Vartininko klaidos „Sūduvai“ pergalės išplėšti nesutrukdė

„Sūduva“ išplėšė pergalę.<br>alyga.lt nuotr.

alyga.lt

Apr 3, 2016, 4:39 PM, atnaujinta May 30, 2017, 4:01 PM

Po keitimo aikštėje pasirodęs Tomas Radzinevičius išplėšė tris taškus Marijampolės „Sūduvai“ dvikovos prieš Kauno „Stumbrą“ pabaigoje. Nepaisant dviejų grubių vartininko klaidų sūduviškiai į taupyklę įsidėjo antrąją pergalę A lygos čempionate ir pakilo į ketvirtąją vietą – 3:2 (1:1).

Abi komandos dvikovą pradėjo be žvalgybos, todėl kamuolys aikštės viduryje praktiškai neužsilaikydavo. Pirmiejo puikią progą įvarčiui sukūrė aikštės šeimininkai. Pakėlus kampinį, Rimvydo Sadausko smūgį galva atmušė ant vartų linijos stovėjęs gynėjas Algis Jankauskas.

„Sūduva“ atsakė aštria ataka. Andro Švrljuga individualiu reidu suklaidino du varžovus ir parideno kamuolį Pauliui Janušauskui, kurio labai pavojingą smūgį virš vartų vartininkas Evanas Alexandrow-Ridley buvo priverstas palydėti pademonstruodamas savo šuolio galimybes.

Neatsargiai sužaidę „Stumbrę“ debiutavę legionieriai Douglasas Brenneris ir Fraciscko Floresas turėjo prisiimti kaltę už kauniečių praleistą įvartį kėlinio viduryje. Iš jų aikštės viduryje perėmę kamuolį sūduviškiai surengė greitą ataką. Nerminas Jamakas baudos aikštelės krašte surado Admirą Kecapą, kurio į tolimą kampą smūgiuotas kamuolys tinkle atsidūrė nuo virpsto.

Po 10 minučių Predragas Pavlovičius privalėjo padvigubinti persvarą. Visiškai be priežiūros krašte paliktas A.Švrljuga atliko aštrų perdavima pažeme į baudos aikštelę, į kurią įkirtęs komandos draugas vienu lietimu apmaudžiai mušė virš skersinio.

„Stumbras“ galėjo išlyginti rezultatą greito išpuolio metu. Vilius Armanavičius perėmė kamuolį aikštės viduryje ir prieš vartus išvedė Giorgio Russo, bet italo bandymas įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą buvo netikslus.

Labai aktyviai žaidęs A.Kecapas darsyk išnaudojo didžiules skyles kairiajame krašte, perdavimu surasdamas be priežiūros baudos aikštelėje paliktą Karolį Laukžemį, tačiau puolėjui smūgis nepavyko, vartininkas kamuolį sugavo.

Išlyginti rezultatą kėlinio pabaigoje „Stumbrui“ pavyko kiek kuriozinėje situacijoje. Lukas Čerkauskas pakėlė kampinį. Kamuolį gaudęs Ivanas Kardumas jo rankose neišlaikė, leisdamas jam įriedėti į vartus.

Dar vienas N.Jamako perdavimas link vartų antrojo kėlinio pradžioje surado P.Pavlovičių. Neišnaudojęs progos prieš pertrauką, šįkart „Sūduvos“ legionierius aplenkė Douglasą Brenerį ir nukreipė kamuolį į apatinį kampą 58-ą minutę.

Po įvarčio svečiai visiškai perėmė iniciatyvą. P.Janušauskas neišnaudojo dar vienos puikios progos. Visiškai laisvas baudos aikštelėje saugas po A.Švrljugos perdavimo turėjo laiko susistabdyti kamuolį smūgiavo į „Stumbro“ vartininką.

Kauniečių žaidimo nepagyvino ir mestos naujos pajėgos su praėjusiose rungtynėse komandą išgelbėjusiu Artūru Rimkevičiumi priešakyje. Vos tik aikštėje pasirodęs puolėjas kartą pavojingai mušė į vartus, bet daugiau progų jam svečių gynėjai nesuteikė.

Išlyginti rezultatą „Stumbrui“ antrą kartą padėjo marijampoliečių vartininkas. I.Kardumas po Viliaus Armanavičiaus perdavimo nepataikė į kamuolį koja, o už jo buvusiam F.Floresui beliko pataikyti į tuščius vartus 82-ą minutę.

Įvarčiu kauniečiai džiaugėsi vos kelias minutes. Standartinės situacijos metu „Sūduvą“ į priekį išvedė T.Radzinevičius. Aikštės šeimininkų protestai dėl puolėjo žaidimo ranka liko neišgirsti.

Kauno „Stumbras“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:3 (1:1)

„Stumbras“: E. Alexandrow-Ridley, D. Brenneris, F. Floresas, R. Sadauskas, L. Čerkauskas, V. Armanavičius, T. Snapkauskas, G. Russo (51 min. A. Rimkevičius), K. Janonis, K. Upstas (65 min. K. Eriba), L. Baranauskas (57 min. E. Vazas).

„Sūduva“: I. Kardumas, A. Švrljuga, A. Jankauskas, D. Isoda, V. Slavickas, P. Janušauskas, E. Veliulis, A. Kecapas (76 min. M. Šoblinskas), N. Jamakas, P. Pavlovičius (61 min. M. Činikas), K. Laukžemis (53 min. T. Radzinevičius).

Įvarčiai: I.Kardumas (42 į sav vartus), F.Floresas (82); A.Kecapas (22), P.Pavlovičius (58), T.Radzinevičius (85).

Geltonos kortelės: T.Snapkauskas (39), D.Brenneris (79), E.Alexandrow-Ridley (86).