Bronzos siekiantis Klaipėdos „Atlantas“ laimėjo Kaune

„Atlantas“ tikisi laimėti bronzos medalius.<br>T.Bauro nuotr.

2015-11-08 14:23, atnaujinta 2017-10-05 07:09

Lietuvos futbolo A lygos 34-ojo turo rungtynėse ketvirtoje sekmadienį Klaipėdos „Atlanto“s svečiuose 2:0 (1:0) nugalėjo Kauno „Stumbro“ ekipą ir tęsia kovą dėl šalies pirmenybių bronzos medalių. Po įvartį nugalėtojams pelnė Maksimas Maksimovas (7 min.) ir Dovydas Norvilas (46 min.).

„Atlantas“ surinko 64 taškus. Tiek pat turi ir Marijampolės „Sūduva“, kuri šio turo rungtynes žais antradienį.

Komandų taškai gali būti perskaičiuoti, jei bus patvirtintas sprendimas pašalinti iš čempionato „Klaipėdos granitą“.

Tokiu atveju „Atlantas“ netektų 7, o „Sūduva“ – net 12 taškų.

Kitose sekmadienio rungtynėse „Trakai“ Vilniuje sutriuškino paskutinę vietą užimančius „Šiaulius“ 4:0 (2:0).

Sulaukė trenerio kritikos

Trenerio Konstantino Sarsanijos kritikos per paskutines kelias rungtynes sulaukusi „Atlanto“ puolimo mašina jau 7-ąją minutę įmušė labai svarbų pirmąjį įvartį, nuimdama dalį įtampos nuo klaipėdiečių pečių.

Atsakydama į pavojingą Viliaus Armanavičiaus smūgį pačioje rungtynių pradžioje, uostamiesčio komanda netrukus surengė gražią ataką. Atrodė, kad aikštės šeimininkams pavyko apsiginti nuo kelių „Atlanto“ bandymų perduoti kamuolį į aikštelę, tačiau dar vienas Andriaus Jokšo perdavimas surado Ovidijų Verbicką. Saugas techniškai galva numetė jį arčiau vartų, o Maksimas Maksimovas mušė taikliai.

Po įvarčio situaciją visiškai kontroliavo svečiai. Nors stiprus vėjas ir lietus trukdė komandoms demonstruoti akiai patrauklų žaidimą, būtent klaipėdiečiai labai aktyviai spaudė varžovus, eliminuodami flanguose žaidusius Mindaugą Grigaravičių ir Klaudijų Upstą, todėl rezultatyviausias „Stumbro“ puolėjas Artūras Rimkevičius nekėlė jokios grėsmės, tolimi perdavimai iš aikštės gilumos jo nepasiekdavo, „Atlanto“ vartininkas Mindaugas Malinauskas darbo neturėjo.

Ne kartą bandę laimę tolimais smūgiais, tikrai pavojingų momentų iki pertraukos nesukūrė ir svečiai. Įsiminė tik į baudos aikštelę po O.Verbicko perdavimo įsiveržusio M.Maksimovo smūgis pažeme, atremtas Giedriaus Kvedaro, o kėliniui baigiantis Andrius Bartkus nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus kampinio metu.

Antra mačo pusė prasidėjo labai greitu antruoju klaipėdiečių įvarčiu. Po perdavimo link vartų M.Maksimovas parideno kamuolį Dovydui Norvilui, kuris gražiu slalomu pranėrė pro kelis varžovus ir nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Padvigubinęs persvarą „Atlantas“ visiškai atsipalaidavo ir įsikūrė varžovų aikštės pusėje. Pavojingai į vartus mušė daug sunkumo gynėjams kėlę O.Verbickas ir M.Maksimovas. Rankas nuleidę „Stumbro“ futbolininkai prie uostamiesčio komandos baudos aikštelės priartėdavo labai retai, todėl sužaidus pusę kėlinio buvo pakeistas A.Rimkevičius, taip ir nesulaukęs jokios galimybės smūgiui.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, „Atlanto“ atakų banga atslūgo, kauniečiai daugiau ėmė kontroliuoti kamuolį, bet svečių vartų sargas M.Malinauskas prie kamuolio prisiliesti praktiškai neteko. Tuo tarpu G.Kvedarui teko rimtai padirbėti atremiant labai pavojingą D.Norvilo šūvį. Pažeme smūgiuotas kamuolys prieš pat vartininką atsitrenkė į žemę.

Vienintelis pavojus prie svečių vartų kilo tik 87-ą minutę, kai standartinės situacijos metu link vartų pasiųsto kamuolio rankose neišlaikė „Atlanto“ vartininkas. Bet jam į pagalbą suskubę gynėjai blokavo Rimvydo Sadausko smūgį.

Kauno „Stumbras“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:2 (0:1)

„Stumbras“: G. Kvedaras, A. Račkus, R. Sadauskas, L. Čerkauskas, T. Snapkauskas, M. Zaleckis, V. Armanavičius (61 min. A. Bareikis), M. Džabrailovas, M. Grigaravičius, K. Upstas (77 min. I.Prieskenis), A. Rimkevičius (68 min. D. Stradalovas).

„Atlantas“: M. Malinauskas, R. Baravykas, K. Gnedojus, A. Jepifanovas, A. Jokšas, M. Beneta (82 min. S. Urbys), A. Bartkus, D. Norvilas, O. Dmitrijevas (72 min. R. Vėževičius), O. Verbickas, M. Maksimovas (77 min. S. Rakauskas).

Įvarčiai: M.Maksimovas (7), D.Norvilas (46).

Sidabrą pasaldino 26-oji pergalė

„Trakams“ šis mačas jau nieko nelėmė, o šiauliečiams, norint aplenkti iš čempionato pasitraukusią Pakruojo „Kruoją“, per likusias dvejas rungtynes būtina iškovoti pergalę.

Šeimininkai pelnyti įvartį galėjo jau pirmosiomis minutėmis, tačiau tiek Donatas Šėgžda, tiek Sergejus Ševčiukas smūgiais iš arti pergudrauti Povilo Valinčiaus nesugebėdavo. “Šiauliams“ pavyko atlaikyti pirmąją „riterių“ atakų bangą ir atkarpomis užmegzti kovą aikštės viduryje. Visgi kėliniui įpusėjus, šeimininkai dviem įvarčiais įtvirtino akivaizdų žaidybinį pranašumą.

20-ą ir 29-ą minutę kamuolius į „Šiaulių“ vartus siuntė tie futbolininkai, kurie anksčiau atstovavo Saulės miesto ekipai. Vaidotas Šilėnas ir S. Ševčiukas pasinaudojo komandos draugų savalaikiais perdavimais bei tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

Per likusį kėlinio laiką dėkingas progas pasižymėti turėjo Nerijus Valskis, Rokas Stanulevičius ir D. Šėgžda, tačiau visų žaidėjų bandymai buvo atremti vartininko arba skriejo pro šalį.

Iš karto po pertraukos „Trakai“ pelnė dar du įvarčius ir sudėjo visus taškus. 47-ą minutę vartininko aikštelėje nesėkmingai kamuolį išmušė svečių gynėjas Adomas Mika, kuris atšoko nuo P. Valinčiaus ir apmaudžiai įskriejo į vartus.

Po septynių minučių pasižymėjo Artiomas Gurenka – baltarusis puikiu smūgiu paliko stebėti vartų sargą, kaip kamuolys išvalo visus tolimojo vartų kampo voratinklius.

Savo vartų saugumui mažiau dėmesio skyrusiems „riteriams“ vos neteko nudegti. Kartą Eligijaus Jankausko pavojingą smūgį atrėmė Marių Rapalį vartų stačiakampyje pakeitęs Lukas Žukauskas, o Tomo Rapalavičiaus bandymas mušti galva iš arti buvo nesėkmingas.

Vienuolikėms atlikus keitimus, žaidimo tempas nukrito. „Trakai“ užtikrintai kontroliavo situaciją aikštėje ir buvo arti penkto įvarčio.

Su R. Stanulevičiaus bei N. Valskio smūgiais susidorojo vartininkas, o „Šiauliai“ atsakė pavojinga ataka, kurios smaigalyje buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Jonas Ulberkis. Jaunasis futbolininkas pasiuntė kamuolį šalia vartų.

“Trakai“ – „Šiauliai“ 4:0 (2:0)

„Trakai“: L. Žukauskas, D. Česnauskis (51 min. N. Apakidzė), E. Gaurilovas, J. Januševskis, A. Gurenka, S. Ševčiukas, V. Šilėnas (51 min. P. Malinauskas), R. Stanulevičius, N. Valskis, J. Zasavickis (63 min. M. Leonavičius), D. Šėgžda.

„Šiauliai“: P. Valinčius, T. Rapalavičius, S. Jurgilas, T. Birškys (65 min. R. Balčiūnas), R. Gedminas (79 min. R. Gedminas), A. Godinas, M. Ivanovas, A. Mika, S. Olberkis, J. Petravičius (65 min. R. Lekiatas), E. Jankauskas.

Įvarčiai: V. Šilėnas (20), S. Ševčiukas (29), A. Mika (47 į savo vartus), A. Gurenka (54)