Eilinis skandalas Lietuvos futbole: iš A lygos išmestas klubas

M.Kulbio nuotr.
M.Kulbio nuotr.
„Klaipėdos granitas“ išmestas iš A lygos.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo
„Klaipėdos granitas“ išmestas iš A lygos.<br>P.Mantauto nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (2)

lrytas.lt

Oct 30, 2015, 1:29 PM, atnaujinta Oct 6, 2017, 8:51 PM

Lietuvos futbolas miršta? Tokį klausimą ne vieną sezoną uždavė futbolo sirgaliai, stebėdami naujus skandalų krečiamą Lietuvos futbolo gyvenimą. Prasti rinktinės rezultatai, nepasitenkinimas dėl neaiškios Lietuvos futbolo federacijos (LFF) veiklos, nuolatiniai lažybų skandalai.

Šalies futbolą jau ilgą laiką krėtė didžiuliai drebėjimai.Penktadienį LFF paskelbė apie dar vieną smūgį šalies futbolo įvaizdžiui. LFF drausmės komitetas dėl garbingo žaidimo principų pažeidimo spalio 28 dieną diskvalifikavo penkis „Klaipėdos granito“ žaidėjus ir pašalino klubą iš A lygos čempionato.

Tai reiškia, kad šiemet A lyga finišuos jau be dviejų sezoną pradėjusių klubų. Anksčiau dėl lažybų kaltinta Pakruojo „Kruoja“ pasitraukė iš šalies pirmenybių. Klubas praėjusį sezoną užėmė antrąją vietą.

Pateikiame LFF pranešimą.

Diskvalifikuoti pakartotinai

LFF DK nagrinėjo LFF Tyrimų komiteto išvadas dėl spalio 4 d. rungtynių tarp „Klaipėdos granito“ ir Klaipėdos „Atlanto“. Remiantis UEFA ir „Sportradar“ lažybų stebėsenos sistemos (BFDS) ataskaita bei rungtynių tyrimo ekspertų grupės išvadomis nustatyta, jog tam tikrų žaidėjų elgesys rungtynių metu sudaro prielaidas manyti, kad jie galėjo padaryti Kodekso 44 straipsnio (Neteisėtos įtakos darymas ir sutartų rungtynių draudimas) 1 dalyje numatytus pažeidimus.

Pagal LFF Drausmės kodekso 44 str. 6 dalį „Klaipėdos granito“ žaidėjui Dmitrijui Šiškinui skirta 6 mėnesių draudimo dalyvauti futbolo veikloje sankcija, o Egorui Potapovui ir Rokui Borusui – 1 metų draudimo sankcija. Pagal LFF Drausmės kodekso 44 str. 5 dalį, „Granito“ žaidėjams Tadui Norbutui ir Tamerlanui Kozubajevui skirtos 3 mėnesių diskvalifikacijos sankcijos.

Ankstesniu, rugsėjo 22 d. sprendimu, LFF DK diskvalifikavo R. Borusą, Tadą Simaitį, Roką Urbelį skiriant 2 rungtynių diskvalifikacijas bei 1 tūkst. eurų baudą „Klaipėdos granito“ klubui dėl garbingo žaidimo principo pažeidimų birželio 21 d. rungtynėse tarp „Klaipėdos granito“ ir „Stumbro“.

Taip pat spalio 2 d. sprendimu LFF DK diskvalifikavo R. Borusą, E. Potapovą, R. Urbelį (10 rungtynių), D.Šiškiną ir T. Vitukyną (2 rungt.) bei skyrė 9 tūkst. eurų baudą „Klaipėdos granito“ klubui dėl garbingo žaidimo principo pažeidimų birželio 30 d. rungtynėse tarp „Spyrio“ ir „Klaipėdos granito“.

Klubas šalinamas, rezultatai anuliuojami

Atsižvelgiant į tai, kad minėti „Klaipėdos granito“ žaidėjai buvo pakartotinai bausti pagal Drausmės Kodekso 44 str., „Klaipėdos granito“ atsakomybės klausimas spręstinas pagal Kodekso 44 straipsnio 8 dalį. Šioje dalyje numatoma, jog atveju, kai komandos žaidėjai buvo baudžiami dviejų skirtingų to paties rungtynių atžvilgiu, klubui gali būti skiriama taškų atėmimo sankcija, bauda ir/arba pašalinimas iš varžybų ir/arba perkėlimas į žemesnę lygą.

LFF DK, remdamasis aukščiau išdėstytais faktais, nutarė „Klaipėdos granitą“ šalinti iš 2015 m. „SMSCredit.lt“ A lygos čempionato. Klubui taip pat skirta 12 tūkst. eurų bauda, t.y. maksimali piniginė bauda pagal atitinkamas Drausmės kodekso nuostatas.

Šie LFF DK sprendimai ne vėliau kaip per 7 dienas nuo jo įteikimo gali būti skundžiami LFF Apeliaciniam komitetui.

Pagal LFF Varžybų nuostatų 96 str., pašalintos iš varžybų komandos rezultatai anuliuojami. Taip pat ir anuliuojama ir visų komandos sužaistų rungtynių statistika, išskyrus drausmines nuobaudas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.