Po lygiųjų su švedais – gėdingas pralaimėjimas rusams 0:6

Lietuva – Rusija 0:6. Taip gėdingai šeštadienį Švedijoje baigėsi Europos jaunimo (iki 19 m.) čempionato elito atrankos 3-iosios grupės rungtynės.

Jaunimo iki 19 metų rinktinė patyrė triuškinamą pralaimėjimą 0:6.<br>V.Skersytės/LFF nuotr.

lff.lt ir lrytas.lt inf.

2015-03-29 00:10, atnaujinta 2018-01-08 01:36

Lietuvos futbolo pamaina tikriausiai penktadienį žiūrėjo nacionalinės komandos mačą Anglijoje ir po pralaimėjimo 0:4 prastai miegojo.

Pirmąsias atrankos trnyro rungtynes Švedijoje su šeimininkais lietuviai sužaidė 1:1.

Šeštadienį Rusijos rinktinės žaidėjai jau per pirmas mačo Norčiopinge minutes pabandė primesti sau parankų žaidimo tempą, bet gelbėjo vartininkas Edvinas Gertmonas. Pirmą lietuvių progą pasižymėti 17 min. turėjo Edvinas Baniulis, netrukus sėkmę smūgiuojant pamėgino Danielis Romanovskis. Geriausią progą pasižymėti turėjo kapitonas Domantas Šimkus 24 minutę, tačiau jo smūgį po kampinio atrėmė varžovų vartininkas.

Atsakydami į grėsmę, Rusijos atstovai įsiveržė į priekį 37 minutę, kai įvartį pelnė Rifatas Žemaletdinovas. Antrojo kėlinio pradžia įvyko lietuviams susiklostė tiesiog tragiškai. 47 minutę rusų persvarą padidino Ramilis Šeidajevas, o po 3 minučių vėl įmušė R.Žemaletdinovas.

Apsiaustis prie E.Gertmono vartų tęsėsi, ir56 minutę ketvirtą rusų įvartį pelnė R.Šeidajevas. Per likusį pusvalandį rusai pasižymėjo dar du sykius ir beveik užsitikrino kelialapį į Europos čempionato finalinį etapą Graikijoje. Lietuviai paskutines 3-iosios grupės rungtynes žais su Belgijos rinktine Otvidabergo mieste antradienį, 18 valandą. Būsimieji varžovai šeštadienį 2:0 įveikė švedus. Rungtynių statistika Rusija – Lietuva 6:0 (1:0). Norčiopingo „Nya Parken“ stadionas. Teisėjas Tiago Martinsas (Portugalija). Įvarčiai: 37 ir 50 min. R.Žemaletdinovas, 47 ir 56 min. R.Šeidajevas, 64 min. I.Bezdenežnychas, 69 min. A.Golovinas. Lietuvos rinktinės sudėtis: Edvinas Gertmonas, Benas Spietinis, Aldas Korsakas, Dominykas Barauskas, Rimvydas Sadauskas, Domantas Šimkus, Danielis Romanovskis (65 min. Klaidas Janonis), Justas Lasickas, Dovydas Virkšas (57 min. Edvinas Puzara), Tomas Dombrauskis, Edvinas Baniulis (46 min. Arturas Skuratovičius).