Vilniaus „Žalgiris“ kauniečiams įmušė keturis įvarčius

Lietuvos futbolo A lygos čempionate dar vieną žingsnį titulo link žengė lyderis Vilniaus „Žalgiris“, 31-ojo turo rungtynėse šeštadienį svečiuose 4:2 (3:0) nugalėjęs Kauno „Spyrį“.  Vilniečiai surinko 79 taškus po 31 mačo ir aštuoniais lenkia „Trakus“, kurie sekmadienį namuose priims Kauno „Stumbrą“.

Visus keturis „Spyrio“ ir „Žalgirio“ mačus šį sezoną laimėjo vilniečiai.<br>P.Mantauto nuotr.
„Atlanto“ ir „Šiaulių“ rungtynės.<br>alyga.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Oct 17, 2015, 5:53 PM, atnaujinta Oct 9, 2017, 11:40 AM

Svečių gretose du kartus pasižymėjo Darvydas Šernas (17 ir 20 min.), kartą – Semiras Kerla (2). Vieną įvartį vilniečiams padovanojo „Spyrio“ žaidėjas Karolis Gvildys, 66-ąją min. pasiuntęs kamuolį į savo vartus. Kauno komandai įvarčius pelnė Andrius Velička (50) ir Jevgenijus Morozas (90+2).

Kitose rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ namuose 4:1 (1:1) sutriuškino paskutinę vietą užimančius „Šiaulius“ ir su 60 taškų lieka trečias.

Trys įvarčiai – per 20 minučių

Žalgiriečiams dvikovos pradžia buvo labai sėkminga. Jau pirmosios atakos metu vilniečiai uždirbo kampinį, kurį pavertė įvarčiu, kai po Manto Kuklio perdavimo tiksliai į vartus kamuolį nukreipė Semiras Kerla.

Aikštės šeimininkams neprireikė daug laiko atsigauto po labai nesėkmingos rungtynių pradžios ir jau netrukus Sauliui Klevinskui teko šuoliu palydėti visai šalia skersinio skriejusį kamuolį po pavojingo Tomo Bučmos tolimo smūgio. Vėliau po gražios atakos į vartus nepataikė Jevgenijus Morozas.

Nuskubėjęs į priekį „Spyris“ buvo nubaustas už paliktas erdves prie savo vartų. 17-ą minutę po Vytauto Lukšos perdavimo prieš vartus iššoko ir rezultatą padvigubino Darvydas Šernas. Jau po trijų minučių puolėjas padvigubino ir savo įvarčių sąskaitą rungtynėse. Po M.Kuklio tolimo perdavimo jis puikiai krūtine susistabdė kamuolį ir įmušė fantastišku smūgiu iš aštraus kampo. Sužaidus pusvalandį, Deividas Mikelionis turėjo šuoliu gelbėti komandą ir pasiųsti kamuolį už galinės linijos, kai jo vos į savo vartus nenukreipė Marius Miškinis, bandydamas nutraukti aštrų Eliandro perdavimą.

Vėliau vartininkui darsyk teko taisyti grubią M.Miškinio klaidą. Gynėjas prarado kamuolį savo aikštės pusėje, leisdamas svečiams surengti žaibišką išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrusio Eliandro smūgį puikiai sužaidęs D.Mikelionis sugebėjo atremti.

Kėlinio pabaigoje trečiąjį savo įvartį privalėjo įmušti D.Šernas, ber kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į vartus iš kelių metrų atstumo po puikaus V.Lukšo reido į baudos aikštelę.

Aktyviai antrą mačo pusę pradėjęs „Spyris“ sušvelnino rezultatą 50-ą minutę, kai įvartį pelnė veteranas Andrius Velička, „uždaręs“ Dariaus Šinkūno perdavimą iš krašto.

Įvartis išjudino ir stadione susirinkusius kauniečių gerbėjus, kurie negailėjo plojimų T.Bučmai už pakankamai pavojingą smūgį vienu lietimu po Luko Sendžiko perdavimo greitos čempionato debiutantų atakos metu.

Sumažintomis apsukomis po pertraukos rungtyniavęs „Žalgiris“ atstatė trijų įvarčių persvarą 66-ą minutę, kai nesėkmingai V.Lukšos perdavimą nutraukti pabandė Karolis Gvildys, pasiuntęs kamuolį į savo vartus.

Per likusį laiką abi komandos žaidė atvirą, atakuojantį futbolą. Gerų progų įmušti neišnaudojo D.Šernas ir po keitimo aikštėje pasirodęs Serge Nyuiadzis, nepataikę į kamuolį po perdavimų iš krašto.

Darbo turėjo ir abiejų komandų vartininkai. S.Klevinskui teko šuoliu atremti pavojingą Roko Krušnausko smūgį iš aštraus kampo, o D.Mikelioniui – neleisti įmušti baudos aikštelėje kamuolį gavusiam D.Šernui.

Mačo pabaigoje porą pavojingų reidų link vartų atliko Jevgenijus Morozas. Pirmasis saugo bandymas nebuvo sėkmingas, kai nesugebėta pataikyti į tolimą vartų kampą, tačiau jau per pridėtą laiką panašus futbolininko smūgis buvo tikslus.

Kauno „Spyris „ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:4 (0:3)

„Spyris“: D. Mikelionis, I. Dedura, M. Miškinis (46 min. R. Sikorskis), D. Šinkūnas (79 min. M. Gavrilovas), T. Bučma, K. Gvildys, J. Morozas, D. Rekišas, L. Sendžikas, K. Šilkaitis, A.Velička (65 min. R. Krušnauskas).

„Žalgiris“: S. Klevinskas, D. Slijngardas, A. Švrljuga (71 min. E. Vaitkūnas), S. Kerla, D. Šemberas, J. Kendyšas, M. Kuklys (61 min. S. Nyuiadzis), L. Pilibaitis, V. Lukša, D. Šernas, Eliandro (74 min. Elivelto). Įvarčiai: A.Velička (50), J.Morozas (90+2); S.Kerla (2), D.Šernas (17, 20), K.Gvildys (66 į savo vartus).

Geltonos kortelės: J.Morozas (13), R.Krušnauskas (67); D.Šemberas (36), J.Kendyšas (80), L.Pilibaitis (88).

Sugriuvo po pertraukos

Itin jaunos sudėties uostamiestyje rungtyniavęs „Šiaulių“ klubas sugebėjo pirmą kartą šiame sezone pelnyti įvartį į Klaipėdos „Atlanto“ vartus, tačiau nutraukti pralaimėjimų serijos Deivio Kančelskio treniruojamai ekipai nepavyko.

Nuo pat pirmų minučių prie svečių vartų nusirito tikras atakų škvalas. Pirmąjį Marko Benetos bandymą – smūgį iš 18 metrų – vartininkas atrėmė, tačiau 8-ą minutę „Atlanto“ atstovas pasižymėjo, priversdamas Edgarą Mikšėną traukti kamuolį iš vartų tinklo. Rezultatyvų perdavimą komandos draugui atliko Ovidijus Verbickas, o M. Beneta paliko varžovą užnugaryje ir tiksliai smūgiavo iš kelių metrų.

Visgi šiauliečiai jau netrukus galėjo atstatyti pusiausvyrą. Po Dovydo Medžiaušio, kuris šį kartą žaidė dešiniajame gynybos krašte, perdavimo, Eligijus Jankauskas dešine koja mušė labai pavojingai – kamuolys skriejo šalia tolimojo vartų kampo.

Per likusį pirmo kėlinio laiką šeimininkai turėjo daug dėkingų situacijų, kurių metu galėjo išspręsti šio mačo baigtį. Itin aktyviai, bet nerezultatyviai pasirodė Maksimas Maksimovas, nerealizavęs kelių pavojingų progų.

Kėlinio pabaigoje „Atlantui“ atsitiko dvi nelaimės – traumą patyrė Lietuvos rinktinės kandidatas Rolandas Baravykas, o po paskutinę sekundę atlikto šiauliečių smūgio teko traukti kamuolį iš vartų tinklo. Edvardas Tamulevičius surado Tomą Birškį, kuris baudos aikštelėje suklaidino Erlandą Jušką ir tiksliai smūgiavo į tolimą vartų kampą.

T. Birškys sau progą susikūrė ir antro kėlinio pirmą minutę. Saugas kaire koja stipriai spyrė į artimą vartų kampą, priversdamas Mindaugą Malinauską nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Vis dėlto intrigos šiame mače greitai nebeliko – pertraukos metu velnių nuo trenerio gavę atlantiečiai greitai išsprendė visas problemas.

54-ą minutę Roberto Vėževičius smūgį vartininkas atrėmė, tačiau jo komandos draugai pamiršo apie Luką Baranauską, kuriam iš arti beliko atšokusį kamuolį pasiųsti į tuščius vartus.

Po dviejų minučių „Atlanto“ sirgaliai džiaugėsi dar kartą. O. Verbicko smūgis iš 16 metrų neatrodė labai pavojingas, bet 17-metis E. Mikšėnas sužaidė nesėkmingai ir kamuolio nesugavo.

63-ią minutę stadione susirinkę žiūrovai pamatė vieną iš kurioziškiausių įvarčių šiame sezone. Tomas Rapalavičius galva numetė kamuolį vartininkui, tačiau tą padarė per stipriai ir „meistriškai“ jį perkėlė.

Per likusį mačo laiką pavojingiau atakavo tik L. Baranauskas – po puolėjo smūgio „Šiaulius“ nuo penkto įvarčio išgelbėjo virpstas.

Šioje akistatoje įvyko net keletas debiutų: šiauliečių ekipoje pirmą kartą A lygoje pasirodė Rimvydas Balčiūnas ir vartininkas Milvydas Tupikas, išsaugojęs savo vartus „sausus“. “Atlanto“ komandoje be keitimų rungtyniavo 18 metų gynėjas E. Juška.

Klaipėdos „Atlantas“ – Šiaulių „Šiauliai“ 4:1 (1:1)

„Atlantas“: M. Malinauskas, R. Baravykas (44 min. L. Baranauskas), M. Beneta, A. Jepifanovas, E. Juška, J. Raziūnas, A. Bartkus, D. Norvilas, O. Verbickas, R. Vėževičius (55 min. D. Galkevičius), M. Maksimovas (69 min. A. Jurgelevičius).

„Šiauliai“: E. Mikšėnas (65 min. M. Tupikas), S. Jurgilas, T. Rapalavičius, T. Birškys, A. Godinas, A. Mika, J. Petravičius, D. Šešplaukis (78 min. R. Balčiūnas), E. Jankauskas (65 min. J. Ulberkis), D. Medžiaušis, E. Tamulevičius. Įvarčiai: M.Beneta (8), L. Baranauskas (53), O. Verbickas (55), T. Rapalavičius (63 į savo vartus)/T. Birškys (45+1) Geltonos kortelės: J. Raziūnas (59) ; T. Rapalavičius (65).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai“ 31 3 5 23 29:82 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T. Radzinevičius („Sūduva“) – 21, A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) ir D. Aršakianas („Trakai“) – po 20, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 19 įvarčių.