Europos lygos čempionė – rekordą pasiekusi „Sevilla“

Finalo akimirkos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Finalas vyks Šveicarijoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

May 18, 2016, 9:19 PM, atnaujinta May 25, 2017, 3:19 AM

Ispanijos „Sevilla“ komanda per vieną vakarą pasiekė tris žygdarbius – į viršų kėlė UEFA Europos lygos čempionų taurę, į kišenę įsidėjo kito sezono Čempionų lygos bilietą ir įsirašė į rekordų knygą. Tuo pačiu jie paliko anglų „Liverpool“ ir trenerį Jurgeną Kloppą be nieko.

„Sevilla“ Šveicarijos mieste Bazelyje 3:1 (0:1) įveikė anglus ir tapo stipriausia Europos lygos komanda. Finalo mače jie po pirmo kėlinio atsiliko 0:1, bet galiausiai parodė jėgą.

Ispanų ekipa Europos lygą laimėjo trečius metus iš eilės – iki šiol jokia komanda to nebuvo pasiekusi. Tuo tarpu J.Kloppui tai buvo penktas iš eilės finalas, kurį jo vadovaujama ekipa pralaimi.

Šis pralaimėjimas reiškia, kad „Liverpool“ lieka be Čempionų lygos, nes Anglijos pirmenybėse užimta vos aštunta vieta.

„Liverpool“ geriau pradėjo rungtynes ir turėjo geresnius šansus pelnyti įvarčius – aštuntąją minutę puikų smūgį atliko Emre Canas, bet „Sevilla“ vartus fantastiškai apsaugojo Davidas Soria.

Danielis Sturridge'as turėjo dar dvi progas pasižymėti, tačiau kartą „Sevilla“ gelbėjo gynėjų darbas, kartą – tas pats D.Soria.

Galiausiai, 35-ąją minutę D.Sturridge'as rado kelią įvarčiui – „Liverpool“ išsiveržė į priekį.

Tačiau antrajame kėlinyje komandos visiškai pasikeitė vaidmenimis – „Sevilla“ jau 46-ąją minutę lygino rezultatą - į tuščius vartus kamuolį pasiuntė Kevinas Gameiro.

Netrukus prasidėjo „Liverpool“ triuškinimas - 64-ąją ir 70-ąją minutėmis įvarčius mušė Coke.

Statistika (pagal UEFA.com)

„Sevilla“ – „Liverpool“

Kamuolio kontrolė: 46 proc. – 54 proc.

Smūgiai (į vartų plotą): 11 (4) – 10 (4)

Perdavimai: 302 – 374

Sėkmingai atlikti perdavimai: 202 – 303

Pražangos: 9 – 19

Nuošalės: 3 – 1

Kampiniai: 7 – 4

Pavojingos atakos: 39 – 33

Antrasis kėlinys: „Liverpool“ – „Sevilla“ 1:3. D.Sturridge'as (35 min.)/K.Gameiro (46 min.), Coke (64, 70 min.).

Antroji mačo pusė prasidėjo greitu įvarčiu – į tuščius vartus kamuolį pasiuntė Kevinas Gameiro ir lygino rezultatą.

„Sevilla“ pradėjo smagintis – 64-ąją ir 72-ąją minutėmis įvarčius mušė Coke.

Pirmasis kėlinys: „Liverpool“ – „Sevilla“ 1:0. D.Sturridge'as (35 min.)

Aštuntąją minutę puikų smūgį atliko „Liverpool“ narys Emre Canas. „Sevilla“ vartus fantastiškai apsaugojo Davidas Soria.