LFF rinkimai: prieš J.Kvedaro patikėtinį – R.Karpavičius

Prieš tris savaites žiniasklaidai ir visuomenei save pristatę „Futbolo sąjūdžio“ nariai apsisprendė dėl kandidato iškėlimo į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentus. Klaipėdos apskrities futbolo federacijos siūlymu juo tapo prieš devynerius metus už nuopelnus Lietuvos sportui bronzos medaliu Kūno kultūros ir sporto departamento apdovanotas ilgametis įvairių futbolo komandų rėmėjas Raimondas Karpavičius. Jis tapo antruoju pretendentu pakeisti dabartinį federacijos vadovą Julių Kvedarą.

R.Karpavičius per savo komandos pristatymą prabilo ir apie mafijos grasinimus.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
R.Karpavičius per savo komandos pristatymą prabilo ir apie mafijos grasinimus.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 30, 2015, 4:04 PM, atnaujinta Sep 26, 2017, 2:53 PM

„Mes siekiame padėti Lietuvos futbolui bristi iš duobės, o ne pasinaudoti situacija bei pradėti „gaujų karą“ dėl valdžios ar pinigų. Pabrėžiu, kad mūsų tikslas – visuomeninis pagrindas rūpintis futbolo klestėjimu, todėl LFF vadovo didžiulė alga keliaus ne į kažkieno kišenę, o bus skirta jaunųjų futbolininkų ugdymui“, – po pristatytų dokumentų į LFF būstinę sakė pretendentas į LFF prezidento postą.

Lietuvos futbolui išgyvenant visapusišką nuosmukį, kurį žymi tiek rekordiškai žema nacionalinės rinktinės pozicija FIFA reitinge, tiek ilgamečiai LFF veiklą supantys korupciniai skandalai, „Futbolo Sąjūdžio“ iniciatoriai jaučia pareigą vienytis bei bendromis jėgomis prikelti futbolą iš dugno.

„Esame tikri, kad įgyvendinę kai kuriuos veiksnius, iš esmės pakeisime Lietuvos futbolo veidą ir sugrąžinsime populiariausiai planetos sporto šakai deramas pozicijas mūsų šalyje.

Lietuvos futbolo pertvarka turi būti grindžiama atvirumo ir skaidrumo principais. Nors futbolas vienija ir jungia žmones, iki šiol LFF funkcionavo kaip uždara, nuo visuomenės atitrūkusi, neaiškiomis formaliomis ir neformaliomis taisyklėmis besiremianti organizacija. Esminės permainos valdymo struktūroje yra būtinos reformų pradžiai, todėl grįsime LFF veikimą „atvirų durų“ bei atskaitomybės idėjomis.Siekiant atvirumo ir didesnės atsakomybės už priimtus sprendimus, svarbiausius LFF vadovybės posėdžius ir rinkimų procesus atversime žiniasklaidai bei visuomenei. Kiekvienas sprendimas LFF viduje bus priimtas atviru demokratišku balsavimui, o klausimai, pradedant rinktinių trenerių skyrimu bei baigiant ilgalaike futbolo plėtros strategija, bus diskutuojami viešai.

Siekiant skaidrumo, įkursime Visuomeninį LFF priežiūros komitetą, kurį sudarys buvę futbolininkai, treneriai, specialistai, taip pat sirgaliai bei visuomenėje pasitikėjimą įgiję futbolo gerbėjai. Visuomeninis LFF priežiūros komitetas dalyvaus oficialiuose sprendimų priėmimo procedūrose, vertins LFF finansinius bei veiklos rezultatus, teiks rekomendacijas strateginių krypčių sudarymui, taip pat kurs tvarų ryšį tarp futbolo bendruomenės bei LFF vadovybės.

Ambicingas ir sunkiai pasiekiamas uždavinys. Sėkmės rinkimuose atveju, kelsime konkretų tikslą – Lietuvos futbolo rinktinės patekimą į 2020 m. Europos futbolo čempionato finalinį etapą. Senojo žemyno pirmenybių formatui išsiplėtus iki 24 komandų, Lietuva privalo turėti tokią ambiciją. Esame įsitikinę, kad mūsų šalies futbolininkai bei treneriai gali įgyvendinti šį tikslą, jei dirbs išvien, jaus LFF palaikymą ir paliks skandalų šleifą praeityje. Tikslo nepasiekus, LFF vadovybė nedelsdama pasitrauktų iš pareigų.Esame įsitikinę, kad LFF struktūroje dirba daug futbolą mylinčių ir dėl jo nuoširdžiai besistengiančių žmonių.

Problemos vadovybėje bei skaidrumo stoka nereiškia, kad LFF vadovo rinkimai sąlygos radikalią kadrų kaitą, siekiant užpildyti šias pozicijas kitais „lojaliais“ asmenimis. Visi sprendimai dėl personalo bus priimami atsižvelgiant į vienintelį kriterijų – kvalifikaciją, patirtį bei gebėjimą dirbti Lietuvos futbolo labui. Nėra abejonių, kad daugelis dabartinių žemesnės ir vidutinės grandies LFF darbuotojų sėkmingai tęs darbus, – pasakojo Lietuvos futbolo veteranų sąjungos „Meistrai“ prezidentas bei Klaipėdos rajono sporto klubo „Plikiai“ viceprezidentas R.Karpavičius.

Pagreitinti apsisprendimą dėl pretendento „Futbolo sąjūdį“ paskatino LFF baimė bei sprendimas paankstinti LFF prezidento rinkimų datą. Priminsime, kad naujasis prezidentas paaiškės dvidešimtąją Naujųjų metų dieną.

Į rinkimus įsitraukė ir J.Kvedaro patikėtiniu vadinamas LFF generalinis sekretorius Edvinas Eimontas, kurio kandidatūrą iškėlė Telšių apskrities futbolo federacija (TAFF).

Buvęs Lietuvos rinktinės treneris Algimantas Liubinskas LRT laidoje „Teisė žinoti“ yra rinkimus pavadinęs farsu ir leido suprasti, kad juose jau aiškus nugalėtojas. A.Liubinskas tuomet žiūrėjo į E.Eimontą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.