A lygoje „Stumbras“ pratęsė „Utenio“ pergalių badą

Kauno „Stumbras“ nutraukė penkių nelaimėtų rungtynių seriją, „šešių taškų“ vertės dvikovoje įveikdamas turnyro lentelės kaimyną Utenos „Utenį“ rezultatu 3:1 (2:0), Eilinį savo įvartį A lygoje pelnė dėl snaiperio titulo tebekovojantis Artūras Rimkevičius.

„Utenis“ nelaimi jau du mėnesius.<br>Domanto Umbraso nuotr. iš archyvo.

2015-08-20 21:55, atnaujinta 2017-10-19 17:19

Aukštaitijos klubas pergalės skonio neragavo jau du mėnesius.

Nors kamuolį daugiau kontroliavo svečiai, pirmoje mačo pusėje persvarą susikrovė vietos komanda, išnaudojusi susikurtas progas. Pavelas Leusas daug darbo iki pertraukos neturėjo, bet buvo priverstas dukart išimti kamuolį iš tinklo.

21-ą minutę „Utenio“ vartininkas padarė viską, ką galėjo, neįtikėtinai nukreipdamas Rimvydo Sadausko smūgiuotą galva kampinio metu į skersinį. Tačiau pirmasis prie į aikštę grįžusio kamuolio atsidūrė Tomas Snapkauskas ir išvedė „Stumbrą“ į priekį.

38-ą minutę svečiai privalėjo išlyginti rezultatą. Standartinės situacijos metu prieš vartus atsidūręs Mykolas Krasnovskis nesugebėjo įveikti puikiai sužaidusio Giedriaus Kvedaro.

Vartininkas kamuolį atmušė prieš save, bet pakartoti smūgio varžovams neleido gynėjai.

Netrukus pagavęs aukštą kamuolį, G.Kvedaras pradėjo žaibišką „Stumbro“ išpuolį. Kamuolio ties vidurio linija sulaukęs Klaudijus Upstas pranėrė dešiniu flangu ir tiksliu perdavimu surado iš gynėjo priežiūros išsivadavusį Artūrą Rimkevičių, kuris šanso nepraleido, įmušdamas 16-ą savo įvartį sezone.

Po pertraukos „Utenio“ vyr. treneris Mindaugas Čepas, tikėdamasis pakeisti rungtynių eigą sau naudinga linkme, į aikštę metė du naujus futbolininkus. Tačiau kur kas sėkmingesnis buvo jo oponento Dario Gvildžio sprendimas 55-ą minutę į aikštę išleisti Klaidą Janonį.

Jau netrukus tik ką aikštėje pasirodęs saugas šūviu iš maždaug 25 metrų nepaliko P.Leusui jokių vilčių, fantastiškai atidarydamas savo įvarčių sąskaitą stipriausioje šalies lygoje.

Dar po minutės „Utenio“ vartininkas akrobatiniu šuoliu buvo priverstas nukreipti kamuolį už galinės linijos, kai jo standartinės situacijos metu pavojingu perdavimu į vartus vos neįsuko Mindaugas Grigaravičius.

Susikrovę solidžią persvarą kauniečiai atsipalaidavo, leisdami svečiams surengti keletą labai pavojingų momentų. Iš pradžių visiškai laisvas į vartus smūgiu vienu lietimu nepataikė Linas Savastas po idealaus Ilja Tračynskio perdavimo. Kitos atakos metu Jau pats baltarusis nepataikė į vartus, sulaukęs kamuolio iš Juliaus Aleksandravičiaus.

Sulaukę ne pačių maloniausių žodžių iš komandos trenerio, „Stumbro“ futbolininkai sutankino gynybos liniją, leisdami uteniškiams smūgiuoti tik iš toli, bet tiek Edgaro Mastianicos, tiek Tomo Dombrauskio bandymai buvo labai netaiklūs, G.Kvedaras darbo neturėjo.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Stumbras“ buvo labai arti ketvirtojo įvarčio. Perėmęs kamuolį iš paslydusio Jurijaus Fliako, Nerijus Mačiulis vos nenubaudė vartus palikusio P.Leuso, bet per vartininką permestas kamuolys atsimušė į žemę ir, dideliam žiūrovų apmaudui, peršoko vartus.

Jau per arbitro pridėtą laiką garbės įvartį „Uteniui“ pelnė E.Mastianica, tiksliu smūgiu užbaigdamas svečių ataką po T.Dombrauskio perdavimo.

Kauno „Stumbras“ – Utenos „Utenis“ 3:1 (2:0)

„Stumbras“: G. Kvedaras, L. Čerkauskas, T. Snapkauskas, R. Sadauskas, A. Bareikis, M. Dapkus (78 min. M. Zaleckis), M. Grigaravičius, E. Skripkinas (46 min. M. Djabrailovas), N. Mačiulis, K. Upstas (55 min. K. Janonis), A. Rimkevičius.

„Utenis“: P. Leusas, J. Aleksandravičius, M. Fridrikas, L. Artimavičius, J. Fliakas, V. Jeriomenka, T. Dombrauskis, P. Krasnovskis (46 min. I. Tračynskis), M. Krasnovskis (46 min. D. Kazubovičius), L. Savastas (71 min. E.Vainoras), E. Mastianica. Įvarčiai: T.Snapkauskas (21), A.Rimkevičius (39), K.Janonis (57); E.Mastianica (90+3).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 24 3 5 16 20:58 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 19, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16, D. Aršakianas („Trakai“) – 13 įvarčių.