„Euro 2016“: slovėnai neatlaikė anglų šturmo, estai patyrė gėdą

W.Rooney buvo išlyginamojo įvarčio autorius.<br>AP nuotr.

Nov 15, 2014, 8:56 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 9:12 AM

Anglijos futbolo rinktinė tęsia dominavimą 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos E grupėje, kurioje dėl vietos Senojo žemyno pirmenybėse kaunasi ir lietuviai. Anglijos futbolininkai namuose 3:1 (0:0) nugalėjo Slovėnijos ekipą.

Tiesa, anglams teko gelbėtis, kai slovėnai pirmieji pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartų tinklą. Tiksliau tai 59-ąją minutę padarė įvartį į savo vartus įsimušęs J.Hendersonas.

Vis dėlto anglų atsakas buvo žaibiškas. Po minutės W.Rooney jau realizavo 11 metrų baudinį, o du D.Welbecko „dūriai“ slovėnų vartininkui (66 ir 72 min.) įtvirtino mačo favoritų pergalę 3:1.

W.Rooney Anglijos rinktinėje sužaidė 100-ąsias karjeros rungtynes.

„Buvo nelengva, nes slovėnai įmušė pirmieji ir mums reikėjo parodyti savo charakterį. Tačiau sureagavome puikiai“, - didžiavosi W.Rooney, į aikštę žengęs kartu su savo mažamečiais sūnumis Kai'umi ir Klay'umi.

Istorinis taškas San Marinui

Netikėtą rezultatą E grupėje užfiksavo estai. Lietuvių kaimynai išvykoje nesugebėjo pralaužti San Marino rinktinės gynybos – 0:0.

Oficialiose varžybose tai buvo trečiasis San Marino rinktinės taškas per visą istoriją.

San Marino futbolininkai yra sužaidę lygiosiomis ir su latviais (2001 m. 1:1), o atrankose į Europos ir pasaulio čempionatus dar nė karto nesidžiaugė pergale.

Oficialiame FIFA reitinge San Marinas yra paskutinis 208-as.

Juodi debesys virš F.Capello

Vis didesnis spaudimas slegia Rusijos rinktinės trenerio Fabio Capello pečius. Rusijos futbolininkai Vienoje 0:1 nusileido austrams.

Per septynis pastaruosius mačus rusai iškovojo tik vieną pergalę.

Šeštadienio rezultatai:

C grupė

Liuksemburgas – Ukraina 0:3. A.Yarmolenko (33, 53, 56)

Makedonija – Slovakija  0:2. J.Kucka (25), A.Nemecas (38).

Ispanija – Baltarusija 3:0. Isco (18), S.Busquetsas (19), Pedro (55). 21 val. 45 min.

E grupė

Anglija – Slovėnija 3:1. W.Rooney 59 (11 m baudinys), D.Welbeckas (66, 72)/ J.Hendersonas (68 į savo vartus).

San Marinas – Estija 0:0.

Šveicarija – Lietuva 4:0. G.Arlauskis (66 į savo vartus), F.Scharas (68), Xh.Shaqiri (80, 90).

G grupė

Austrija – Rusija 1:0. R.Okotie (73).

Moldova – Lichtenšteinas 0:1. F.Burgmeieris (74).

Juodkalnija – Švedija 1:1. S.Jovetičius (80, 11 m baudinys)/Z.Ibrahimovičius (9).