I. Pankratjevas per mačo pertrauką: „Sakiau, šanso sulauksime“

Sunkiai gynyboje dirbdama Lietuvos vyrų futbolo rinktinė penktadienį išnaudojo varžovų dovaną ir sugebėjo iškovoti tašką 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybose. Lietuviai E grupės mače, kuris vyko Liublianoje, 1:1 (0:1) sužaidė su Slovėnijos rinktine. Abi rinktinės įvarčius rungtynėse, kurios penkioms minutėms buvo sustabdytos dėl elektros dingimo stadione, pelnė nuo 11 metrų žymos. Jie buvo skirti po to, kai tiek vienos, tiek kitos ekipos žaidėjai lietė ranka kamuolį baudos aikštelėje.

Lietuvos rinktinė sužaidė lygiosiomis su Slovėnija<br>V.Januškos/LFF nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Oct 10, 2015, 9:29 AM, atnaujinta Oct 10, 2017, 11:26 PM

Po mačo Lietuvos ekipos strategas Igoris Pankratjevas džiaugėsi rezultatu ir vienu tašku. Tačiau net ir lygiosios tapo lietuviams verdiktu – po šios akistatos mūsų ekipa prarado ir teorinis šansus kovoti dėl teisės varžytis 2016-ųjų Europos futbolo čempionate Prancūzijoje. Pirmoji ir antroji pozicijos suteikia kelialapius į pirmenybes, o trečioji – teisę grumtis atkrintamuosiuose mačuose.

Lietuviai kol kas su 10 taškų yra penkti. Pirmadienį paskutinį grupės mačą lietuviai žais su Anglija, kuri jau užsitikrino kvietimą į „Euro 2016“.

Rinktinės treneris I.Pankratjevas: „Rungtynės buvo sunkios abiem komandoms. Teigiamą rezultatą mums lėmė tai, kad drausmingai žaidėme gynyboje, visi labai aukojosi.

Džiaugiuosi, kad komanda nepalūžo, nes praleisti įvartį paskutinę pirmo kėlinio minutę nelengva psichologiškai. Per pertrauką sakiau: jei tvarkingai ir drausmingai ginsimės, savo šanso sulauksime.  Mūsų jauna komanda žaisdama su stipriu priešininku šį kartą įgavo geros patirties.“

Saugas Arvydas Novikovas: „Parodėme charakterį. Žaidėme antru numeriu ir, manau, mums pavyko. Esame patenkinti, kad pavyko įmušti įvartį. Antrajame kėlinyje geriau pavyko pereiti į greitas atakas. Kai atsidurdavome prie baudos aikštelės, tai sukeldavo panikos slovėnų gynyboje.

Dėl 11 metrų baudinio – tiesiog paėmiau kamuolį ir mušiau. Niekas neprieštaravo, visi pasitikėjo manimi. Žinojau, kur mušiu, visada ten mušiau. Nors buvo baisoka, ko gero, taip pirmą kartą. Per pridėtą laiką, paskutines kelias minutes, atakoms jau trūko jėgų, prašiau būti pakeistas, bet jau jie buvo išnaudoti.“

Saugas Fiodoras Černychas: „Džiugina, kad komanda kovojo iki galo ir pasiekėme lygiąsias, išsivežėme tašką. Dabar tai geras rezultatas. Iš kitos pusės, gaila, kad jau neišeis pakovoti dėl trečios vietos. Dabar laukia anglai, savo žiūrovų akivaizdoje bandysime pasiekti geresnį rezultatą.

Jei teisėjas paskyrė baudinį į mūsų vartus – nieko nepadarysi. Drabužinėje per pertrauką vyriškai pasikalbėjome, kad reikia kovoti ir žaisti toliau, nežiūrėti į varžovus.“

Gynėjas Vaidas Slavickas: „Kaip išvykoje kovojant su stipria rinktine rezultatas gana neblogas. Įvarčiai buvo analogiški, abu 11 metrų baudiniai. Ką teisėjas skyrė į mūsų vartus, tą skyrė ir į jų. Sunkios rungtynės, bet pavyko iškovoti tašką.

Kaip ir tikėjomės, varžovai kontroliavo kamuolį, turi techniškai stiprių žaidėjų. Krašte buvo nelengva, krašto saugai sueidavo į vidurį, darė persvaras trise prieš du krašte. Bet, regis, didelių klaidų nepadariau.

Po mūsų įvarčio prasidėjo jų spaudimas, vaikinai pavargo, kojos apsunko, tačiau atlaikėme spaudimą ir iškovojome lygiąsias.“

Gynėjas Linas Klimavičius: „Smagu, kad iškovojome tašką. Tai buvo psichologiškai svarbu komandai. Kiekvienas slovėnų žaidėjas yra aukšto meistriškumo, todėl galima buvo tikėtis sunkių rungtynių. Žaidžiant neteko matyti, kad per rungtynes kažkur dingtų šviesa, tačiau buvo trumpa pertrauka, todėl tai išmušė iš vėžių.“