Kolumbija įveikė D. Drogba kariauną ir įsiveržė į grupės viršūnę

DKK saugo S.Die ašaros skambant šalies himnui.<br>AP nuotr.

Jun 19, 2014, 7:00 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 4:31 PM

Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai pratęsė tradiciją mušti įvarčius po 60-osios minutės, bet nepasirūpino savųjų vartų saugumu. C grupės lyderių dvikovoje Drambliai 1:2 (0:0) turėjo pripažinti Kolumbijos nacionalinės komandos pranašumą.

Kito grupės mačo tarp Graikijos ir Japonijos baigtis lems, ar Kolumbija jau užsitikrino vietą čempionato aštuntfinalyje.

Keitimas. Kaip ir pirmajame mače su japonais, D.Drogba pakilo nuo atsarginių suolo. Jis aikštelėje pasirodė 60-ąją minutę.

Tačiau kitaip nei rungtynėse su Japonija, keitimas atnešė įvartį ne Drambliams, o Kolumbijai. Prabėgus vos porai minučių J.Rodriguezas po kampinio tiksliu smūgiu galva įmušė pirmąjį įvartį.

Vinis. Drambliai į aikštę metė dar vieną puolėją S.Kalou, bet permainos puolėjų grandyje rinktinei nepadėjo. Kolumbietis J.Quintero 70-ąją minutę greitoje atakoje išbėgęs vienas prieš vartininką įmušė pirmąjį savo įvartį nacionalinėje komandoje bei dvigubino rezultatą 2:0.

Tradicija. DKK rinktinės atstovas Gervinho 72-ąją mačo minutę sušvelnino rezultatą 1:2. Futbolininkas atliko puikų reidą link kolumbiečių vartų, suklaidino tris varžovus ir pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Įvarčiai po 60-osios minutės tapo Dramblių tradicija. Aštuoniuose iš dvylikos pastarųjų rungtynių DKK įvarčius muša po 60 min.

Ašaros. Prieš rungtynes giedodamas himną apsiverkė Dramblio Kaulo Kranto rinktinės saugas S.Die. Per didžiulius ekranus tokį vaizdą išvydę sirgaliai „Basel“ futbolininko jaudulį pasitiko plojimais. Prieš rungtynes mirė S.Die tėvas.

Pražangos: 6 – 5

Kamuolys gigantas. 7-ąją minutę rungtynes pristabdė į stadioną susirinkę aistruoliai. Iš tribūnų ant vejos jie metė milžinišką dekoracinį futbolo kamuolį. Kolumbijos rinktinės narys išnešė jį iš aikštelės ir mačas tęsėsi. Netrukus aikštelėje pasirodė dar vienas kamuolys.

Sugrįžimas. Rungtynėms teisėjavo garsusis anglų arbitras H.Webbas. Tai pirmasis jo mačas Brazilijoje. 2010 metų planetos pirmenybėse Pietų Afrikos Respublikoje jis teisėjavo finale tarp ispanų ir olandų.

Rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys

1 min. Mačui teisėjauja anglas Howardas Webbas.

5 min. Pirmoji pavojinga proga rungtynėse. tačiau T.Gutierrezas nepataiko į "Dramblių" vartus.

10 min. Susitikimas klostėsi aukštu tempu, tačiau realių galimybių pasižymėti komandos neturėjo. Šiek tiek aktyviau prie DKK vartų reiškėsi Kolumbijos futbolininkai.

15 min. "Drambliai vienintelį kartą per 7 mačus pasaulio pirmenybėse nėra įmušę įvarčio. Tai atsitiko 2010-ųjų birželį per mačą su Portugalija (0:0).

28 min. Puikios progos neišnaudojo T.Gutierrezas, gavęs idealų Rodriguezo perdavimą. Kolumbijos rinktinės puolėjas buvo vienas prie 11 m žymos, bet prastai pataikė į kamuolį kairiąja koja.

31 min. D.Ospina gelbėja Kolumbijos rinktinę. Kolumbietis atrėmė pavojingą Serge'o Aurier smūgį.

34 min. Kolumbiečiai gavo teisę mušti baudos smūgį, tačiau šios situacijos jiems nepavyko paversti grėsme varžovų vartams.

43 min. Pora kartų kamuolys po "Dramblių" smūgių atsimušė į kolumbiečius baudos aikštelėje.

45 min. H.Webbas pridėjo 1 min.

Antrasis kėlinys

46 min. Po intensyvaus pirmojo kėlinio, kurį geriau pradėjo kolumbiečiai, bet vėliau iniciatyvą perėmė "Drambliai",  futbolininkai pradeda antrąjį.

48 min. Yaya Touré muša baudos smūgį, tačiau Barry Copa pagauna jį be problemų.

52 min. Y.Toure vėl smūgiuoja baudos smūgį. Pro šalį.

54 min. D.Zokora gavo antrąją geltonąją kortelę pasaulio čempionate ir bus priverstas praleisti paskutinį grupės mačą.

57 min. Po kolumbiečių klaidos gynyboje DKK turėjo šansą pasižymėti, bet gynėjai spėjo išmušti kamuolį į užribį.

58 min. Nuo kolumbiečio Cuadrado įvarčio DKK rinktinę gelbėja skersinis.

60 min. Aikštėje pasirodė D.Drogba.

62 min. J.Rodriguezas po kampinio siunčia kamuolį į DKK rinktinės vartus – Kolumbija pirmauja 1:0.

70 min. Kolumbietis J.Quintero 70-ąją minutę greitoje atakoje išbėgęs vienas prieš vartininką įmušė pirmąjį savo įvartį nacionalinėje komandoje bei dvigubino rezultatą 2:0.

73 min. Gervinho po reido į baudos aikštelę suklaidino tris varžovus ir įvarčiu sušvelnino rezultatą 1:2.

84 min. S.Kalou iš baudos aikštelės prieigų turėjo galimybę smūgiuoti, bet puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

89 min. J.Quintero vos nenubaudė DKK rinktinės vartininko. Šis buvo palikęs vartus, todėl kolombietis pabandė nubausti varžovą iš aikštės vidurio. Vis dėlto P.Quinteroso smūgį vartininkas spėjo atmušti.

90 min. Teisėjas pridėjo 4 minutes.

94 min. Kolumbija šventė pergalę 2:1

***************

Startas. Planetos pirmenybes Kolumbija pradėjo užtikrinta pergale 3:0 prieš graikus, o DKK 2:1 palaužė Japoniją.

Istorija. Kolumbijos ir DKK rinktinės tarpusavyje susitiko pirmą kartą istorijoje.

Pasiekimas. Pirmajame ture 3:0 sutriuškinusi graikus, Kolumbija pasiekė didžiausią pergalę pasaulio čempionatuose.

Netektis. Brazilijoje Kolumbijos nacionalinė komanda verčiasi be didžiausios savo žvaigždės Radamelio Falcao („Monaco“).