„Euro 2016“ atranka: latviai Prahoje vos neįveikė čekų

Latvijos futbolininkai (balta apranga) pašokdino čekus.<br>AP nuotr.

Mar 28, 2015, 7:44 PM, atnaujinta Jan 8, 2018, 1:36 AM

2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybose šeštadienį žaidžiamos devynerios rungtynės. Nustebino Latvijos rinktinė, A grupėje svečiuose sužaidusi 1:1 su čekais, kurie iki tol buvo iškovoję 4 pergales. Maža to, latviai pirmavo iki paskutinės minutės.

Latvijos rinktinė nutildė čekus, kai surengė pavyzdinę kontrataką 30-ąją minutę. Ją užbaigė Aleksejus Višnakovas, pabėgęs su kamuoliu nuo vidurio linijos. Prieš tai čekai rengėsi atlikti baudos smūgį, bet tai padarė nevykusiai ir prarado kamuolį.

Anksčiausiai šeštadienį pasibaigusiame mače Astanoje A grupėje puikiai rungtyniaujanti Islandijos rinktinė 3:0 sutriuškino Kazachstaną. Tai buvo pirmasis oficialus mačas naujame tviskančiame Astanos stadione. Po jo Kazachstanas pasijuto itin nejaukiai, gavęs antausį nuo mažytės Islandijos.

Toje pačioje grupėje Olandijos rinktinė vos nesuklupo dar kartą, namuose sužaidusi 1:1 su turkais. Šeimininkai išlygino rezultatą 90-ąją min. po Wesley Sneijderio įvarčio.

H grupėje panašų išsigelbėjimą patyrė kita favoritė Italija, kuri svečiuose su Bulgarija sužaidė 2:2. Svečius gelbėjo 28 metų natūralizuotas brazilas Ederis, kuriam tai buvo debiuto rungtynės Italijos rinktinėje. Jis pasirodė aikštėje 58-ąją min. ir išlygino rezultatą 84-ąją min.

Euro 2016“ atrankos mačai.

A grupė.

Kazachstanas – Islandija 0:3 (0:2). E.Gudjohnsenas (20), B.Bjarnasonas (32, 90).

Čekija – Latvija 1:1 (0:1). V.Pilaras (90)/A.Višnakovas (30).

Olandija – Turkija 1:1 (0:1). W.Sneijderis (90)/B.Yilmazas (37).

B grupė.

Izraelis – Velsas 0:3 (0:1). A.Ramsey (45), G.Bale'as (50, 77). Pašalintas E.Tibi (Izraelis, 51).

Andora – Bosnija ir Hercegovina 0:3 (0:1).E.Džeko (13, 49, 62).

Belgija – Kipras 5:0 (2:0). M.Fellaini (21, 66), Ch.Benteke (35), E.Hazard'as (67), M.Batshuayi (80).

H grupė.

Azerbaidžanas – Malta 2:0 (1:0). Dž.Huseinovas (4), D.Nazarovas (90).

Kroatija – Norvegija 5:1 (1:0). M.Brožovičius (30), I.Perišičius (54), I.Oličius (66), G.Schindelfeldas (87), D.Pranjičius(90)/A.Tetley (81). Pašalintas V.Čorluka (Kroatija, 74). 11 m baudinio neįmušė T.Elyounoussi (Norvegija, 64).

Bulgarija – Italija 2:2 (2:1). I.Popovas (11), I.Micanskis (17)/J.Minevas (3 į savo vartus), Ederis (84).