Gibraltaro mėgėjai vokiečiams pasipriešino geriau nei brazilai

Tik trys Gibraltaro rinktinės žaidėjai profesionaliai žaidžia futbolą.<br>AP nuotr.

2014-11-14 20:53, atnaujinta 2018-01-21 10:47

Vos 30 tūkstančių gyventojų turintis Gibraltaras triumfuoja. Pasaulio čempionams vokiečiams iš mėgėjų suburta Gibraltaro rinktinė pasipriešino geriau nei planetos pirmenybių pusfinalyje net 1:7 pralaimėję brazilai. Vokietijos futbolininkai 2015 metų Europos čempionato atrankos rungtynėse namuose Gibraltarą pamokė 4:0 (3:0).

Joachimo Lowo auklėtiniai atliko net 28 smūgius, kai svečiai atsakė vos trimis.

Įvarčius nugalėtojams pelnė T.Mulleris (12 ir 29) ir M.Gotze (38), o į savus vartus po pertraukos įsimušė Y.Santosas (67).

Tik trys Gibraltaro nacionalinės komandos nariai futbolą žaidžia profesionaliai. Kitiems jų futbolas tėra hobis.

Ugniagesys, policininkas, parduotuvės vadybininkas, studentas, mokytojas, mokslininkas – Gibraltaro rinktinė marga nuo įvairių profesijų. Į futbolo rinktinės mačus juos sukandę dantis išleidžia darbdaviai, gailėdami dykai atiduoti už atostogas skirtus laisvadienius.

Pernai į UEFA šeimą priimtas Gibraltaras Europos čempionato atrankoje dar neįmušė nė vieno įvarčio, o praleido 21. Be nesėkmės Vokietijoje, Gibraltaras 0:7 nusileido Airijai bei Lenkijai, 0:3 – Gruzijai.

Čempionus nušvilpė

Kai kurie Vokietijos rinktinės gerbėjai tikėjosi kur kas didesnio skirtumo, todėl stadione girdėjosi ir nepasitenkinimo švilpimas.

„Pasaulio čempionams keturi įvarčiai yra per mažai, – po mačo sakė vokiečių treneris J.Lowas. – Neišpildėme kai kurių smulkmenų, kurias turėjome. Negaliu būti patenkintas. Tikėjomės žaisti greitai, tačiau nesilaikėme plano.“

„Tai – puikus rezultatas, – visai kitokios nuotaikos buvo Gibraltaro treneris Allenas Bula. – Mums reikėjo tokių motyvuojančių rungtynių.“

Vokietijos rinktinės žvaigždė Mario Gotze skundėsi, kad šeimininkai neišnaudojo progų.

„Jų turėjome labai daug. Turėjome įmušti daugiau įvarčių. Jų galėjo būti kokie 7-8“, – tikino futbolininkas.

Farerai pateikė sensaciją

Sensacingas rezultatas užfiksuotas Graikijoje, kur autsaiderė Farerų rinktinė 1:0 (0:0) sugebėjo palaužti šeimininkus graikus.

Pergalės futbolo stadionuose ant rankų pirštų skaičiuojantiems Farerų futbolininkams pergalingą įvartį 61-ąją minutę įmušė J.Edmundssonas.

Lenkai neklumpa

Lenkijos nacionalinė futbolo rinktinė vis dar neklumpa atrankoje į 2015 metų Europos futbolo čempionatą. Lietuvių kaimynai išvykoje 4:0 (0:0) užtikrintai nugalėjo Gruzijos futbolininkus.

Įvarčiai į gruzinų vartus pasipylė tik po pertraukos. 51-ąją minutę Giorgi Lorija neatrėmė Kamilo Gliko, 70-ąją – Grzegorzo Krychowiako, 74 – Sebastiano Milos smūgių.

Per teisėjo pridėtą laiką 92-ąją minutę Gruziją pribaigė A.Miliko įvartis - 4:0.

Penktadienio susitikimai:

D grupė

Gruzija – Lenkija 0:4. K.Glikas (51), G.Krychowiakas (70), S.Mila (74), A.Milikas (90).

Vokietija – Gibraltaras 4:0. T.Mulleris (12 ir 29), M.Gotze (38), Y.Santosas (67, į savo vartus).

Škotija – Airija 0:1. S.Maloney (75).