Afrikoje per pusfinalio rungtynes stadione kilo chaosas

Rungtynių akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Feb 6, 2015, 12:56 AM, atnaujinta Jan 14, 2018, 12:14 AM

Ketvirtadienį Pusiaujo Gvinėjos sostinėje Malabe buvo žaidžiamos antrosios Afrikos Nacijų taurės pusfinalio rungtynės. Čia Pusiaujo Gvinėjos komanda 0:3 (0:2) nusileido Ganos rinktinei.

Nugalėtojams po įvartį įmušė 11 m baudinį realizavęs J.Ayew, W.Mubarakas ir A.Ayew.

Su tokiu rezultatu negalėjo susitaikyti šeimininkų sirgaliai. 82 minutę didžiulis būrys futbolo gerbėjų susirinko už galinės linijos, o į aikštę buvo mėtomi buteliai ir kiti daiktai.

Apsaugos darbuotojams teko ginti Ganos futbolininkus nuo įsisiautėjusių sirgalių.

Dėl sukeltų neramumų mačas buvo sustabdytas net 40 minučių.

Niekada neteko žaisti vykstant tokiems dalykams. Norėčiau atsiprašyti komandos vardu“, – sakė Pusiaujo Gvinėjos kapitonas Emilio Nsue.

Po trečiojo įvarčio Ganos sirgaliai buvo išvesti iš „Malabo“ stadiono dėl saugumo. Užtruko 30 minučių kol jie buvo palydėti.

„Nesupratau kas vyksta, – pasakojo Ganos treneris Avramas Grantas. – Matėme, kad yra incidentų. Negaliu sakyti, kad nebuvau susirūpinęs, nes norėjau, kad mano žaidėjai būtų saugūs. Tai buvo labai svarbu“.

Per sustabdytą laiką vienas sirgalių buvo įsiveržęs į aikštę. Jis užsipuolė linijos arbitrą, bet netrukus buvo sulaikytas apsaugos darbuotojų.

Afrikos čempionate Ganos futbolininkai finale sekmadienį žais su Dramblio Kaulo Kranto komanda.

Ganos rinktinė yra tapusi Afrikos čempione 1936, 1965, 1978 ir 1982 metais.

Dramblio Kaulo Kranto komanda yra triumfavusi 1992 metais.

Po penkerių metų pertraukos devintą kartą į šio turnyro finalą patekusios Ganos rinktinės paskutinieji du finalai 1992 ir 2010 metais buvo nesėkmingi.

Po trejų metų pertraukos ketvirtą kartą finale žaisiančiai Dramblio Kaulo Kranto ekipai paskutiniai du bandymai 2006 ir 2012 metais laimėti čempionės titulą taip pat finale baigėsi liūdnai.