J.Loewas po pergalės teisinosi, Alžyras džiaugėsi nauja žvaigžde

Vokietijos rinktinės treneris J.Loewas pripažino, kad jo komanda turėjo bėdų.<br>AP nuotr.

AP ir lrytas.lt inf.

Jul 1, 2014, 8:57 AM, atnaujinta Feb 12, 2018, 8:41 AM

Nuo atkaklių, tačiau nerezultatyvių atakų iki kurioziško įvarčio į įspūdingai žaidusio vartininko Raiso M'Bolhi saugomus vartus.

Vokietijos rinktinė pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje išeikvojo visą energiją, dažnai strigo, tačiau per pratęsimą galiausiai palaužė didvyriškai kovojusią Alžyro rinktinę 2:1 ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame kovos su Prancūzija.

J.Loewas pripažino bėdas

Vokietijos futbolo aistruoliai atsikvėpti galėjo tik po 120 minučių kovos - nors Andre Schuerrle įvartis kulnu 92 minutę išvedė vokiečių į priekį, mačo favoritams lengviau kvėpuoti tapo po Mesuto Ozilo galingo smūgio jau 120 minutę.

Po kelių akimirkų pelnytas Abdelmoumene Djabou įvartis tapo paguodos prizu garbingai su vokiečiais kovojusiu Alžyru.

Nors „Estadio Beira-Rio" stadione buvo neįprastai vėsu - vos 14 laipsnių šilumos - vokiečiams buvo karšta. Jau pirmajame kėlinyje Alžyras turėjo gerų progų pelnyti įvartį. Akivaizdu, kad tokio žaidimo tris kartus pasaulio čempionato ketvirtfinalyje su Prancūzija neužteks.

„Pirmajame kėlinyje mes turėjome daug problemų organizuojant puolimą taip, kaip buvome suplanavę, - po rungtynių pripažino Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Loewas. - Taip, turėjome problemų, tačiau pabaigoje mes buvome geresni ir turėjome daug progų".

Vokietijos futbolininkai pagal statistiką dominavo rungtynėse - jų kamuolio kontrolė siekė 78 procentus, į vartų plotą smūgiavo 16 kartų (Alžyras - 4), o iš viso atliko 22 smūgius (varžovai - 7).

Tačiau retos Alžyro progos buvo tikras išbandymas vokiečių vartų sargui Manueliui Neueriui.

Kitaip tariant, Vokietijos rinktinę lydėjo ir sėkmė.

„Mes neprivalome kiekvienose rungtynėse žaisti fantastiškai, - teisinosi J.Loewas. - Svarbiausia yra laimėti".

Pagyros vartininkams

Nors Vokietijos vartininkas M.Neueris sulaukė labai gerų atsiliepimų, dar garsesnės liaupsės skriejo Alžyro vartų sargo adresu. R.M'Bolhi buvo neabejotinai ryškiausia puikiai čempionate pasirodžiusios Alžyro rinktinės žvaigždė.

O fantastiškas žaidimas aštuntfinalyje privertė su nuostaba gėrėtis 28 metų Sofijos CSKA vartininko sugebėjimais.

Bastiano Schweinsteigerio, Philippo Lahmo, Thomaso Muellerio ir kitų Vokietijos rinktinės žaidėjų galingus ar klastingus smūgius atlaikiusio R.M'Bholi dėka Alžyro rinktinė sugebėjo išplėšti pratęsimą kovoje su vienais pirmenybių favoritais.

„Mes buvome pasiruošę, nors niekas netikėjo, kad galime pasiekti šį pasaulio čempionato etapą, - po rungtynių savo komandą gyrė R.Bolhi. - Mes patekome į Alžyro futbolo istoriją".

Aštuntfinalio rungtynėse jam teko atlaikyti vokiečių šturmą - net 16 smūgių skriejo R.Bolhi saugomų vartų stačiakampį.

Nors Alžyras per pratęsimą praleido du įvarčius, tai nebuvo R.M'Bolhi kaltė.

Nepaisant pralaimėjimo, Alžyro komandos vartininkas buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju.