Čempionų lyga: „Bayern“ laimėjo, bet į finalą žengė „Atletico“

„Bayern“ iškrito iš turnyro<br>AP nuotr.
„Atletico“ įmušė įvartį Miunchene ir įvarė „Bayern“ į nepavydėtiną padėtį.
AP nuotr.<br>Vokiečiai džiaugiasi po pirmojo įvarčio.
„Bayern“ jau po 30 min. kovos išlygino dviejų mačų serijos bendrą rezultatą.
„Bayern“ reikės įmušti bent vieną įvartį ir nepraleisti nė vieno.
Daugiau nuotraukų (17)

May 3, 2016, 9:35 PM, atnaujinta May 26, 2017, 5:11 PM

Antradienį ir trečiadienį paaiškės UEFA Čempionų lygos finalo dalyviai. Pusfinalio antrosiose rungtynėse šiandien Miuncheno „Bayern“ futbolininkai namie žaidė su Madrido „Atletico“ klubu, kuriam nusileido išvykoje 0:1. Vokiečiai laimėjo mačą 2:1, tačiau to neužteko, kad prasibrautų į lygos finalą. Įmuštas įvartis išvykoje į lemiamą turnyro finalą išvedė Ispanijos ekipą.

11 metrų trileriai, kuriuos laimėjo vartininkai. Taip galima įvardinti pirmąjį UEFA Čempionų lygos pusfinalį, kuriame santykius aiškinosi „Bayern“ ir „Atletico“. Tiek viena, tiek kita ekipa turėjo šansą pelnyti įvarčius iš dėkingiausios futbole situacijos, tačiau abukart geresni buvo vartininkai.

Pradžioje 34-ąją minutę nesėkmingai smūgiavo vokietis Thomas Mulleris, o 80-ąją visus klausimus galėjo išspręsti ispano Fernando Torreso smūgis – bet ir jis buvo netikslus.

Pirmajame pusfinalio mače „Atletico“ savo žiūrovų akivaizdoje Vokietijos klubą palaužė 1:0. Tada reto grožio įvartį pelnė Saulis Niguezas. Diego Simeone's auklėtinius šiandien tenkino net ir pralaimėjimas 1:2, 2:3 ir pan.

Ir tai ispanai ir padarė: nors vokiečiai pirmieji pelnė įvartį ir galėjo po 11 metrų žymos padvigubinti rezultatą po T.Mullerio 11 metrų baudinio, ispanai laukė progos pasižymėti.

Ir tai pasisekė padaryti 54 minutę – įvartį iššokęs vienas prieš Manuelį Neuerį pelnė Antoine'as Griezmannas. Jo taiklus smūgis buvo aukso vertės – nors po beveik 20 minučių pasižymėjo ir „Bayern“: jį į priekį išvedė Robertas Lewandowskis, tai buvo viskas, ką tądien galėjo padaryti vokiečiai, kurie atsisveikino su turnyru.

„Atletico“ prancūzas A.Griezmannas tapo rezultatyviausiu Ispanijos ekipos žaidėju šį sezoną – Miunchene jis pelnė 31-ąjį įvertį per 51 mačą.

„Mūsų ilgalaikis sunkus darbas duoda gerų dividendų. Neketinome sustoti pusfinalyje. Vienas iš uždavinių buvo neužsidaryti gynyboje, o patiems stengtis įmušti“, – kalbėjo „Atletico“ strategas D. Simeone, kuris mačui baigiantis vos neprimušė ketvirtojo teisėjo, nes šis niekaip neskubėjo skelbti keitimo.

„Tai juodas nusivylimas, tačiau mes nusipelnėme to, kad nepatektume į finalą. Nors stengėmės, buvo būtinas trečiasis įvartis, o mes jo nepelnėme. Tai futbolas“ – kalbėjo laimėjusios, tačiau iš varžybų iškritusios ekipos žaidėjas R.Lewandowskis.

„Atletico“ vienuolikė UEFA Čempionų lygos finale po metų pertraukos žais trečią kartą, tačiau abu pirmieji bandymai 1974 ir 2014 metais buvo nesėkmingi.

Antrasis šio sezono finalininkas paaiškės trečiadienį Madride, kur vietos „Real“ (Ispanija) klubas priims „Manchester City“ (Anglija) komandą. Pirmosios šių ekipų rungtynės Anglijoje baigėsi lygiosiomis 0:0.

2015-2016 metų sezono UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro nugalėtojas paaiškės gegužės 28 dieną Milano (Italija) „San Siro“ stadione.

„Bayern“ 2 – 1 „Atletico“ (Pirmas mačas: 0-1, galutinis rezultatas: 2-2) 31' [1 – 0] X. Alonso

54' [1 – 1] A. Griezmann

74'  [2 – 1] R.Lewandowski

34' T. Muller („Bayern“) nerealizavo 11 m. baudinio

80' F. Torres („Atletico“) nerealizavo 11 m. baudinio

-----------------

Rungtynės

Vokiečiai per 30-mt rungtynių minučių visiškai dominavo akistatoje – jie sugebėjo smūgiuoti net 26 kartus ir galiausiai 27-asis buvo sėkmingas. „Bayern“ 32-ąją minutę gavo teisę mušti baudinį ir jį realizuoti stojo Xabi Alonso. Kamuolys atsitrenkė į varžovo sienelėje stovėjusio žaidėjo koją ir rikošetu įskrido į vartus.

Po minutės vokiečiai gavo teisę mušti 11 metrų baudinį, tačiau prie kamuolio stojęs Thomas Mulleris nesugebėjo nuginkluoti Janą Oblaką. Blogiausia, kad vokiečiai pasirinko ne patį geriausią 11 metrų mušėją – T.Mulleris per šį sezoną nuo 11 metrų žymos nuginklavo tik keturis vartininkus. Tiek pat varžovų vartų sargų atmušė T.Mullerio smūgius.

Po šios galimybės komandos pradėjo žaisti ramiau ir po pirmojo kėlinio rezultatas liko toks pats.

Antrame kėlinyje ekipos kovojo lyg apsnūdusios ir laukdamos klaidos. Ji ir įvyko. Miuncheno klubas užsižaidė „Atletico“ aikštėje, ispanai perėmė kamuolį ir perdavė Antoine'ui Griezmannui, kuris iššoko vienas prieš „Bayern“ vartininką Manuelį Neuerį ir išlygino rezultatą. Tad 54-ąją dvikovos minutę šeimininkams teko spręsti sunkiausią užduotį – kaip įmušti jau du įvarčius. Tik tuomet vokiečiai galėjo patekti į UEFA čempionų lygos finalą.

Nors buvo galvojama, kad vokiečiai puls šturmuoti ispanų vartus, jie neskubėjo mušti įvarčio – teisingiau, „Atletico“ sumaniai gynėsi ir neleido šeimininkams artėti prie savo vartų. 72-ąją min. „Bayern“ vis dar buvo su dviejų įvarčių deficitu.

Bet tuomet savo žodį tarė vokiečių smogiamoji jėga – Robertas Lewandowkis. „Bayern“ ekipa puolė dešiniuoju kraštu, buvo pakeltas kamuolys ir oro dvikovą laimėjęs Vokietijos komandos žaidėjas „permetė“ jį į baudos aikštę, kur galva smūgiavęs R.Lewandowskis 74 min. tiesiog sušaudė vartininką. Tad šeimininkai išsiveržė į priekį 2:1.

80 min. baudos aikštėje buvo „nuskintas“ F.Torresas prie pat baudos aikštės ribų, tačiau teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į vokiečių vartus. Pats F.Torresas mušė baudinį, tačiau M.Neueris taip pat atrėmė smūgį.