Vokiečių lyderis Th. Mulleris sumalė Portugalijos rinktinę

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Jun 16, 2014, 6:10 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 7:37 PM

Vokietijos futbolo rinktinė triuškinančia pergale pradėjo pasaulio čempionatą. Pirmosiose G grupės rungtynėse vokiečiai 4:0 (3:0) nugalėjo Portugalijos futbolininkus.

Įvarčiai. Tris įvarčius Vokietijos rinktinei pelnė Th.Mulleris (vieną iš 11 m baudinio), vieną pridėjo M.Hummelsas.

Kortelė. 37 minutę iš aikštės buvo išvarytas Portugalijos rinktinės gynėjas Pepe. Jis bėgdamas į ataką pataikė į veiką Thomasui Mulleriui. Vokietis susiėmęs už veido it pakirstas krito ant vejos. Įpykęs portugalas kaukštelėjo jam su galva ir piktai replikavo.

Istorija. Portugalijos rinktinė pasaulio futbolo čempionate dalyvauja šeštąjį kartą. Aukščiausia užimta vieta – trečioji (1966 m.). Vokietijos rinktinei šios pirmenybės – jau 18-osios. Čempione ji tapo triskart (1954, 1974 ir 1990 m.).

Skaičius. Šios rungtynės Vokietijos futbolininkams pasaulio čempionate buvo šimtosios (60 pergalių, 19 lygiųjų, 20 pralaimėjimų).

Rungtynės

Vokietija: Manuelis Neueris, Benediktas Howedesas, Matsas Hummelsas, Peras Mertesackeris, Jerome'as Boatengas, Sami Khedira, Philippas Lahmas, Toni Kroosas, Mesutas Ozilas, Thomas Mulleris, Mario Gotze.

Portugalija: Rui Patricio, Bruno Alvesas, Pepe, Fabio Coentrao, Joao Pereira, Miguelis Veloso, Joao Moutinho, Raulis Meirelesas, Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida, Nani.

8 min. Puikią progą išvesti Vokietijos rinktinę į priekį turėjo Sami Khedira. Vokiečiai perėmė kamuolį, tačiau saugas nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

11 min. J.Pereira baudos aikštelėje prasižengė prieš M.Gotze. Teisėjas portugalą nubaudė geltona kortele ir skyrė 11 metrų baudinį. Th.Mulleris realizavo baudinį ir išvedė vokiečius į priekį 1:0.

31 min

. Po M.Ozilo perdavimo kamuolį prie baudos aikštelės gavo M.Gotze smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys rikošetu nuo varžovo išlėkė už aikštės.

32 min. Po kampinio galva kamuolį į vartus pasiuntė M.Hummelsas ir padvigubino skirtumą 2:0.

37 min.

Raudoną kortelę gavo Pepe. Gynėjas pataikė ranka į veidą Th.Mulleriui. Vėliau įpykęs portugalas galva kaukštelėjo į ant žolės sėdėjusį vokietį.

45 min. Th.Mulleris pelnė antrąjį savo ir trečiąjį Vokietijos rinktinės įvartį. 3:0.

59 min

. Kelti baudos smūgio stojo C.Ronaldo. Kamuolys atsimušė į varžovų sienelę ir išlėkė į užribį.

68 min. Pavojingas epizodas prie portugalų vartų. Vienas prieš vartininką buvęs M.Gotze gavo kamuolį, tačiau nespėjo jo išsmūgiuoti, prieš jį išbėgu du gynėjai.

78 min. 4:0. T.Kroosas skersavo kamuolį į baudos akštelę, Portugalijos rinktinės vartininkas bandė sugauti kamuolį, tačiau šis išslydo. Tuo pasinaudojęs Th.Mulleris nukreipė kamuolį į vartus.

90 min. Baudos smūgį kėlęs C.Ronaldo stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Jį atmušė M.Neueris.