„Trakai“ priartėjo prie čempionų, o „Utenis“ toliau nelaimi

Dar pirmajame kėlinyje įmušę visus savo įvarčius, „Trakai“ atsirevanšavo čempionato autsaideriams „Šiauliams“ už netikėtą pralaimėjimą antrajame A lygos čempionato rate.

„Trakai“ priartėjo prie „Žalgirio“.<br>Modesto Patašiaus nuotr. iš archyvo.

2015-08-27 22:47, atnaujinta 2017-10-18 14:06

Vedami triskart pasižymėjusio Davido Aršakiano riteriai svečiuose įveikė Saulės miesto komandą rezultatu 4:2 (4:1). „Trakų“ legionierius geriausių snaiperių sąraše pasivijo 16 įvarčių įmušusį Artūrą Rimkevičių.

Nors „Trakai“ nuo mačo pradžios įsikūrė varžovų aikštės pusėje, būtent svečių vartininkui teko išimti kamuolį iš vartų tinklo 8-ą rungtynių minutę. Edvinas Jasaitis įkirto į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį link vartų. Čia jo nepasiekė Justinas Januševskis, leisdamas galva tiksliai smūgiuoti Deividui Šešplaukiui.

Vis tik antrojo rato scenarijus nepasikartojo ir visus dvikovos klausimus „Trakai“ išsprendė dar iki pertraukos. Išlyginti rezultatą riteriams prireikė vos penkių minučių. Kampinio metu Nerijaus Valskio smūgį galva ranka sustabdė Dovydas Medžiaušis, o skirtą baudinį ramiai realizavo D.Aršakianas.

Uždarę varžovus jų aikštės pusėje, svečiai išsiveržė į priekį kėlinio viduryje. Po perdavimo iš krašto Deividas Česnauskis galva numetė kamuolį N.Valskiui, šio smūgį Povilas Valinčius sugebėjo atremti, tačiau šalia buvęs D.Aršakianas pasižymėjo pakartotiniu smūgiu. Šiauliečiai tikėjosi, kad bus užfiksuota nuošalė, bet taisyklių pažeidimo teisėjas neįžvelgė.

P.Valinčiui darsyk teko demonstruoti savo meistriškumą ir šuoliu į kampinį nukreipti kamuolį po labai pavojingo Jurijaus Mamajevo tolimo šūvio. Netrukus, gražiai baudos aikštelėje suklaidinęs Ramūną Radavičių, techniškai įsukti kamuolio į vartus nesugebėjo N.Valskis.

Trečiasis įvartis į „Šiaulių“ vartus krito 31-ą minutę. Po aikštės šeimininkų gynybos linijos klaidos D.Aršakianas išvengė nuošalės pinklių, iššoko prieš vartus, sulaukęs idealaus J.Mamajevo perdavimo, ir vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus, į savo sąskaitą įsirašydamas „hetriką“.

Dar po trijų minučių savo įvarčių seriją pratęsė Vaidotas Šilėnas. Trečiame mače iš eilės pasižymėjęs saugas nukreipė kamuolį į vartus standartinės situacijos metu po antrojo rezultatyvaus J.Mamajevo perdavimo rungtynėse.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip, kaip ir pirmasis – „Šiaulių“ įvarčiu. Po E.Jasaičio perdavimo baudos aikštelėje atsidūręs Edvardas Tamulevičius puikiu smūgiu po skersiniu iš aštraus kampo nepaliko Mariui Rapaliui jokių šansų. Tai buvo pirmasis puolėjo įvartis atstovaujant Šiaulių miesto komandai.

Įvartis suteikė šiauliečiams pasitikėjimo, jie kur kas dažniau ėmė artėti prie varžovų vartų. M.Rapaliui teko demonstruoti savo reakciją ir meistriškumą, atremiant pavojingą E.Jasaičio baudos smūgį bei labai pavojingą Maksimo Ivanovo tolimą bandymą.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, „Trakai“ susigrąžino iniciatyvą, bet penktojo įvarčio įmušti nesugebėjo, nors progų tam sukūrė. Dukart standartinių situacijų metu labai nepasisekė Linui Klimavičiui. Kartą gynėjo smūgį nuo vartų linijos atmušė vartininkui į pagalbą suskubęs M.Ivanovas, vėliau analogiškai savo komandą išgelbėjo E.Tamulevičius.

Pasižymėti galėjo ir trauma išsigydęs bei po ilgos pertraukos į riterių gretas sugrįžęs Artiomas Gurenka. Legionierius po perdavimo iš gilumos iššoko prieš vartus, bet puikiai sužaidusio P.Valinčiaus pergudrauti nesugebėjo.

Šiaulių „Šiauliai“ – Trakų „Trakai“ 2:4 (1:4)

„Šiauliai“: P. Valinčius, V. Gašpuitis (88 min. J. Ulberkis), E. Pilypas, S. Jurgilas, T. Rapalavičius, R. Radavičius, M. Ivanovas, E. Jasaitis, D. Šešplaukis (81 min. R. Lekiatas), D. Medžiaušis (64 min. E. Jankauskas), E. Tamulevičius.

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis, L. Klimavičius, J. Januševskis (54 min. A. Gurenka), E. Gaurilovas, J. Zasavickis, A. Byčenokas, J. Mamajevas (70 min. D. Šėgžda), V. Šilėnas, N. Valskis, D. Aršakianas (79 min. R. Stanulevičius). Įvarčiai: D.Šešplaukis (8), E.Tamulevičius (52); D.Aršakianas (13 iš baudinio, 22, 31), V.Šilėnas (34).

Geltonos kortelės: D.Medžiaušis (13); R.Stanulevičius (81).

„Utenis“ toliau nelaimi

Utenos „Utenio“ futbolininkai nelaimėjo jau aštuntame mače iš eilės. Nerezultatyviausia čempionato komanda namuose sužaidė 0:0 su „Klaipėdos granitu“.

Mindaugo Čepo treniruojama ekipa savo žiūrovų akivaizdoje ketvirtą sykį paeiliui neįmušė įvarčių ir turnyro lentelėje užima septintą vietą. Savo ruožtu klaipėdiečiai kol kas laikinai žengia devinti.

Pirmame kėlinyje vienuolikės daug aštrių epizodų nesukūrė. Klaipėdiečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau neprivertė nė karto rimčiau paplušėti vartininko Pavelo Leuso.

Savo ruožtu „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavęs Franko Laličius keletą sykių turėjo rodyti savo meistriškumą.

Bene arčiausiai tikslo buvo Povilas Krasnovskis, stipriai ir pavojingai smūgiavęs iš maždaug 30 metrų. Į tolimąjį vartų kampą skriejusį kamuolį efektingu šuoliu už galinės linijos nukreipė granitiečių vartininkas.

P. Krasnovskiui kėlinio viduryje pavyko pasižymėti, tačiau teisėjas neįskaitė įvarčio, užfiksuodamas taisyklių pažeidimą.

Iš karto po pertraukos žaidimas nesikeitė: abiejų klubų futbolininkai ir toliau sunkiai ieškojo kelių link oponentų vartų. 64-ą minutę „Utenio“ žaidėjas turėjo dėkingą progą, tačiau „Klaipėdos granito“ gynėjas Tamirlanas Kozubajevas apsigynė, puikiai blokuodamas smūgį.

Artėjant mačui į pabaigą, būtent šis gynėjas iš Kirgizijos po pakelto kampinio pavojingai mušė galva. Ant vartų linijos stovėjęs šeimininkų žaidėjas kamuolį išmušė, tačiau P. Leusas taip pat būtų apsigynęs.

Dvikovos pabaigoje puikią progą švęsti itin svarbią pergalę turėjo uteniškiai. Per pridėtą laiką Dmitrijus Šiškinas nesėkmingai išmušė kamuolį, kuris atšoko Jurijui Vereščiakui.

Ukrainietis nedelsdamas smūgiavo vienu lietimu, bet tai padarė tiesiai į F. Laličių. Vartininkas susikoordinavo ir puikiai išgelbėjo komandą.

Paskutinės atakos metu savo šansą turėjo Edgaras Mastianica, bet saugo spirtas kamuolys skriejo šalia vartų.

Granitiečiams antroje rungtynių dalyje nepavyko aštriau atakuoti, kadangi 56-ą minutę dėl traumos buvo pakeistas Marius Papšys. „Utenio“ ekipoje taip pat debiutavo saugas Vladimiras Sadocha. Utenos „Utenis“ – „Klaipėdos granitas“ 0:0 (0:0)

„Utenis“: P. Leusas, J. Aleksandravičius, M. Fridrikas, G. Zagurskas, A. Tručinskas, T. Dombrauskis, V. Jeriomenka (46 min. I. Tračynskis), P. Krasnovskis (65 min. V. Sadocha), E. Mastianica, L. Savastas, E. Vainoras (71 min. J. Vereščiakas).

„Klaipėdos granitas“: F. Laličius, T. Kozubajevas, J. Potapovas, D. Šiškinas, D. Duminika (73 min. A. Stepanjanas), V. Grigaitis, M. Papšys (56 min. L. Rimkus), J. Pejičius, T. Vitukynas, D. Lukošius (70 min. R. Urbelis), P. Sušičius.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 25 3 5 17 22:62 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 20, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) ir D. Aršakianas („Trakai“) – po 16 įvarčių.