UEFA supertaurės šou: devyni įvarčiai ir „Barcelona“ triumfas

Antradienį Tbilisyje jubiliejinės, keturiasdešimtosios UEFA supertaurės rungtynės buvo papuoštos įvarčių fiesta ir neįtikėtino grožio futbolo spektakliu. Pagrindinio laiko neužteko ir tik po 120 minučių kovos pergalę šventė „Barcelona“, 5:4 (4:4) įveikusi „Sevilla“.

„Barcelona“triumfavo trileryje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Aug 12, 2015, 12:17 AM, atnaujinta Oct 20, 2017, 8:59 PM

Tai jau penktasis „Barca“ UEFA supertaurės titulas – paskutinį kartą jis buvo laimėtas dar 2011 metais.

Mačas Gruzijoje prasidėjo greitais įvarčiais – jau trečią minutę krito pirmasis jų – pasižymėjo Everas Banega, kiek netikėtai į priekį išvesdamas „Sevilla“.

Šia persvara jie ilgai nesidžiaugė – jau po keturių minučių rezultatą lygino „Barcelona“ žvaigždė Lionelis Messi. 16 minutę jis dar kartą baudė varžovus – „Barca“ buvo priekyje 2:1. Visi trys pirmieji mačo įvarčiai pelnyti po baudos smūgių.

44 minutę po puikaus Luiso Suarezo perdavimo įvartį pelnė Rafinha – „Barcelona“ jau triuškino varžovus 3:1. persvarai.

Antrajame kėlinyje „Barca“ nemažino apsukų – po neatleistinos „Sevilla“ žaidėjo klaidos įvartį pelnė L.Suarezas – 4:1.

Po kelių akimirkų – 57 minutę „Sevilla“ švelnino atsilikimą – įvartį pelnė Antonio Reyesas.

71 minutę „Barca“ buvo skaudžiai nubausta – į jos vartus paskirtas vienuolikos metrų baudinys. Jį sėkmingai realizavo Kevinas Gameiro.

„Sevilla“ 81 minutę kūrė stebuklą ir išlygino rezultatą – pasižymėjo Jevgenijus Konoplenko. Pagrindinis mačo laikas baigėsi esant lygiam rezultatui 4:4, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą.

Per pirmąjį pratęsimą nei viena ekipa neturėjo realių progų pelnyti įvarčių. Antrajame 115 minutę įvartį mušė po keitimo pasirodęs Pedro – „Barca“ išsiveržė į priekį 5:4. Tai galėjo būti paskutinės žaidėjo rungtynės, atstovaujant „Barcelonai“ – jis siejamas su išvykimu į „Manchester United“.

Po šio epizodo „Sevilla“ turėjo dvi puikias progas išlyginti rezultatą, tačiau sėkmė šypsojosi „Barcelonai“ ir ji kėlė trofėjų į viršų.

Finalas. Dėl šio trofėjaus grumiasi Čempionų lygos ir Europos lygos varžybų nugalėtojai. „Barca“ praėjusio elitinio žemyno turnyro finale 3:1 pranoko Turino „Juventus“ ekipą. „Sevilla“ antrojo pagal pajėgumą Europos turnyro lemiamoje dvikovoje 3:2 palaužė Dnepropetrovsko „Dnipro“.

Praeitis. „Barcelona“ su „Sevilla“ jau galynėjosi 2006 metais. Tada netikėtai Sevilijos futbolininkai sutriuškino varžovus 3:0.

Andalūzijos komanda dukart pralaimėjo dvikovas dėl UEFA Supertaurės. Katalonijos ekipa trofėjų iškovojo keturis kartus (pastarąjį sykį 2011 metais). Tiek pat rungtynių „Barcelona“ pralaimėjo.

„Sevilla“ dėl UEFA Supertaurės kovėsi ir pernai – 0:2 nusileido Madrido „Real“ futbolininkams. Daugiausia kartų – penkis – šį titulą laimėjo „Milan“.

Pinigai. UEFA Supertaurės varžybų nugalėtojai gaus 3 milijonus eurų, o pralaimėjusi komanda – 2,2 mln.

Netektys. Tbilisyje Katalonijos klubas turės rimtų nuostolių – nežais kiaulyte susirgęs puolėjas Neymaras. Taip pat nerungtyniaus traumą patyręs gynėjas Jordi Alba, dėl FIFA draudimo registruoti naujus žaidėjus aikštėje nepasirodys ir ekipos naujokas saugas Arda Turanas.