„Žalgiris“ laimėjo LFF taurę ir pasiekė Europos rekordą

„Trakų“ futbolininkams nepavyko nutraukti Vilniaus „Žalgirio“ dominavimo. Pastarųjų metų Lietuvos futbolo lyderiai Telšiuose sekmadienį kovojo dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės ir čia prireikė pratęsimo, kuriame savo pranašumą galiausiai įrodė žalgiriečiai – 1:0.

„Žalgiris“ laimėjo finalą.<br>E.Šemioto nuotr.
Komandos kovoja Telšiuose.<br>D.Umbraso nuotr. iš archyvo.
Daugiau nuotraukų (17)

2016-05-15 16:31, atnaujinta 2017-05-25 12:33

Tai buvo jau penktoji iš eilės LFF taurė „Žalgirio“ klubui ir antrasis sezono trofėjus. Pirmasis – LFF supertaurė, kuri iškovota taip pat prieš „Trakus“.

Penkios iš eilės laimėtos šalies taurės – Europos rekordas.

Pergalingas įvartis pasiektas 99-ąją minutę. Mantas Kuklys pakėlė kampinį, o įvartį galva įmušė Linas Klimavičius.

Vėliau žalgiriečiai tiesiog kontroliavo kamuolį ir neleido „Trakams“ pagalvoti apie pergalę.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova ir į „Telšių“ stadioną atėję žmonės matė gražų futbolą. Abi ekipos turėjo kelias progas pasižymėti, tačiau rezultatas nesiskyrė.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė žalgiriečiai - antroje kėlinio pusėje užgulė „Trakų“ vartus ir kūrė daug pavojingų progų. „Trakai“ atrodė pavargę ir daugiausiai gynėsi.

82-ąją minutę „Žalgiris“ buvo arti įvarčio – kamuolį nuo vartų linijos išmušė „Trakų“ gynėjas.

Baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui – dar vienas pavojingas Elivelto smūgis, bet Marius Rapalis saugojo vartus užtikrintai.

Starto sudėtys. „Žalgiris“: A.Vitkauskas, L.Klimavičius, D.Slijngardas, M.Mbodjis, E.Vaitkūnas, M.Matošas, V.Lukša, S.Mikoliūnas, L.Pilibaitis, M.Kuklys, Elivelto.

„Trakai“: M.Rapalis, A.Klimavičius, D.Česnauskis, J.Januševskis, D.Rekišas, V.Šilėnas, J.Zasavickis, N.Valskis, A.Gurenka, A.Byčenokas, D.Aršakianas.

Pratęsimas: “Žalgiris“ – „Trakai“ 1:0. L.Klimavičius (99 min.)

Pirmasis rungtynių įvartis – po kampinio, kurį pakėlė Mantas Kuklys, įvartį galva mušė Linas Klimavičius (99 min.).

Pratęsime žalgiriečiai ramiai kontroliavo kamuolį ir išliko priekyje.

Antrasis kėlinys: “Žalgiris“ – „Trakai“ 0:0

Abi ekipos turėjo po neblogą progrą pasižymėti, tačiau sužaidus 60 minučių rezultatas ir toliau nesikeitė – 0:0.

65-ąją minutę įspūdingą smūgį atliko S.Mikoliūnas, tačiau M.Rapalis ir vėl apsaugojo „Trakų“ vartus.

Žalgiriečiai antroje kėlinio pusėje užgulė „Trakų“ vartus ir kūrė daug pavojingų progų. „Trakai“ atrodė pavargę ir daugiausiai gynėsi.

Baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui – dar vienas pavojingas Elivelto smūgis, bet M.Rapalis saugojo vartus užtikrintai.

Komandos pasižymėti nesugebėjo – 0:0, todėl bus žaidžiamas pratęsimas.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Trakai“ 0:0

Sužaidus pirmąsias penkiolika minučių abi ekipos žaidė laisvą ir gražų futbolą, tačiau rimtų progų pasižymėti neturėjo. Rimtesnis išpuolis surengtas 17-ąją minutę, kai puikia progą pasižymėti turėjo „Žalgirio“ puolėjas Elivelto, tačiau proga nepasinaudojo – puikiai žaidė „Trakų“ vartininkas M.Rapalis.

Dar po poros minučių po S.Mikoliūno perdavimo tas pats Elivelto dar kartą baugino „Trakus“, bet M.Rapalis – vėl nepramušamas.

„Trakai“ antroje kėlinio pusėje turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau sausakimšas „Telšių“ stadionas per pirmą kėlinį įvarčių neišvydo.

***

Mokytojo ir mokinio kova – taip galima pavadinti artėjančią Vilniaus „Žalgirio“ ir „Trakų“ kovą taurės turnyro finale. „Žalgiriui“ tai bus eilinis finalas, tuo tarpu drumsti šalies futbolą bandančiams Trakų futbolininkams – pirmasis.

„Trakų“ ekipą į pergales veda Valdas Urbonas, kadaise treniravęs Panevėžio „Ekraną“ ir sugebėjęs nutraukti FBK „Kauno“ dominavimą. V.Urbonui Panevėžyje tada padėjo dabartinis „Žalgirio“ strategas Valdas Dambrauskas.

Būtent V.Urbonas paskutinis prieš „Žalgirio“, laimėjusio pastaruosius keturis LFF taurės trofėjus, dominavimo erą, kėlė taurę į viršų.