Kataras po 10 metų pertraukos susigrąžino Persijos įlankos taurę

Saudo Arabijoje pasibaigusį

BNS ir lrytas.lt inf.

Nov 27, 2014, 9:26 AM, atnaujinta Jan 20, 2018, 1:07 PM

Trečiadienį Kataro futbolininkai, kurie prieš metus tenkinosi bronza, finale 2:1 (1:1) įveikė šeimininkę Saudo Arabijos vienuolikę.

Pirmajame kėlinyje šeimininkus į priekį išvedė Saudas Kairi (16 min.), tačiau netrukus Almahdi Ali Mukhtaras (18 min.) išlygino rezultatą, o pergalingą įvartį antrajame kėlinyje įmušė Boualemas Khoukhi (58 min.).

Anksčiau Kataro ekipa Persijos įlankos pirmenybes laimėjo 1992 ir 2004 metais.

Po ketverių metų jau dešimtą kartą šio turnyro finale žaidusi Saudo Arabijos vienuolikė Persijos įlankos čempionės titulu džiaugėsi tris kartus – 1994, 2002 ir 2003 metais.

Tai buvo jau 22-asis Persijos įlankos čempionatas, o šeimininkams aukso medalius pavyko iškovoti vos aštuonis kartus - paskutinį sykį 2009-aisiais tai pavyko Omano komandai.

Bronzos medaliai atiteko praėjusių metų pirmenybių nugalėtojai Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) vienuolikei, kuri mažajame finale 1:0 (0:0) įveikė Omano komandą.

Daugiausia – dešimt kartų – Persijos įlankos futbolo čempionatą laimėjo Kuveito rinktinė, o praėjusių metų finale Jungtinių Arabų Emyratų futbolininkai po pratęsimo 2:1 (1:0, 1:1) nugalėjo Irako ekipą.