Lietuvos futbolo viltis? Jaunimas laimėjo turnyrą

1. Lietuva 3 1 1 1 2:2 5

Jaunimas laimėjo turnyrą.<br>M.Patašiaus nuotr.

May 12, 2016, 12:03 AM, atnaujinta May 25, 2017, 10:08 PM

Lietuviai šiame turnyre 1:0 įveikė Slovėnijos futbolininkus, nusileido 0:1 Bosnijos ir Hercegovinos ekipai, lygiosiomis 1:1 sužaidė su Juodkalnijos bendraamžiais ir laimėjusi baudinių seriją surinko 5 taškus. Tik geresnis įvarčių santykis lietuviams leido aplenkti tiek pat taškų pelniusius bosnius.

Dvikovą su juodkalniečiais lietuviai pradėjo aktyviai ir jau 5 minutę pavojingai į varžovų vartus smūgiavo Karolis Uzėla.

Kėlinio viduryje Lietuvos rinktinės treneriai turėjo atlikti priverstinį keitimą, vietoj traumą patyrusio Dariaus Zubausko aikštėje pasirodė Arnoldas Baulinas. Būtent pastarasis žaidėjas po penkių minučių dalyvavo pavojingame lietuvių išpuolyje, kurio metu Edgaro Utkaus smūgiuotą kamuolį varžovų vartininkas nukreipė į kampinį.

Po pertraukos Lietuvos U-17 rinktinės treneriai atliko keturis keitimus. Antrojo kėlinio pradžioje pavojingais smūgiais juodkalniečių vartams grasino Arnas Paura, Matas Gudaitis bei Benas Šatkus.

71 minutę Juodkalnijos atstovai surengę greitą ataką pelnė įvartį smūgiu galva, o išlyginamąjį įvartį 75 minutę įmušė Arturas Dolžnikovas.

Baudinių serijoje lietuvius gelbėjo puikus Arijaus Bražinsko žaidimas. Mūsiškių vartininkas atrėmė du priešininkų smūgius. Laimėta baudinių serija ir iškovoti du taškai leido Lietuvos rinktinei triumfuoti turnyre.

Galutinė turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

2. Bosnija ir Hercegovina 3 1 1 1 1:2 5

3. Juodkalnija 3 0 3 0 3:3 4

4. Slovėnija 3 1 1 1 4:3 4

P.S. už pergalę po baudinių serijos skiriami 2 taškai, už pralaimėjimą – 1.

Artimiausias turnyras kuriame dalyvaus Lietuvos U-17 rinktinė vyks birželio pabaigoje. Tai bus Latvijoje vyksiantis Baltijos taurės turnyras. Didžiausias ir svarbiausias iššūkis rinktinės lauks rugsėjo 22-29 dienomis Lietuvoje vyksiančiame atrankos į Europos čempionatą etape.