A lyga: Kauno derbyje – lygiosios ir teisėjo asistento trauma

Kauno komandos sužadiė lygiosiomis.<br>M.Patašiaus nuotr.

May 11, 2016, 9:43 PM, atnaujinta May 25, 2017, 10:16 PM

Antrasis A lygos Kauno derbis nugalėtojo neišaiškino, kovingose rungtynėse įvarčių įmušta nebuvo – 0:0. Komandoms pasidalijus po tašką, „Kauno Žalgiris“ aplenkė Utenos „Utenį“ ir pakilo iš turnyro lentelės dugno. ,“Stumbras“ išlieka šeštas.

Abi komandos stengėsi žaisti atakuojantį futbolą, bet pritrūkdavo tikslumo atliekant paskutinį perdavimą arba patikimai sužaisdavo gynėjai. Traumų išretintas „Stumbras“ mačą pradėjo kiek nestandartiniu vienuoliktuku, todėl gynybos linijoje teko rungtyniauti saugui Ainui Bareikiui.

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai aštriau pradėjo dvikovą ir pirmieji sukūrė įvarčio vertą epizodą, kai prieš vartus išvestas Leonidas Mušnikovas prasimetė kamuolį pro Aleksandrą Sikorskį, tačiau įmušti žalgiriečiui neleido po kojomis jam kritęs A.Bareikis. Progą pasižymėti turėjo ir R.Krušnauskas, bet kampinio metu galva į vartus nepataikė.

Sužaidus pusę kėlinio, inciatyvą perėjo „Stumbrui“, užgulusiam varžovų vartus. Klaido Janonio pavojingą smūgį iš baudos aikštelės prieigų šuoliu palydėjo Deividas Mikelionis, puikiai du varžovus suklaidinęs Eduardo apmaudžiai mušė į šalia buvusį Igną Dedurą, kitos atakos metu brazilas galva smūgiavo netaikliai po perdavimo iš krašto.

Prieš pertrauką „Kauno Žalgirio“ vartininkas du kartus išgelbėjo komandą nuo didelių nemalonumų. Iš pradžių jis pirštų galais už galinės linijos nukreipė labai pavojingą Abdulo Basito šūvį, o vėliau atrėmė ir prieš vartus iššokusio Eduardo bandymą.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiams teko atlikti priverstinį keitimą, nes mačo tęsti nebegalėjo gynėjas Marius Miškinis, o pertraukos metu įvyko retai pasitaikantis atvejis futbole – susižeidusio arbitro asistento Vytenio Kazlausko pareigas perėmė ketvirtoji mačo arbitrė Ingrida Siliūnienė.

Antroji derbio pusė pavojingų momentų stadione susirinkusiems žiūrovams suteikė ne daug. Kovos kiekviename aikštės centimetre netrūko, tačiau artėjant rungtynių finišui komandos vis daugiau dėmesio skyrė vartų saugumui. „Kauno Žalgiris“ kėlė ne vieną kampinį prie varžovų vartų, bet A.Sikorskiui jie problemų nesukėlė. Daug darbo neturėjo ir kitoje aikštės pusėje stovėjęs D.Mikelionis.

Žalgiriečiai į aikštę metė patyrusį Andrių Veličką, „Stumbras“ tikėjosi aštresnių atakų iš Kenedy Eribos, tačiau šie futbolininkai teigiamų impulsų savo ekipoms nepridėjo. Nerasdamos kelių prie varžovų vartų, komandos pabandė mušti iš toli. Savo laimę išmėgino Klaidas Janonis ir Edvinas Kloniūnas, smūgiavę tiesiai vartininkams į rankas.

Pavojingiausią progą kėlinyje sukūrė „Kauno Žalgiris“, kai šalia baudos aikštelės kamuolį susistabdęs Tomas Bučma patikrino A.Sikorskio budrumą, taikydamasis į tolimą vartų kampą. Mačo pabaigoje „Stumbras“ turėjo galimybę išplėšti pergalę baudos smūgiai, tačiau K.Janonis sykį pataikė į gyvatvorę ir sykį mušė virš vartų.

Jau per arbitro pridėtą laiką iš toli šovė E.Kloniūnas, uždirbdamas kampinį, nes šalia skersinio nuskriejusį kamuolį pirštų galais lietė aikštės šeimininkų vartininkas. Pakėlus kampinį, arbitras paskelbė kovingo derbio pabaigą.

Kauno „Stumbras“ – „Kauno Žalgiris“ 0:0 (0:0)

„Stumbras“: A. Sikorskis, F. Floresas, R. Sadauskas, A. Račkus, A. Bareikis, A. Basitas, K. Janonis, N. Mačiulis, K. Upstas (70 min. H. Wakino), R. Vėževičius (56 min. K. Eriba), Eduardo (76 min. M. Radžiukynas).

„Kauno Žalgiris“: D. Mikelionis, E. Pilypas, I. Dedura, M. Miškinis (42 min. E. Kloniūnas), P. Daukša, K. Gvildys, T. Bučma, L. Mušnikovas, L. Sendžikas, K. Šilkaitis, R. Krušnauskas (74 min. A. Velička).

Įvarčiai:

Geltonos kortelės: K.Janonis (69), A.Basitas (90+4); I.Dedura (29), P.Daukša (87), K.Gvildys (90+2).

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: M. Maksimovas („Atlantas“) – 6, B. Atajičius („Žalgiris“), T. Radzinevičius („Sūduva“), A. Sylla („Atlantas“), N. Valskis ir D. Aršakianas ( abu – iš „Trakų“) – po 4 įvarčius.