Europos turnyrai lietuvių ekipoms baigti: pasitraukė ir „Trakai“

„Trakai“ Vilniuje bando sukurti stebuklą.<br>Vlado Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

Jul 23, 2015, 7:29 PM, atnaujinta Oct 24, 2017, 9:39 AM

„Trakų“ futbolo klubas ketvirtadienio vakarą LFF stadione Vilniuje turėjo sukurti stebuklą, norėdamas žengti į trečiąjį UEFA Europos lygos etapą, tačiau lietuviai su Limasolio „Apollon“ sužaidė 0:0. Pirmąsias rungtynes Kipre „Trakai“ pralaimėjo net 0:4, todėl baigė pasirodymą Europos lygoje.

Pirmajame kėlinyje „Trakų“ pranašumas buvo matomas tik rungtynių pradžioje ir baigiantis kėliniui. Per pirmąsias 45 minutes „Trakai“ atliko tik vieną pavojingą smūgį, o varžovai geriau kontroliavo kamuolį ir sukūrė daugiau pavojingų atakų.

Nepaisant to, nei vienai ekipai pasižymėti nepavyko. Mačą Vilniuje stebėjo pustuštės LFF stadiono tribūnos.

Antrasis kėlinys išliko nykus – „Trakams“ trūko sėkmės kuriant atakas, o Limasolio komanda nepersistengė. Nei viena ekipa neturėjo gerų progų, po kurių būtų buvę būtina mušti įvarčius.

Žaidimas aikštelėje  buvo apylygis ir nei viena ekipa nesugebėjo įgauti pranašumo ir pelnyti įvarčių. Mačas baigėsi 0:0.

Tik teorinius šansus žengti toliau po beviltiško pralaimėjimo išvykoje turintys „Trakų“ žaidėjai patys prieš mačą tikėjo savimi ir mėgino bent išsaugoti savo garbę.

„Tą pralaimėjimą, kaip bebūtų, reikia pergyventi. Aišku, psichologiškai sudėtinga ruoštis kitoms rungtynėms, tačiau iš kitos pusės mane džiugina žaidėjų noras įrodyti, kad jie yra geresni, nei buvo Kipre.

Ruošiamės ketvirtadienio rungtynėms, kurios mums, nepaisant pirmųjų rungtynių rezultato, yra labai svarbios. Net jei tai mūsų paskutinės šio sezono rungtynės Europoje, mes turime pasirodyti garbingai, todėl kovosime tik dėl pergalės“, – prieš mačą kalbėjo „Trakų“ treneris Valdas Urbonas.

Šis pralaimėjimas reiškia, kad lietuvių klubams šių metų Europos turnyrai – baigti. Kiek anksčiau Vilniaus „Žalgiris“ baigė pasirodymą UEFA Čempionų lygos atrankoje. Tuo tarpu Klaipėdos „Atlantas“ ir Pakruojo „Kruoja“ iškrito Europos lygos atrankos pirmajame etape.

Pirmosios rungtynės. Pirmąsias rungtynes „Trakai“ pralaimėjo 0:4. Du įvarčius varžovams pelnė Georgios Kolokoudias (20 ir 64 min.), po vieną – Luka Stojanovičius (52 min.) ir Farley Rosa (86 min.)

Karštis. Pirmose rungtynės Kipre „Trakams“ teko kovoti ne tik su varžovais, bet ir karščiu – viso mačo metu buvo apie 26-28 laipsniai šilumos. Ketvirtadienį Vilniuje komandas pasitiko daug vėsesnis oras.

Reitingas. UEFA klubų hierarchijoje Limasolio „Apollon“ užima 154-ąją vietą iš 456 įvertintų žemyno komandų. Per pastaruosius penkis sezonus Europos turnyruose „Trakų“ varžovai surinko 8,985 taško. Kipre jie nusileidžia tik Nikosijos „Apoel“ (52-oji vieta). Čempionų lygos atrankos turnyre kovojantis „Žalgiris“ UEFA reitinge yra 274-as, o vilniečių varžovai iš „Malmo“ – 122-i.

Europa. Du pastaruosius sezonus „Apollon“ žaidė Europos lygos grupių turnyre. Pernai vasarą atkrintamosiose varžybose Limasolio futbolininkai peržengė Maskvos „Lokomotiv“ barjerą (1:1 namuose ir 4:1 išvykoje). 2014–2015 m. A grupėje „Apollon“ iškovojo vienintelę pergalę (3:2 įveikė „Zurich“), patyrė 5 pralaimėjimus (Menchengladbacho „Borussia“ 0:5 ir 0:2, „Villareal“ 0:4 ir 0:2, „Zurich“ 1:3) ir liko ketvirtas.

Lietuva. Limasolio futbolininkai jau viešėjo Lietuvoje. 1998–1999 m. Europos taurių laimėtojų taurės atrankoje jie susitiko su Panevėžio „Ekranu“. Po dviejų atkaklių dvikovų (3:3 namuose ir 2:1 išvykoje) Kipro komanda žengė į kitą etapą.

Sezonas. Pirmajame atrankos etape „Apollon“ įveikė (2:0 ir 2:0) Čadir Lungos „Saksal“ komandą. Pirmosiose rungtynėse Moldovoje pasižymėjo Joao Pedro (33 min.) ir Fotis Papoulis (89), antrosiose – Luka Stojanovičius (2) ir F.Papoulis (61).