakeitė schemą antrajame kėlinyje ir suteikė daugiau galimybių L.Messi.“

„La Nacion“. „Argentina išvargo pergalę prieš Bosniją 2:1, bet sukėlė daug klausimų.“

„Argentinai buvo sunku. Ji vargo dėl savo baimės ir turėjo kovoti, kad tos baimės atsikratytų. Pergalė paliko prieštaringų įspūdžių. Bet, laimei, rinktinė pasikeitė per pertrauką.

Suprantama, A.Sabella išnagrinės jo pasirinktos schemos 5-3-2 pasekmes. Ši schema buvo nieko verta ir treneris ją pakeitė antrajame kėlinyje.“

„La Nueva“. „Išvargta pergalė su L.Messi įvarčiu.“

„Po 28 metų pertraukos trečiajame pasaulio čempionate dalyvaujantis rinktinės kapitonas L.Messi ėmėsi tokio lyderio vaidmens, kokį 1986 metais atliko Diego Maradona.“

„El Dia“. „Pradėta pergale, bet daug dalykų reikia taisyti.“

„Clarin“. „A.Sabella savikritiškas: „Problemų kilo ir dėl mano klaidų.“

Bosnija ir Hercegovina

„Dnevni Avaz“. „Istorinis V.Ibiševičiaus įvartis.“

„Slibinai“ pralaimėjo „gaučams“. Bet taip žaisdami eisime toliau!“

„Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė pirmose pasaulio čempionato rungtynėse pralaimėjo favoritei Argentinai 1:2.

Tačiau „slibinai“ parodė, kad yra komanda, kuri pelnytai pateko į svarbiausią planetos futbolo turnyrą. Nors trūko sportinės laimės, galėjome iškovoti pirmuosius taškus per pirmąsias, istorines, mūsų šalies rungtynes pasaulio čempionate.

Nors liūdna, kad mūsų vaikinai pralaimėjo, didžiuojamės fantastišku šauniųjų „slibinų“ žaidimu. Taip žaisdami galime iškovoti taškų ir patekti į kitą etapą.“

„Oslobodženje“. „Slibinai“ didvyriškai priešinosi Argentinai: Marakanoje „gaučai“ laimėjo 2:1, V.Ibiševičius pateko į istoriją!“.

„Safeto Sušičiaus „slibinų“ pasirodymas Marakanos stadione stebint 75 tūkstančiams žiūrovų buvo didvyriškas, bet labai daug nulėmė nelaimė trečiąją minutę.

Kairėje pusėje Mensuras Mujdža prasižengė prieš Sergio Aguero, o po baudos smūgio Seadas Kolašinacas sutriko ir nukreipė kamuolį į savus vartus.“

„Vedranas Ibiševičius istorinį pirmąjį Bosnijos ir Hercegovinos įvartį pasaulio pirmenybėse. Vedo kai ką didingo nuveikia jau antrą kartą – savo taikliu smūgiu Kaune jis atvedė Bosniją ir Hercegoviną į pasaulio pirmenybes.“

slobodna-bosna.ba. „Mūšis Marakanoje: „S.Kolašinacas greičiausiu per pasaulio pirmenybių istoriją įvarčiu į savus vartus išvedė į priekį Argentiną, L.Messi įtvirtino, o V.Ibiševičius įmušė vilties įvartį.“

„Nezavisne Novine“. „Slibinai“ pakankino „gaučus“, V.Ibiševičius pateko į istoriją.“

Šveicarija

„La Liberte“. „Šveicarija laimėjo per skausmus.“

„Svarbiausia padaryta. Bet rungtynės patampė nervus. Ottmaro Hitzfeldo komanda sunkiai nugalėjo Ekvadorą. Jie laimėjo 2:1, o pergalingą įvartį įmušė paskutinę minutę.

Pasiekusi šią pergalę Šveicarija žengė rimtą žingsnį atkrintamųjų varžybų link.

Atsilikusi, bet išlyginusi rezultatą po pertraukos, Šveicarija pakeitė situaciją pasinaudojusi dviem nuo suolo įėjusiais žaidėjais Admiru Mehmedi ir Harisu Seferovičiumi. Pergalės taip pat nebūtų, jei ne ant kojų išsilaikiusio ir lemiamą ataką pradėjusio Valono Behrami valia.“

„Deja, nelabai sėkmingai žaidė Xherdanas Shaqiri, o kapitonas Gokhanas Inleras per dažnai klydo atlikdamas perdavimus. Geriausi žaidėjai buvo Steve‘as Von Bergenas, Ricardo Rodriguezas ir Diego Benaglio.“

sport.ch. „H.Seferovičiaus paskutinės minutės smūgis išgelbėjo rinktinę.“

„O.Hitzfeldo slaptieji ginklai suveikė. H.Seferovičius į aikštę įėjo 75-ąją minutę, A.Mehmedi – per pertrauką.“

20min.ch. „Ši komanda gyva.“

„Taip, žinoma, buvau nusivylęs, kad nepatekau į starto sudėtį“, - sakė A.Mehmedi po pergalės 2:1 prieš Ekvadorą. Savo galva įmuštu įvarčiu vos įėjęs į aikštę po pertraukos jis išlygino rezultatą. „Treneris žino, kad visada gali manimi pasitikėti.“

Prieš rungtynes 23 metų žaidėjas nusiskuto barzdą – tuo pačiu skustuvu, kuriuo kapitonas G.Inleras prieš kiekvienas rungtynes kruopščiai blizgina savo galvą. „Norėjau ką nors pakeisti, kad pagaliau pavyktų įmušti įvartį.“ Ir tai suveikė. 22 rungtynes rinktinėje žaidęs A.Mehmedi įmušė vos antrąjį savo įvartį.“

„Blick“. „2:1 paskutinę sekundę.“

„Kokia drama! Rinktinė pirmose pasaulio čempionato rungtynėse su Ekvadoru atsiliko, bet nugalėjo po dviejų įvarčių, kuriuos įmušė slaptieji ginklai A.Mehmedi ir paskutinę sekundę H.Seferovičius.“

„Neue Zurcher Zeitung“. „Pergalė prieš vangumą.“

„Šveicarai laimėjo rungtynes, kurių pirmoje pusėje nerado ritmo, jiems būdingo atrankos varžybose ir paskutinėse kontrolinėse rungtynėse. Pirmąsias 45 minutes jų manevrai buvo tingūs, vangūs – tarsi rūpestingas vairuotojas bandytų dideliu sunkvežimiu laviruoti siauroje gatvelėje. Šveicarai dar tik pradėdavo galvoti apie ataką, o ekvadoriečiai jau būdavo išsirikiavę gynyboje. Jie retai pasiekdavo baudos aikštelę ir smūgiuodavo tik iš toli. „Mes prastai pradėjome“, – sakė Šveicarijos rinktinės treneris O.Hitzfeldas.“

Ekvadoras

„El Tiempo“. „Vis dėlto Ekvadoras žaidė visai solidžiai. Reinaldo Ruedos treniruojama komanda pasižymėjo gerais perdavimais, noru ir greičiu, bet kentėjo dėl taktikos netvarkos. Šveicarija buvo geriau metodiškai parengta, pranoko strategija, kurią sukūrė veteranas vokiečių specialistas Ottmaras Hitzfeldas, įsitvirtino aikštės viduryje ir ieškojo spragų Ekvadoro gynyboje.“

„2010 metais Pietų Afrikoje šveicarai varžybas pradėjo nugalėję Ispaniją, būsimąją čempionę. Brazilijoje taip pat pradėjo pergale.“

„El Universo“. „Kartus „Trispalvių“ startas pasaulio čempionate.“

„El Comercio“. „Per 20 sekundžių žlugo tūkstančių aistruolių iliuzijos.“

„El Telegrafo“. Nelaimė paskutinę minutę.“

Prancūzija

„l‘Equipe“. „Džiaugsmo KARhimnas. Gera pradžia.“

Karimas Benzema prisiėmė didžiąją atsakomybę.

Nežaidžiant Franckui Ribery, Madrido „Real“ puolėjas K.Benzema yra didžiausia Prancūzijos rinktinės žvaigždė. Per pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes jis ir žaidė kaip didžiausia žvaigždė.

Tiesa, rungtynių pradžia K.Benzema nebuvo sėkminga. Prieš įmušdamas baudinį, jis atrodė lėtas, nesugebėjo priimti perdavimų, nusileido varžovams greičiu ir kamuolio valdymu.

Tačiau tuo metu, kai reikėjo spirti kamuolį nuo baudinio žymės, jo dešinioji koja nesudrebėjo. Po šio baudinio ir Wilsono Palacioso pašalinimo „mėlyniesiems“ buvo daug lengviau ir „madridietis“ susigrąžino lengvumą, greitį ir puikumą.“

„Po pergalės „mėlynieji“ apgailestavo, kad prieš rungtynes neišgirdo „Marselietės“. „Tai didelė nepagarba“, – sakė Mamadou Sakho.

Kilus sąmyšiui dėl himno, 2500 prancūzų sirgalių patys pradėjo giedoti „Marselietę“ tribūnose. „Tai buvo šaunu“, – sakė Olivier Giroud.“

„Le Parisien“. „Daug žadanti pergalė.“

„Pirmasis trispalvių mačas pasaulio čempionate buvo kupinas didelių ir mažų istorijoje išliksiančių įvykių. Ne vien todėl, kad prancūzai pirmą kartą nuo 1998 metų laimėjo pirmąsias čempionato rungtynes (tada 3:0 nugalėjo Pietų Afriką), bet ir dėl antrojo K.Benzema taiklaus smūgio.

Visiems sutrikus dideliame stadiono ekrane buvo pristatyta vartų linijos technologija, kuri leido išsiaiškinti, ar kamuolys po „madridiečio“ smūgio ir vartininko prisilietimo kirto vartų liniją, ar ne. Hondūrui atrodė, kad ne, K.Benzema dublį jau atšventusiems „mėlyniesiems“ – taip.

Pirmasis „mėlynųjų“ nuotykis? Iš tikrųjų antrasis, nes prieš rungtynes dėl garso aparatūros gedimo nebuvo atlikti valstybių himnai.

Du nuotykiai, pergalė ir du, beveik trys, K.Benzema įvarčiai. Galima sakyti, kad mūsų laiku vakare Didier Deschamps‘o vyrai pasaulio čempionatą pradėjo tinkama koja.“

„Le Figaro“. „Paulis Pogba. Nulis (beveik) tapo didvyriu (prancūziškai: zero a heros).“

„P.Pogbai pirmosios rungtynės pasaulio čempionate buvo prieštaringos. Nedaug trūko, kad jis būtų pašalintas, bet galiausiai tapo lemiamu „trispalvių“ pergalės veiksniu. Nė trupučio neperdedant.“

(Už pražangas prieš P.Pogbą dvi geltonąsias korteles gavo ir buvo pašalintas Hondūro lyderis W.Palaciosas. Už antrąją iš šių pražangų taip pat buvo skirtas baudinys. Tačiau dar prieš tai P.Pogba galėjo gauti raudonąją kortelę, nes tyčia spyrė varžovui į kojas).

Hondūras

hondurario.com. „Tikrovė. Prancūzija – Hondūras 3:0. Liūdesys Porto Alegrėje.“

„Sėkmės lūkesčiai ir iliuzijos, kurių netrūko įvairiose Hondūro žiniasklaidos priemonėse, baigėsi po pirmųjų nacionalinės komandos rungtynių, kurias prastai žaidusi rinktinė pralaimėjo Prancūzijai 0:3.

Puerto Alegrė tapo liūdnu uostu tūkstančiams hondūriečių, atvykusių palaikyti komandos per rungtynes su Prancūzijos rinktine, kuri vedama du iš trijų įvarčių įmušusio K.Benzema, parodė, kad Luiso Suarezo treniruojama komanda akivaizdžiai nesiekia pasaulio čempionato lygio.“

(Puerto Alegrės miesto pavadinimas verčiamas „Džiaugsmingas uostas“, todėl Hondūro žiniasklaidoje dažnai buvo vartojamas žodžio „džiaugsmas“ antonimas „liūdesys“.)

„Mas“. „K.Benzema pažadino Hondūro rinktinę iš sapno.“

„Visi žinojo, kad Prancūzija yra aiški favoritė, o Hondūras – auka. Tai buvo patvirtinta aikštėje, kurioje buvo tik viena komanda – prancūzų.

Hondūras tikėjosi pasipriešinti kontratakomis, tačiau galų pranašumas buvo toks milžiniškas, kad jie nesuteikė galimybės bent vienoje kontratakoje susikurti progą ir nuliūdinti varžovus.“