Čempionų lyga: dopingo šešėlis ir žvangantys „Barcelona“ ginklai

Dar vienas nuostabus „Barcelona“ pasirodymas, Lionelio Messi įvarčiai, Jose Mourinho karas Izraelyje, dopingo istorija tarp Londono „Arsenal“ ir Zagrebo „Dinamo“ bei vieninteliai šį sezoną be pralaimėjimų žengiantys Sankt Peterburgo „Zenit“ futbolininkai. Po pertraukos ant futbolo gurmanų lėkščių sugrįžo Čempionų lygos desertas. Antradienį buvo sužaisti E, F, G ir H grupių penktojo turo mačai, o istorijų juose netrūko.

„Barcelona“ ir „Roma“ mačas.<br>AP nuotr.
Luisas Suarezas džiaugiasi įvarčiu.<br>AP nuotr.
„Bayern“ ir „Olympiakos“ rungtynės.<br>AP nuotr.
BATE ir „Bayer“ mačas.<br>AP nuotr.
„Chelsea“ ir „Maccabi“ rungtynės.<br>AP nuotr.
„Arsenal“ ir „Dinamo“ mačas.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (50)

Nov 24, 2015, 7:49 PM, atnaujinta Oct 3, 2017, 1:01 AM

Iki grupių etapo pabaigos liko vos vienas turas.

Dopingo istorija

Londono „Arsenal“ iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę F grupėje, kai 3:0 sutriuškino Zagrebo „Dinamo“ komandą. Virš mačo jau sklandė dopingo šešėlis, apie kurį vėl prabilo „Arsenal“ treneris Arsene'as Wengeras. „Arsenal“ šį sezoną 1:2 pralaimėjo pirmąjį mačą „Dinamo“ komandai, bet po mačo dopingo kontrolieriai pričiupo Zagrebo ekipos saugą Arijaną Ademi, kurio mėginyje aptiko draudžiamą preparatą.

A.Ademi neigė kaltę, bet UEFA nušalino žaidėją ketveriems metams. A.Wengeras po tų rungtynių pareiškė, kad dopingo kontrolieriai turėtų nuolat tikrinti futbolininkus, nes futbolas nėra apsaugotas nuo sporto vėžio. Jis netgi apkaltino UEFA, kad ši įprastai nebaudžia pričiuptų žaidėjų. Po kritikos UEFA organizacijai „Arsenal“ stovykloje apsilankė 10 dopingo kontrolierių.

A.Wengeras prieš atsakomąjį mačą prakalbo ne tik apie dopingą, bet ir apie užskaitytą „Dinamo“ pergalę.

„Taisyklė stebina. UEFA ją pritaiko pagal planą, bet aš su tuo nesutinku. Negali sakyti: „Gerai, jie turėjo dopingą vartojusį žaidėją, bet rezultatas tegul lieka.“ Taip tiesiog sutinku su dopingo vartojimu“, – sakė A.Wengeras.

„Arsenal“ situacija F grupėje po penkių turų nėra pavydėtina. Ekipai iki antrosios vietos trūksta taškų. Ten stovi Pirėjo „Olympiakos“ futbolininkai, kurie gavo antausį nuo Miuncheno „Bayern“ komandos. Paskutiniame ture „Arsenal“ privalo nugalėti „Olympiakos“ komandą.

Beje, prieš penktojo turo rungtynes „Dinamo“ atsarginis vartininkas Antonija Ježinu pramiegojo lėktuvą į Londoną. Į Angliją jis atvyko vėliau, bet klubas nusprendė išsiųsti jį į tribūnas.

Katalonai ir vėl siautė

Per pirmąjį kėlinį visus reikalus sutvarkė ir „Roma“ sirgalių viltis apkartino „Barcelona“ futbolininkai. Ispanijos galiūnai tęsia nuostabų žaidimą po 4:0 laimėto savaitgalio „El Clasico“ prieš Madrido „Real“.

Šįkart „Barcelona“ varžovus sutrypė 6:1, o sirgaliai išvydo ir du Lionelio Messi įvarčius. „Barcelona“ per pirmąjį kėlinį įmušė tris įvarčius.

„Barcelona“ žvaigždė žaidė nuo pat pradžių.

Šiose rungtynėse abi komandos nerealizavo 11 metrų baudinių. Neįmušė Neymaras ir Edinas Džeko.

Katalonai nuo E grupės viršūnės stebi kitų ekipų padėtį.

E grupėje po penkis taškus turi Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Roma“ komandos, bet iš dvikovos dėl kelialapio nepasitraukė ir Barysavo BATE ekipa. Pastaroji 1:1 sužaidė su Lėverkuzeno „Bayer“. Baltarusijos klubas namuose pirmasis įmušė įvartį, kai varžovų vartininkas kamuolį praleido tarp kojų vos trečiąją minutę. Tačiau „Bayer“ spėjo išlyginti.

„Bayer“ paskutinį turą žais su „Barcelona“, o „Roma“ – su BATE komanda.

Išpildys pažadą?

Jose Mourinho reikalai Anglijos „Premier“ lygoje prasti. Tiek prasti, kad anglai jau vertė J.Mourinho iš trenerio posto, bet šis sulaukė klubo užnugario. Ir nors abejonių, kad portugalas po sezono paliks „Chelsea“ – mažai, Išrinktasis nusileisti neketina.

Prieš rungtynes jis pareiškė, kad „Chelsea“ dar gali triumfuoti Čempionų lygoje. Po šių žodžių „Chelsea“ Izraelyje 4:0 sutriuškino Tel Avivo „Maccabi“ futbolininkus.

Pastarieji nuo 41 minutės žaidė dešimtiese, nes raudoną kortelę gavo T.Benas Haimas. „Chelsea“ komandai pergalė leido išlyginti taškų skaičių su „Porto“ futbolininkais. Pastarieji po trijų iš eilės pergalių 0:2 pralaimėjo Kijevo „Dynamo“ komandai.

Likus vienam turui abi ekipos turi po dešimt taškų, o „Dynamo“ ekipa – aštuonis.

„Chelsea“ paskutiniame ture žais su „Porto“ komanda, o „Dynamo“ – su „Maccabi“. Jeigu pergalę švęs „Porto“ arba „Chelsea,“ o „Dynamo“ nugalės Izraelio ekipą, ukrainiečiai pateks į aštuntfinalį.

Trys taškai – J.Guardiolai

Josepas Guardiola ir „Bayern“ futbolininkai užėmė F grupės viršūnę, kai dar pirmajame kėlinyje savo aikštėje sutvarkė reikalus su Pirėjo „Olympiakos“.

„Bayern“ 4:0 nugalėjo antrojoje vietoje esančią „Olympiakos“ komandą.

Trys įvarčiai į „Olympiakos“ vartus skriejo per pirmąsias 20 minučių. „Bayern“ nuo 53 minutės žaidė dešimtiese, nes H.Badstuberis pernelyg šiurkščiai prasižengė prieš varžovą ir buvo išvarytas.

„Bayern“ dabar turi dvylika taškų, o „Olympiakos“ – devynis. „Arsenal“ komandos sąskaitoje – šeši taškai.

„Bayern“ komanda žygiuoja į aštuntfinalį, o į traukinį suspėti gali ir „Arsenal“, jeigu nugalės Graikijos komandą.

Rezultatai:

E grupė

Barysavo BATE – Lėverkuzeno „Bayer“ 1:1. M.Gordejčukas (2)/ A.Mehmedi (68)

„Barcelona“ – „Roma“ 6:1. L.Suarezas (15, 44), L.Messi (18, 60), G.Pique (56), A.Correia (77)/ E.Džeko (90+1)

76 min. „Barcelona“ puolėjas Neymaras nerealizavo 11 metrų baudinio.

82 min. „Roma“ atstovas E.Džeko nerealizavo 11 metrų baudinio.

Šeštojo turo kovos:  “Barcelona“ – „Bayer“, „Roma“ – BATE.

F grupė

Londono „Arsenal“ – Zagrebo „Dinamo“ 3:0. M.Ozilas (29), A.Sanchezas (33, 69).

Miuncheno „Bayern“ – Pirėjo „Olympiakos“ 4:0. D.Costa (8), R.Lewandowskis (16), T.Muelleris (20), K.Comanas (70).

53 minutę „Bayern“ žaidėjas H.Badstuberis prieš save išvydo raudoną kortelę.

Šeštojo turo kovos: „Dinamo“ – „Bayern“, „Olympiakos“ – „Arsenal“

G grupė

„Porto“ – Kijevo „Dinamo“ 0:2. A.Jermolenko (35 – 11 m baudinys), D.Gonzalezas (64).

Tel Avivo „Maccabi“ – Londono „Chelsea“ 0:4. G.Cahillas (20), Willianas (73), Oscaras (77), A.Baba (90+1).

41 minutę šeimininkų žaidėjas T. Benas Haimas gavo raudoną kortelę.

Šeštojo turo kovos: „Chelsea“ – „Porto“, „Dynamo“ – „Maccabi“.

H grupė

Sant Peterburgo „Zenit“ – „Valencia“ 2:0. O.Šatovas (15), A.Džijuba (74).

80 minutę šeimininkų žaidėjas R.Vezo gavo raudoną kortelę.

Liono „Olympique“ – „Gent“ 1:2. J.Ferri (7)/ D.Milicevičius (32), K.Coulibaly (90+5).

Šeštojo turo kovos: „Gent“ – „Zenit“, „Valencia“ – „Olympique“