32 metus pergalės laukęs Alžyras nubaudė korėjiečius

Alžyrui - džiaugsmas, Pietų Korėjai - nusivylimas.<br>AP nuotr.

Jun 22, 2014, 10:19 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 2:37 PM

Alžyro futbolininkai išgelbėjo savo trenerį nuo karjeros rinktinėje pabaigos ir pasiuntė džiugią žinią savo šaliai, kuri laukė pergalės pasaulio čempionato rungtynėse nuo 1982 metų. Po įvarčių fejerverko 4:2 nugalėję pietų korėjiečius Afrikos atstovai išsaugojo viltį žaisti aštuntfinalyje.

Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje po sekmadienį H grupėje įvykusių rungtynių nežinomųjų liko tik vienas, nes dvejas rungtynes laimėję belgai jau žengė į kitą etapą.

Įspūdingą pergalę iškovoję Alžyro futbolininkai turi 3 taškus ir birželio 26-ąją dėl antrojo bilieto kovos su rusais. Jie po pralaimėjimo Belgijai (0:1) liko su 1 tašku, bet pergalė prieš alžyriečius gali atverti duris į pasaulio čempionatą.

Korėjiečiams liko tik menkos teorinės galimybės, bet tam reikia įtikinamai laimėti prieš belgus.

Fejerverkas. Trys įvarčiai per 12 minučių. Tokį fejerverką korėjiečiams surengė pergalių pasiilgusi Alžyro futbolo rinktinė.

26-ąją min. ataką užbaigė Islamas Slimani, gavęs puikų Sofiane'o Feghouli perdavimą iš aikštės vidurio.

28-ąją min. po kampinio iš kairiojo krašto galva taikliai smūgiavo Rafikas Halliche'as. Perdavimą jam atliko Abdelmoumene Djabou.

38-ąją min. šeši korėjiečiai bėgiojo kaip užkerėti, kai derinį rezgė I.Slimani ir A.Djabou. Smūgis pirmuoju lietimu ir jau 3:0.

Bejėgiai. Korėjiečiai atrodė apgailėtinai ir puldami, ir gindamiesi.

Per visą pirmąjį kėlinį jie nė karto nesmūgiavo į Alžyro rinktinės vartus.

Festivalis. Po pertraukos komandos pelnė dar ris įvarčius, bet galėjo įmušti ir šešis ar septynis.

50-ąją min. kamuolys baudos aikštelėje nukrito Son Heung-Minui ant nugaros, bet puolėjas nepasimetė ir suklaidinęs tris gynėjus sušvelnino rezultatą - 1:3.

Praėjus 12 min.  dar vienas alžyriečių derinys pasyviai stebint varžovams baigėsi ketvirtuoju įvarčiu, kurį pelnė Yasine'as Brahimi.

72-ąją min. Korėjos futbolininkai vėl pasiekė tikslą atakuodami didelėmis pajėgomis. Vienas žaidėjas nepataikė į kamuolį, prišoko kitas, ir po jo perdavimo Koo Ja-Cheolas keliu įmušė kamuolį į Alžyro vartus - 2:4.

Istorija. Alžyro rinktinė tapo pirmąją iš Afrikos, kuri pasaulio čempionato rungtynėse pelnė keturis įvarčius.

Pavojus. Paskutinėse pasaulio čempionato rungtynėse Alžyro rinktinei galėjo vadovauti kitas treneris.

Nuo 2011 metų rinktinei vadovaujantis Vahidas Halilhodžičius turėjo pasitraukti, jei komanda vėl liks be pergalės.

Tokį ultimatumą jam pareiškė Alžyro futbolo federacijos prezidentas Mohammedas Raoarou.

Sausra. Alžyro rinktinė negalėjo laimėti rungtynių pasaulio čempionate nuo 1982 metų.

Tada jiems pavyko nugalėti ne bet ką, o Vakarų Vokietijos rinktinę.

„Pietų Korėjos rinktinė yra stipresnė už mus, todėl bus sunku“, - sakė treneris V.Halilhodžičius.

Įtampa. Alžyro rinktinė sulaukė triuškinamos kritikos po pralaimėjimo belgams.

Iš trenerio buvo reikalaujama keisti taktiką ir žaidėjus, tačiau jis atsisakė.

„Nekeisiu taktikos, nes mes pralaimėjome vienai geriausių pasaulio čempionato komandų“, - gynėsi V.Halilhodžičius.

Rungtynių eiga.

4 min. Alžyriečiai aktyviau pradėjo rungtynes, o pirmąja proga nepasinaudojo Y.Brahimi.

9 min. Laisvas paliktas I.Slimani galva smūgiavo šalia vartų - trūko tik pusmetrio.

11 min. Į baudos aikštelę pavojingai įsiveržęs Koo Ja-Cheolas nesugebėjo atlikti tikslaus perdavimo.

18 min. Dar viena Alžyro ataka ir vėl I.Slimani neryžtingas. Tuo tarpu korėjiečiai dar nė sykio nesmūgiavo į varžovų vartus.

26 min. Įvartis! Puikų perdavimą iš aikštės vidurio gavęs I.Slimani prasprūdo tarp dviejų korėjiečių ir šįkart smūgiavo taikliai - 1:0.

28 min. Dar vienas įvartis! Aukštaūgis Alžyro gynėjas R.Halliche'as iššoko aukščiau už visus po kampinio ir galva nukreipė kamuolį į Pietų Korėjos vartus, kuriuos išbėgęs vartininkas paliko tuščius.

38 min. Tai jau triuškinimas. Šeši korėjiečiai tik stebėjo Alžyro rinktinės derinį, kai prasiveržęs I.Slimani perdavė kamuolį A.Djabou, kuris pirmuoju lietimu pasiuntė kamuolį į tinklą - 3:0.

45 min. Teisėjas parodė į aikštės vidurį, korėjiečiai atsikvėpė su palengvėjimu. Per visą kėlinį jie nė karto net nesmūgiavo į vartus.

50 min. Per pertrauką pylos gavę  korėjiečiai suprato, kurioje pusėje varžovų vartai ir puolė atakuoti. Sėkmės atėjo greit - Son Heung-Minas prasiveržė pro kelis varžovus ir sušvelnino rezultatą - 1:3.

57 min.  Korėjiečių treneris nutarė keisti žaidėjus bandydamas įkvėpti daugiau vilties.

62 min. Viltys negailestingai žlugdomos - dar vienas alžyriečių derinys pasyviai stebint varžovams, ir ketvirtasis įvartis, kurį pelnė Yasine'as Brahimi.   67 min. Abi komandos pasileido atakuoti, žiūrovai  tribūnose patenkinti, rungtynių baigtis nekelia abejonių.

72 min. Korėjos futbolininkai nutarė kovoti iki galo ir vėl pasiekė tikslą. Vienas žaidėjas nepataikė į kamuolį, prišoko kitas, ir po jo perdavimo Koo Ja-Cheolas keliu įmušė kamuolį į Alžyro vartus - 2:4.

77 min. Alžyro treneris dviem keitimais pabandė numušti korėjiečių įkarštį.

84 min. Medikų pagalbos prireikė vienam rungtynių didvyriui I.Slimani, bet jis nuo neštuvų grįžo tęsti rungtynių.

88 min. Korėjiečiai iki paskutinių minučių atakavo didelėmis pajėgomis tarsi būtų aikštėje būtų visai kiti žaidėjai nei pirmajame kėlinyje.