„Žalgirio“ svajonė dužo: „Malmo“ eliminavo Vilniaus klubą

Švedijoje rungtynės baigėsi 0:0.<br>fkzalgiris.lt nuotr.
„Malmo“ sirgaliai.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (27)

Martynas Suslavičius

Jul 21, 2015, 8:12 PM, atnaujinta Oct 24, 2017, 7:46 PM

Žaliai balta svajonė neišsipildė. Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams nepavyko perkopti Čempionų lygos antrojo etapo barjero. Valdo Dambrausko auklėtiniai nemažai aštrių įspūdžių padovanojusiose rungtynėse Vilniuje, kur pareigūnams teko raminti švedų aistruolius, 0:1 (0:0) pralaimėjo „Malmo“ klubui, nors turėjo keletą progų, galėjusių reabilituoti ekipą. Mačą „Žalgiris“ baigė dešimtiese. Pirmasis mačas Švedijoje baigėsi 0:0.

Pralaimėjimas šiame etape „Žalgiriui“ reiškė kelionės Europoje pabaigą.

Neramumai. Policijos pareigūnams per pertrauką teko raminti „Malmo“ sirgalius, kurie puolė prie pat jų buvusius Lietuvos žurnalistus. Neaišku, kodėl kilo konfliktas, bet švedai išvartė kai kurių žurnalistų kompiuterius. Plačiau – čia.

Trauma. Jau 50 minutę „Malmo“ strategui Age Hareide teko daryti keitimą, kurio atlikti jis tikrai nenorėjo. Su J.Kendyšu susidūrė ir traumą patyrė pagrindinis vartininkas Zlatanas Azinovičius. Jį pakeitė vos šešiolikos metų amžiaus Marko Johanssonas.

Padarytos baudos: 15 – 19

Varžovas. Poros nugalėtojas trečiajame Čempionų lygos atrankos etape žais su Europoje puikiai žinomu „Salzburg“ klubu. Šią komandą gerai pažįsta ir Lietuvos futbolo gerbėjai. Ir prisiminimai – ne geriausi. 2013 metų Europos lygos ketvirtajame etape „Žalgiriui“ nepavyko pasipuikuoti prieš Austrijos klubą. Šis bendru rezultatu „Žalgirį“ sutriuškino 7:0. Vilniuje „Salzburg“ laimėjo 2:0, o namuose – 5:0.

Mačas. „Malmo“ futbolininkai iškart spustelėjo „Žalgirį“. Švedai nuo pat pirmos minutės siekė kontroliuoti kamuolį ir žaidimo tempą. Iš pradžių ekipos parodė nemažai broko ir žaidė kovingai. Kai tik „Žalgirio“ žaidėjas gaudavo kamuolį aikštės viduryje, iškart pora varžovų mėgindavo jį perimti.

„Žalgirio“ bandymai veržtis į priekį buvo greitai gesinami, bet ir „Malmo“ nepavyko per 11 minučių surengti itin pavojingos atakos. Švedai nemažai žaidė ilgais perdavimais.

13 minutę S.Nyuiadzi „valė“ baudos aikštelę, kai varžovai į ją skersavo kamuolį.

15 minutę galingai smūgiavo L.Pilibaitis. Jis buvo kairėje pusėje netoli baudos aikštelės, kai atšoko kamuolys. L.Pilibaitis smūgį atliko kaire koja, bet kamuolys skriejo virš vartų.

Švedų sirgaliai rodė gestus teisėjui, kad šis rodytų geltoną kortelę S.Nyuiadzi. Teisėjas taip ir padarė – „Žalgirio“ legionierius gavo geltonąją kortelę, nes vijosi į priekį išsiveržusį A.Tinnerholmą ir jį pargriovė. „Malmo“ gavo progą standartinei situacijai šalia baudos aikštelės, bet J.I.Bergeto smūgis galva buvo netikslus.

25 minutę A.Vitkauskas priminė savo žaidimą Švedijoje, kuomet ne kartą gelbėjo komandą. Šįkart „Žalgirio“ vartininkas atrėmė itin pavojingą T.Sana smūgį. 29 minutę vilniečių baudos aikštelėje krito Y.Yotunas, bet teisėjas geltoną kortelę parodė jam.

M.Kuklys 31 minutę V.Dambrauskui parodė, kad žaisti negalės. Futbolininkas priėjo prie šoninės linijos ir pasiprašė apžiūrimas medikų. Mačas buvo trumpam sustabdytas ir netrukus M.Kuklį pakeitė P.Janušauskas.

40 minutę P.Lukša pergudravo varžovą, aplenkė jį bėgdamas šonine linija ir netrukus skersavo perdavimą į baudos aikštelę, kur atbėgo S.Nyuiadzi, bet „Malmo“ situaciją suvaldė.

Jau 45 minutę įvartį „į rūbinę“ įmušti galėjo S.Nyuiadzi, tačiau „Žalgirio“ legionieriui pritrūko šaltakraujiškumo. Jo smūgis užvedė LFF stadione susirinkusius lietuvius, kurie pradėjo skanduoti „Žalgirio“ pavadinimą.

S.Nyuiadzi smūgiu žalgiriečiai neapsiribojo. Šįkart galingai smūgiavo V.Lukša.

Pirmasis kėlinys baigėsi geresnėmis „Žalgirio“ nuotaikomis, bet rezultatas buvo 0:0.

„Žalgiris“ antrąjį kėlinį pradėjo efektingai. J.Kendyšas galingai smūgiavo ir „Malmo“ pavyko vartus apsaugoti tik kamuolį išmušus nuo linijos. Netrukus J.Kendyšui buvo skirta bauda prieš vartininką Z.Azinovičių. Šis patyrė traumą ir netrukus aikštėje pasirodė šešiolikmetis M.Johanssonas.

Nepaisant prasto starto antrajame kėlinyje, „Malmo“ komana susitelkė ir netrukus šventė įvartį. 55 minutę šaltakraujiškai sužaidė laisvas paliktas A.Tinnerholmas, išvedęs Švedijos klubą į priekį – 1:0.

65 minutę E.Vaitkūnas tiesiog skriejo link skersuoto kamuolio, bet „Malmo“ komandai pavyko apsiginti ir neutralizuoti pavojų, kilusį prie pat virpsto.

Teisėjui per porą minučių teko rodyti dvi geltonas korteles. 71 minutę ją gavo D.Šernas, o 73-ąją – M.Rosenbergas.

79 minutę S.Kerla atsisveikino su komanda. Futbolininkas prie pat baudos aikštelės prieigų šiurkščiai griovė M.Rosenbergą ir prieš save išvydo antrąją geltonąją kortelę.

86 minutę „Malmo“ pavaikė tris „Žalgirio“ gynėjus ir turėjo puikią progą, bet J.I.Bergeto smūgis skriejo virš skersinio.

„Malmo“ turėjo ir dar vieną progą, bet E.Rakipo smūgis 88 minutę buvo netikslus. Jis išsiveržė į priekį ir privertė į priekį išbėgti A.Vitkauską. Netrukus saugas permetė kamuolį per lietuvį, bet tai padarė netiksliai – kamuolys skriejo pro tolimąjį virpstą.

Netrukus baigėsi mačas ir „Malmo“ šventė pergalę.

Starto sudėtys. „Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Šemberas, J.Kendyšas, E.Vaitkūnas, A.Švrljuga, S.Kerla, V.Lukša, D.Šernas, S.Nyuiadzi, L.Pilibaitis, M.Kuklys.

„Malmo“: Z.Azinovičius, A.Tinnerholmas, E.Rakipas, O.Lewickis, M.Rosenbergas, Y.Yotunas, R.Bengtssonas, M.Eikremas, T.Sana, J.I.Bergetas, F.Brorssonas.

***

Kitų antradienį pasibaigusių, tačiau neskelbtų, atsakomųjų rungtynių rezultatai (* – pažymėta komanda, patekusi į kitą varžybų etapą, o skliaustuose – pirmųjų susitikimų rezultatai).

Simono Pauliaus Ventspilio „Ventspils“ (Latvija) klubas svečiuose 0:1 (0:0) antrąsyk pralaimėjo Helsinkio HJK (Suomija) vienuolikei ir baigė savo pasirodymą Europoje šį sezoną.

*Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) – Paolos „Hibernians“ (Malta) 5:1 (1:2)

„Lincoln Red Imps FC“ (Giblraltaras) – *Herningo „Midtjylland“ (Danija) 0:2 (0:1)

Skopjės „Vardar“ (Makedonija) – *Nikosijos „Apoel“ (Kipras) 1:1 (0:0)

„Crusaders FC“ (Šiaurės Airija) – *Korcės „Skenderbeu“ (Albanija) 3:2 (1:4)

Gorio „Dila“ (Gruzija) – *Belgrado „Partizan“ (Serbija) 0:2 (0:1)

Jerevano „Pjunik“ (Armėnija) – *“Molde FK“ (Norvegija) 1:0 (0:5)

*Orhėjos „Milsami“ (Moldova) – Razgrado „Ludogorets“ (Bulgarija) 2:1 (1:0)

Noras. V.Dambrauskas prieš rungtynes atskleidė, kad „Žalgiris“ nenori žaisti ilgiau nei 90 minučių. „Reikia parengti labiau atakuojantį planą, kuris leistų pergalę švęsti anksčiau nei baudiniai ar pratęsimas“, – sakė šiemet Lietuvos čempionus treniruoti pradėjęs specialistas.

Pasipildė. Vilniaus „Žalgiris“ prieš Čempionų lygos atrankos rungtynes pasipildė penkiais naujais žaidėjais. Tarp jų – buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas Darvydas Šernas. Žalgiriečiais tapo portugalas Jorge Chula, brazilai Lukas Gaucho ir Gonzago Eliandro bei olandas Donovanas Slijngardas.

Pasirodymas. Praėjusį sezoną Čempionų lygos grupės varžybose „Malmo“ iškovojo tris taškus. A grupėje Švedijos klubas 2:0 nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ ekipą, bet liko paskutinėje vietoje. Graikai buvo treti. A grupėje žaidė ir vicečempionais tapusi Turino „Juventus“ komanda, ir garsusis Madrido „Atletico“.