Belgiškas riešutas Rusijos futbolininkams vėl buvo neįkandamas

Belgijos rinktinės pergalę lėmė D.Origi (Nr. 17) įvartis 88-ąją min.<br>AP nuotr.

Jun 22, 2014, 6:43 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 2:37 PM

Belgija žaidė atsargiai, bet išlaukusi momento smeigė tiksliai ir mirtinai.  Dar niekada istorijoje rusai nėra įveikę belgų ir jiems tai vėl nepavyko. Pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje sekmadienį H grupėje belgai 1:0 nugalėjo Rusijos rinktinę po Divocko Origi taiklaus smūgio 88-ąją minutę ir iškovojo antrąją pergalę.

Netrukus belgai galėjo pelnyti ir antrąjį įvartį, bet Kevino Mirallaso smūgis paskutinę minutę buvo per silpnas.

Abukart puikius perdavimus komandos draugams atliko Edenas Hazard'as.

Didvyris. Auksinį įvartį belgams pelnęs D.Origi - 19-metis Prancūzijos klubo "Lille" žaidėjas. Jo tėvas Mike'as Okoth'as Origi buvo Kenijos rinktinės žaidėjas.

Mačas su rusais jam buvo ketvirtasis Belgijos rinktinėje, o pelnytas įvartis - pirmasis.

Įžvalgumas. Belgijos futbolininkai Brazilijoje iš viso pelnė tris įvarčius ir visus juos įmušė žaidėjai, kurie aikštėje pasirodė po keitimo. Puikus trenerio Marco Wilmotso įžvalgumas!

Atsargumas. Pirmajame kėlinyje abi komandos labiau galvojo, kaip apsiginti nei įmušti. Belgai truputį ilgiau kontroliavo kamuolį, bet atakų smaigalyje buvo vis tiek patys žaidėjai, o gynėjai dirbo savo darbą.

Abi rinktinės puikiai suvokia, kad lygiosios netrukdo nė vienai ekipai, nes paskutiniame ture jos galės pačios spręsti savo likimą mačuose su teoriškai silpnesnėmis ekipomis.

Arena. Rungtynės žaidžiamos garsiajame Rio de Žaneiro „Maracana“ stadione. Mačą stebėjo 73 819 žiūrovų, tarp kurių rusai dainomis pranoko belgus.

Svečiai. Svarbiausi asmenys ypač svarbių svečių tribūnoje -  FIFA prezidentas Seppas Blatteris ir Belgijos karališkoji pora - karalius Pilypas ir karalienė Matilda.

Kompleksas. Rusijos rinktinė dar nė sykio nėra įveikusi Belgijos komandos. Tiesa, statistikos metraščiuose yra užfiksuota, kad SSRS rinktinė keturis sykius iš eilės įveikė belgus 1966—1982 metais. Tačiau šią seriją nutraukė įsimintinos rungtynės 1986 metais, kai belgai iškovojo pergalę pasaulio čempionate Meksikoje 4:3.

Rusijai tapus atskira valstybe, 1996 metais rungtynės baigėsi 0:0, 2002 m. belgai laimėjo 3:2, o 2010 m. kontrolinį mačą jie laimėjo 2:0.

Rusai čempionatą pradėjo lygiosiomis 1:1 su Pietų Korėjos rinktine, o belgai išvargo pergalę 2:1 prieš Alžyrą.

Vartai. Rusijos rinktinės treneris Fabio Capello neprarado tikėjimo vartininku Igoriu Akinfejevu, kuris praleido kvailą įvartį rungtynėse su korėjiečiais. Italas nusprendė, kad jis gins vartus mače su rusais.

„Iškart po klaidos aš nusprendžiau, kad jis lieka vartuose. Jis puikus vartininkas, vienas geriausių pasaulyje. Nė sekundės negalvojau apie keitimą“, - teigė F.Capello.

Taktika. Belgijos rinktinės gynėjas Vincent'as Kompany manė, kad rungtynių baigtį lems taktika.

„F.Capello yra dirbęs daugelyje garsių Europos komandų ir turi puikią reputaciją. Jis tikrai sugalvos gudrių taktinių sprendimų, todėl mums labai svarbu neduoti rusams laisvos erdvės“, - sakė belgas.

Eisena. Į Braziliją nuvykę Rusijos rinktinės gerbėjai nusprendė į „Maracana“ stadioną žygiuoti visi kartu. Prieš rungtynes jie surengė eiseną Atlanto prospekte, kuris eina lygiagrečiai Kopakobanos pliažui, o po to į stadioną visi vyko metro.

Rungtynių eiga.

4 min. mačas prasidėjo belgo D.Mertenso smūgiu, kuris buvo užblokuotas.

9 min. belgai šturmavo Rusijos rinktinės vartus aukštais perdavimais, bet kamuolys vis išmušamas.

12 min. V.Faizulino smūgį atrėmė belgų vartininkas.

19 min. Dar vienas D.Mertenso bandymas - iš 18 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo pusmetris šalia virpsto.

25 min. D.Mertensas toliau terorizavo Rusijos rinktinės gynybą, bet M.Kanunikovas naudos aikštelėje spėjo išmušti iš po kojų.

27 min. M.Kanunikovas griuvo baudos aikštelėje, bet labiau užkliuvęs už kamuolio nei už belgo kojos.

31 min. Th.Vermaelenas priverstas palikti aikštę dėl traumos. Jį pakeitė J.Vertonghenas.

37 min. D.Mertensas vėl rusų baudos aikštelėje, bet perdavimas R.Lukaku per arti vartų.

39 min. D.Glušakovas ištiesta koja nuskynė D.Mertensą ir užsidirbo įspėjimą.

44 min. Pirmoji rusų pavojinga ataka: po D.Glušakovo  perdavimo iš kairės laisvas galva smūgiavo A.Kokorinas, bet iš 7 metrų nepataikė į vartus.

45 min. kėlinio pabaigoje rusai atsigavo, bet rezultatas liko 0:0. Pertrauka.

48 min. Komandos ėmė žaisti dar atsargiau nei iki pertraukos.

51 min. A.Witseliui prireikė meidkų pagalbos, bet belgas netrukus grįžo į aikštę.

54 min. A.Witselio taktinė pražanga buvo įvertinta įspėjimu.

59 min. E.Hazard'as įsiveržė į baudos aikštelę, bet perdavimas netikslus.

63 min. Traumą gavęs A.Kozlovas užleido vietą aikštėje A.Ješčenkai.

70 min. Žiūrovai jau ėmė švilpti reikalaudami įvykių. Žaidimas apylygis, bet daugiausia aikštės viduryje.

80 min. Panašu, kad Belgijos rinktinė visiškai atidavė iniciatyvą rusams. Ir vos nesumokėjo už tai - A.Ješčenkos smūgis iš 12 metrų - visai greta virpsto.

84 min. Belgai buvo arti tikslo - po baudos smūgio iš 25 m pažeme spirtas kamuolys pataikė I.Akinfejevo ginamų vartų virpstą. Smūgiavo M.Mirallasas.

88 min. Pagaliau įvartis! E.Hazard'as prasiveržė kairiuoju kraštu ir Divockas Origi iš 7 metrų pasiuntė kamuolį po skersiniu. I.Akinfejevas liepė kamuolį, bet smūgis buvo galingas.

90 min. Rusai metėsi gelbėtis, bet vos nepraleido antro įvarčio. E.Hazard'as vėl išmaudė kelis gynėjus, bet K.Mirallasas smūgiavo per silpnai.