Futbolo nykštukams slovėnai įmušė šešis kartus, austrai – penkis

Ispanijos ir Ukrainos rungtynių akimirka.<br>AP nuotr.

ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Mar 28, 2015, 12:00 AM, atnaujinta Jan 8, 2018, 2:45 AM

2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybose penktadienį netrūko sutriuškinimų. Dar skaudžiau nei lietuviai (0:4 Anglijoje) buvo mušami futbolo nykštukai. San Marino futbolininkai Slovėnijoje gavo šešis kirčius, o Lichtenšteinas nuo kaimynų austrų savo aikštėje – penkis.

Įdomiausiose rungtynėse C grupėje ispanai 1:0 (1:0) Sevilijoje palaužė Ukrainos nacionalinę komandą. Pergalę ispanams atnešė Turino „Juventus“ puolėjo Alvaro Moratos įvartis 18-ąją minutę po puikaus Koke perdavimo. Po pertraukos ukrainiečiai turėjo šansų pasižymėti, bet nuginkluoti vartininko Ikero Casillaso nepavyko.

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtos sudužusio „Germanwings“ lėktuvo aukos.

Tiesa, C grupės lydere išliko Slovakijos rinktinė, kuri 3:0 nesunkiai susitvarkė su Liuksemburgu. Baltarusiai 2:1 palaužė Makedonijos futbolininkus.

Karščiausia buvo G grupės rungtynėse Podgoricoje, kur Juodkalnijos ir Rusijos komandų rungtynės liko nebaigtos. Jau pirmą minutę į Rusijos komandos vartininką pataikė petarda ir šį reikėjo keisti. Jau tada susitikimas buvo pusvalandžiui nutrauktas, tačiau vėliau pratęstas po konsultacijų su UEFA prezidentu Micheliu platini.

Sirgaliai buvo įspėti, kad pasikartojus menkiausiam incidentui rungtynės bus nutrauktos. Antrojo kėlinio vidury (68 min.) dėl betvarkės stadione susitikimas buvo galutinai nutrauktas. Po to, kai Romanas Širokovas neįmušė į šeimininkų vartus skirto abejotino 11 m baudinio, į aikštę skriejo pašaliniai daiktai, o žaidėjai tarpusavy apsistumdė. Tuoj pat teisėjas ir nusprendė sustabdyti susitikimą.

Rungtynių statistika.

C grupė.

Ispanija – Ukraina 1:0 (1:0). Alvaro Morata (28 min.).

Slovakija – Liuksemburgas 3:0 (3:0). Adamas Nemecas (10 min.), Vladimiras Weissas (21 min.), Peteris Pekarikas (40 min.).

Makedonija – Baltarusija 1:2 (1:1).  Aleksandaras Trajkovskis (9 min.)/Timofejus Kalačiovas (44 min.), Sergejus Kornilenka (82 min.).

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

G grupė.

Juodkalnija – Rusija 0:0. Mačas nutrauktas 68-ąją min.

Lichtenšteinas – Austrija 0:5 (0:2). Martinas Harnikas (14 min.), Marcas Janko (16 min.), Davidas Alaba (59 min.), Zlatko Junuzovičius (74 min.), Marko Arnautovičius (90+3 min.). 33 min. Davidas Alaba (Austrija) neįmušė 11 m baudinio.

Moldova – Švedija 0:2 (0:0). Zlatanas Ibrahimovičius (46 min., 84 min. iš 11 m baudinio). Raudona kortelė: Andreas Granqvistas (90+3 min. – Švedija).

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

E grupė.

Anglija – Lietuva 4:0 (2:0).  Wayne'as Rooney (7 min.), Danny Welbeckas (45 min.), Raheemas Sterlingas (58 min.), Harry's Kane'as (73 min.).

Slovėnija – San Marinas 6:0 (1:0). Josipas Iličičius (10 min.), Kevinas Kamplis (49 min.), Andrazas Struna (50 min.), Milivojė Novakovičius (52 min.), Dejanas Lazarevičius (73 min.), Branko Iličius (88 min.).

Šveicarija – San Marinas 3:0 (2:0). Fabianas Schaeris (17 min.), Granitas Xhaka (27 min.), Haris Seferovičius (80 min.).

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija 5 5 0 0 15:1 15

2. Slovėnija 5 3 0 2 10:4 9

3. Šveicarija 5 3 0 2 11:3 9

4. Lietuva 5 2 0 3 3:10 6

5. Estija 5 1 1 3 1:5 4

6. San Marinas 5 0 1 4 0:17 1

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finaliniame etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų. Dėl likusių 23 kelialapių kovos 53 Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečiojoje pozicijoje likusių ekipų iš karto pateks į finalinį „Euro 2016“ (birželio 10 – liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą. Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiose varžybose kovos aštuonios trečiąsias vietas grupėse užėmusios ekipos.