Tris įvarčius įmušę šveicarai galingai žengė į aštuntfinalį

Rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

2014-06-25 23:00, atnaujinta 2018-02-12 12:26

Šveicarijos futbolininkai padarė viską, kad nebekiltų abejonių, kas pasaulio čempionato E grupėje yra verčiausi antrosios vietos. Įspūdingo Xh.Shaqiri puolimo vedami šveicarai 3:0 (2:0) sutriuškino Hondūrą.

Sulaukusi prancūzų ir Ekvadoro lygiųjų, Šveicarijos rinktinė aplenkė ekvadoriečius ir pateko į aštuntfinalį.

Varžovai. Aštuntfinalyje šveicarų laukia Argentinos rinktinė, o prancūzai išbandys jėgas su Nigerija.

Greitas įvartis. Hondūro rinktinė sėkmingai pradėjo susitikimą ir kontroliavo kamuolį aikštės viduryje. Tačiau Hondūro futbolininkų entuziazmą greitai numalšino žaibiškas šveicarų įvartis. Po nesėkmingo pirmojo bandymo, 6-ąją minutę X.Shaqiri galiausiai pasiekė savo ir tolimu smūgiu nuginklavo vartininką N.Valladaresą – 1:0.

Įspūdingas patrankos šūvis net privertė aikčioti rungtynių komentatorius. Tuo tarpu Hondūro vartų sargas neturėjo jokių šansų atremti smūgį.

Duetas. Antroje pirmojo kėlinio pusėje Hondūrą skriaudė tas pats Xh.Shaqiri ir J.Drmičiaus duetas. Prasiveržęs pro Hondūro gynėjus antrąjį įvartį pelnė Xh.Shaqiri.

Hondūro komandos misija tapo neįmanoma, nes rinktinė turėjo mušti mažiausiai šešis įvarčius.

„Hat-trickas“. Xh.Shaqiri po vokiečio T.Mullerio tapo antruoju trijų įvarčių autoriumi pasaulio čempionate. Pirmajame ture tris kartus taip pat pasižymėjo K.Benzema, bet vienas jo įvartis buvo nurašytas būtent tos pačios Hondūro rinktinės vartininkui. Trečiąjį sykį Xh.Shaqiri Hondūrą nuginklavo 75-ąją minutę.

Skaičiai. Po Xh.Shaqiri įvarčių pasaulio čempionate pasižymėjo visi 2-23 numerius turintys futbolininkai.

Prakeiksmas. Hondūras dar nėra įveikęs Europos komandos. Pasaulio čempionate akistatos su europiečiais baigėsi 3 lygiosiomis ir 4 pralaimėjimais.

Tuo tarpu šveicarai dar nėra pralaimėję Centrinės Amerikos komandoms (2 pergalės ir 2 lygiosios).

Sausra. Per pastarąsias 659 minutes pasaulio čempionatuose Hondūras įmušė tik vieną įvartį.