Ekvadoro rinktinė palaužė prakeiksmą nutraukusį Hondūrą

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

Jun 21, 2014, 1:20 AM, atnaujinta Feb 12, 2018, 3:26 PM

Ekvadoro rinktinė išsaugojo šansą patekti į 2014 metų pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalį. E grupėje Ekvadoras 2:1 palaužė Hondūro pasipriešinimą, kai visu pajėgumu sužaidė Enneris Valencia. Būtent jo taiklūs smūgiai ir dovanojo pergalę Ekvadoro komandai. Pastaroji turi tris taškus, kaip ir šveicarai. E grupės lyderė – dvi pergales turinti Prancūzijos komanda.

Įvykiai. Ekvadoro rinktinei šis pasaulio čempionatas – trečiasis. Didžiausias jos pasiekimas – aštuntfinalis. Hondūro ekipai tai taip pat trečiasis čempionatas. Ši rinktinė nė karto neperžengė grupės barjero.

Pasiekimas. Hondūro komanda šiose rungtynėse įsiveržė 31 minutę, kai nuo baudos aikštelės prieigų smūgiavo Carlo Costly. Jis nutraukė 511 minučių trukusį Hondūro rinktinės įvarčių badą pasaulio čempionate. Jis tęsėsi 32-ejus metus – nuo 1982-ųjų pasaulio čempionato.

Sugadino. C.Costly ir Hondūro vakarėlį sugadino E.Valencia. Ekvadoro futbolininkas praėjus trims minutėms po varžovų įvarčio išlygino rezultatą, kai atsidūrė tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, atšokus kamuoliui – 1:1. Antrajame kėlinyje Ekvadoras nuostabiai išnaudojo laisvąjį smūgį. Walteris Ayovi skersavo kamuolį į baudos aikštelę E.Valencia ir šis iš arti galva jį nukreipė į vartų tinklą – 2:1.

Viltis. Dar nė vienos pergalės pasaulio čempionate neiškovojęs Hondūras turi šansus žengti toliau, nors pralaimėjo du mačus. Ekipos laukia paskutinė dvikova su Šveicarija, kuri turi tris taškus, bet anksčiau pralaimėjo prancūzams 2:5.